Köşelik

Güzel Sözler Arama

arama
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik

Güzel Sözler Kategorisi

arama
Köşelik
Köşelik
Nazım Hikmet Ran

Özlü Sözler

Nazım Hikmet Ran

degisensoz - Bin "günahın" olsa da bana, Bir "gün ah'ım" yok sana. -degisensoz

Nazım Hikmet Ran Sözleri
Köşelik

Ruya Tabirleri

  • Rüyada Köpek Görmek
  • Rüyada Köpek Görmek, Rüyada Köpek Isırması, Rüyada Köpek Kovalaması, Rüyada Köpek Görmek Ne Demek, Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir

    

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Gururun
  • Gururun En büyük Düşmanı Sevgidir Bir zaman Sonra ya Gurur Galip gelir Yada Sevgi.
  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Kavga Etmek
  • Rüyada Kavga etmek

   İhtilafa düşmeye, görüş ayrılıklarına ve tartışma yapmaya, Elinde kılıç, silah gibi şeyler bulunduğu halde kavga etmek dikkat çekecek bir iş yapmaya, Bir kimseyle ağız kavgası yaptığını görmek üzüntü ve kedere, Biriyle kafa kafaya döğüşmek soy ve sopla ööğünmeye yahut biriyle tartışmaya delalet eder.

   Rüyada kavga, kuvvetle tabir olunur. Rüyada birisi ile silahla kavga ettigini görmek, bir kadinla evlenmek için ona güzel görünmeye çalistigina, zirhli olarak kiliçla kavga ettigini görmek, rakiplerine üstün gelmek için bazi çarelere basvurduguna; bir savas alaninda düsmani ile kiliçla savastigini görmek, o kimsenin Cenabi Hakk tarafindan büyük bir serefe nail olacagina delalet eder. Bir kimsenin rüyasinda elinde tarihi ve büyük adamlarindan birisine ait bir kiliç tasidigini görmesi, büyük bir üne sahip olacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada halkin birbiriyle kavga ettigini görse, yiyecek sikintisi bas gösterir. Halkin, hükümet baskaniyla harbettigini görse, fiyatlarin düsmesine isarettir. Rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir insanla düsmanliga yahut ihtilafa düsmeye ve ayrilmaya veya diger bir kimse ile kavga yapmaya isarettir. Rüyada silahla kavga etmek, bir kadini bir kimseyle evlendirmeye isarettir. Rüyada, zirh cinsinden olan silahla kavga yaptigini gören kimse, hilekar ve zengin bir kadinla evlenir. Bir kimse rüyada harpte kiliçla kavga yaptigini görse, o kimsenin Allah (C.C.) yolunda cenk ve kavga etmesinden dolayi nail olacagi serefe isarettir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Asker
  • Rüyada Asker

   Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ordu.)

   Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

   Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

   Karar vermeden önce çok iyi düşünmeniz gerekiyor. Aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

   Asker güç, güven, başarı, inanılacak dost anlamına gelir. Rüyasında askeri üniforma giyen bir kimsenin hayatında iyi değişiklikler olacak anlamına gelir. Bir geçit resmi gören kişi de toplumda istediği duruma gelir.

   Asker görmek kudretle yorumlanir. Rüyada bir generalle konustugunuzu görmek, islerinizde hiçbir zaman zorlukla karsilasmayacaginiza delalet eder. Bir er olarak bir askeri büroda çalistiginizi görmek, hükümet dairelerinde olan islerinizi kolaylikla neticelendireceginize, bir askeri birlik içinde egitim yaptiginizi veya takim halinde bir caddeden geçtiginizi görmek, çalistiginiz yerde sevildiginize ve her zaman için hizmetinizden faydalanilip takdirle anilacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir asker, peygamber, devlet adami ya da bir alim ile görülüyorsa, mu’minler hakkinda yardima isaret eder. Bir kimse rüyada bir sehire veya bir sokaga ya da bir mahalleye asker geldigini görse, o yerlere yagmur yagar. Bazi tabirciler, asker görmeyi, mu’minler için kurtulus ve zalimlerden intikam alma olarakta yorumlamaktadirlar

   Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

   Rüyada asker görmek evinizin güvenli olduğuna, asker olduğunuzu görmek,başarı ve zenginlik için bütün gücünüzle çalışmanız gerektiğine, büyük bir komutanın emrinde savaşa katılmak, çok mutlu olduğunuza, asker evinde olmak, hastalanılacağına,kışla içerisinde asker görmek, eski bir dosttan yardım alınacağına, askeri hasta görmek, birisine yardım etmek istediğiniz halde,kötü niyetli biri tarafından engellendiğinize,silahsız asker görmek, tanıdığınız bir kadının kötülüğüne maruz kalacağınıza işarettir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Sevgili Görmek
  • Rüyada Sevgili

   Rüyada görülen sevgili, gerek kız gerek erkek olsun, bekarlar için mutlu bir karşılaşma; eski bir sevgili ise uzun zamandır ödeyemediği bir borçtan dolayı üzüleceğine; evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile içerisine olacak hoşnutsuzluğa işarettir.

   Rüyada görülen sevgili, gerek kız gerek erkek olsun, güzel bir evliliğe yorumlanır. Eski bir sevgili görmek ise uzun zamandır ödeyemediği bir borç nedeniyle sıkıntıya düşeceğini belirtir. Evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile huzurunuzun bozulacağına yorumlanır.

   Rüyada sevgilinizi görmek, sevgilisi olanlar için ayriliga, olmayanlar için yeni bir sevgili edinecegine; sevgilinizle, aranizda tartisma çikarak ayrildiginizi görmek, bir rakibinizin sevgilinizi sizden alacagina isarettir.

   Rüyada sevgiliyi görmek; güler yüzlü ise ondan güzel bir haber alacağınıza, sinirli ise bir dedikodu yüzünden ufak bir tartışma yaşayacağınıza, sevgili ile gezmek; muradınıza ereceğinize, kavga etmek; evleneceğinize işarettir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Ölü / Ölüm
  • Ölmek dince eksikliğe ve itikat bozukluğuna; yolculuğa, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye, Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; âni ölüm yoksul için zenginliğe, zengin için yoksulluğa, Ölmek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, ölüm belirtileri olmadan, uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına, Bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sıkıntı içinde olan kimsenin öldüğünü görmesi hayra ve esenliğe, Ölü olduğunu görmek sevince ve imrenilecek güzel bir duruma gelmeye, Ölüm anı ve onun sıkıntılarını çektiğini görmek çıkar için insanlara zulmetmeye, Bazen ölüm anı dinde tartışmaya, ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, misafiri hazırlamaya, bir sanattan diğer sanata geçmeye yahut haklardan istifade etmeye, Ölü üzerine feryad ederek ağlamak vaaz ve nasihate, bu ağlamayı dinlemek çirkin koku yayan bir yeri açmaya ya da çalgı aletlerinin çalındığı bir merasimde bulunmaya; bir nitne çıkarmaya, Ölü ardından üzüntüyle - sesli de olsa- ağladığını görmek sevinç ve sürura, Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, çirkin amellere, Ölerek toprak zeminde çıplak kaldığını görmek yoksulluğa, bir yatağın üzerinde kendini böyle görmek dünyasının iyileşmesine, bir sedir üzerinde ölüp çıplak kaldığını görmek şeref ve rütbeye, Öldüğünü, tabuta konarak omuzlar üzerinde mezara götürüldüğünü fakat defnedilmediğini görmek dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye, defnedilmiş ise dünyanın kendisine galip gelmesine; Öldüğü halde kefen, tabut ve yıkanmak gibi şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına, Ölüp de defnedildiğini görmek tövbe etmeden vefata, öldüğü halde dirildiğini görmek tövbe etmeye, Öldüğü halde yaşadığını görmek yoksulluktan sonra zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, yolcu ve gurbette ise vatanına dönmeye, Bilinmeyen kadının ölmesi yağmur yağmamasına, bu kadının dirilmesi bereketli yağmurlara, Hanımının ölüp tekrar dirildiğini görmek ziraat ve harmandan fayda görmeye, Kadınların vefatı çocukların ölümüne, çocukların ölümü kadınların vefat etmesine, Ölmüş birinin ölmediğini söylemesi, onun durumunun şehidlik makamı olduğuna, Ölmüş birini sırtına almak dinsiz birinin meşakkat ve sıkıntısını üzerine almaya, Ölüyü, mutad olan şeklin dışında yüklendiğini görmek haram mala, Ölü taşıdığını görmek devlete hizmet etmeye, Ölmüş birini hasta olarak görmek, onun dini bir vazifeden sorumlu tutulduğuna,

   Ölmüş birinin kişinin kendisi ve insanlar için bir şeyi haber verdiğini görmek, bu haberin aynen çıkmasına; ölü geçmişte olmkayan bir şeyi haber vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına, Ölüyü güzel bir sedirde görmek, onun Cennette olduğuna, Ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna; siyahve çirkin renkli elbiseler içinde ve üzüntülü görmek azap çektiğine, Ölünün ardı sıra gitmek, ölen kimsenin meslek ve işine, görüş ve düşüncesine uymaya, Ümamın ( önder konumdaki kimselerin) ölmesi şehrin yahut o yerleşim alanının harap olmasına, Uzaktaki yahut kaybolmuş birinin ölüm haberini almak, onun dice noksanlık içinde olduğuna, Oğlunun öldüğünü görmek düşmanından kurtulmaya, kızının öldüğünü görmek ümitsizliğe, Erkek kardeşinin öldüğünü görmek düşmanın vefatına yahut zarardan kurtulmaya, Ölü ile arkadaşlık etmek yolculuğa ve bununla erişilecek hayra, Ölüyü yediğini görmek uzun ömre, Ölünün bir şey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına, Ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa, Ölüyü dirilttiğini görmek birinin hidayetene vesile olmaya, Ölmüş birinin ikinci kez öldüğünü görmek, onun adaşı yahut yandaşı olan birinin yefat etmesine, Ölünün bir yerinden şikâyet ettiğini görmek, onun bir şeyden sorumlu tutulduğuna, Ölüye bir şey vermek - eğer ölü bunu almış ise- mal veya dünyalığına gelecek zarara, Ölünün yenecek bir şey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya, Ölünün elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine, Ölü bir kimseyle kanuşmak uzun ömre, Tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun tarafından öpülmek onun vereselerine bıraktığı mal ve ilminden istifade etmeye, tanınmayan ölüyü öpmek tahmin edilmeyen bir yerden mal ve dünyalığın gelmesine, Ölü ile cins” münasebette bulunmak ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine ya du bu işin ölünün vereseleri tarafından gerçekleşmesine yahut o ölüyü hayırla yâd etmeye, Ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen sakıncalı bir iş işlediğine, Ölmüş birini dövmek - eğer ölü buna razı ve itaat ediyorsa- döven kimsenin ölüye hayır ve duâ ettiğine ya da yolculuk yaparak bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına, Ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye ya da -kâfir için- İslâmla şereflenmeye, Ölmüş kimseyi uykuda görmek, onun durumunun iyi olduğuna, Ölü üzerine namaz kılmak çirkin bir iş yapmaya yahut batıl amele delalet eder.

   (Ayrıca bakınız: Öldürmek, Ölünün Yıkanması, Kefen, Mezar / Mezarlık.)

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Sevişmek
  • Bir kimseyle Allah için seviştiğini görmek ilahi rahmet ve hoşnutluğa, hesapsız olarak esenlik yurdunu hak etmeye; İnançsız birinin Allah için seviştiğini görmesi hidayet bulmasına; Meşru olmayan her çeşit sevişme sonu ihanetle bitecek olan ortaklığa ya da velisiz ( ailesinin izni olmaksızın) evlenmeye delalet eder. ( Daha geniş tabir için Bakınız; Cinsi Münasebet.)

   Rüyada seviştiğinizi görmek, güvendiğiniz bir insanın size tuzak hazırladığına işaret eder.

   Rüyada seviştiğinizi görmek, güvendiğiniz bir insanın size tuzak hazırladığına işaret eder.

   Rüyada sevisen iki insan görmeniz, yeni bir ask heyecani duymak arzusu ile içinizde kipirdanmalar olduguna; kendinizi sevisir halde görmeniz, simdilik bu duygudan uzak bulundugunuza delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Allah için sevistigini gören kimse, Allahin rahmet ve nzasina nail olur ve günahtan kaçinir.Kafirin Allah için sevistigini görmesi, Müslüman olmasina; eger bu sevisme Allah için olmazsa, neticesi hiyanet olan bir ortaklik akdetmeye ve velisiz evlenmeye isarettir.

   Rüyada seviştiğini görmek; kendi eşi ile olursa hayırlı haber ve olaylara, başkası ile olursa kötü bir iş için girilen ortaklıkta büyük zarara uğramaya işarettir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Görülen Renklerin Manaları
  • Rüyada gördüğümüz nesnelerin bir anlamı olduğu gibi, renklerin de anlamı vardır ve yorum açısından oldukça önemli sembollerdir. Genelde rüyada görülen cisimle birleştirilerek yorumlansalar da, tek başına yorumlandıklarında da ayrı bir anlam ifade edebilirler. Gördüğümüz rüyaları çoğunlukla siyah beyazmış gibi algılarız ancak derinliğine düşündüğümüzde, rüyanın geneline yansıyan bir fon rengi (yeşil alan, mavi deniz gibi) veya bir cisimle özdeş şekilde özellikle öne çıkan bir renk olduğunu sonradan hatırlarız.

   Rüyaları tam olarak anlamlandırabilmek için, renklerin rüya dilinde neleri ifade ettiğini bilmek gerekir.

   Siyah: Kaynağı bilinmeyen bir endişe halinin, korkuların ve kabul edilmeyen durumların göstergesidir. Siyah, ölümü çağrıştıran bir renk olmasına rağmen, ölümle birlikte tanımlanabilecek başka bir olguyu, yani yeniden doğumu işaret eder. Bu, gerçek hayatta bir kapının kapanmasıyla birlikte yeni bir kapının açılması, bir başlangıç olarak da tabir edilir.

   Mavi: Enerji, hayal gücü ve sezgileri temsil eden renktir. Sadakat, akıl ve mantıkla bağdaştırılır. Birlikte görüldüğü cisme veya şekle göre kişinin dinginliğe, huzura ve sükunete olan ihtiyacını ve aidiyet duygusunu simgeler.

   Kahverengi: Toprağın, maddenin rengidir. Duygu, heyecan ve kişisel değişim anlamına gelir. Kişinin içinde bulunduğu hayat şartlarına ve ruhsal durumuna göre fiziksel konfor arayışı veya dünyevi zevkleri reddetme arzusu olarak yorumlanır.

   Sarı: Güneşi ve erkeği simgeler. Sarı renk sezgilerin, enerjinin, mutluluğun, paranın, mantığın, gerçeklerin ve bilinçli davranışların rengidir. Soluk bir sarı, herhangi bir durum karşısında cesaret kaybını, bazen de büyük kayıpları simgeler.

   Yeşil: Hayatı, sağlığı, gelişmeyi, büyümeyi ve umutları temsil eden renktir. Koyu yeşil; kıskançlık, deneyimsizlik veya güçsüzlük anlamına gelir.

   Turuncu: Sağlık, enerji, olağanüstü güç ve mantık anl¤¤¤¤¤ gelir. Çevreyle kurulan sıkı iletişimin, daha sosyal bir hayat isteğinin, kişinin kendinde memnun olmadığı yanları değiştirme arzusunun yansımasıdır.

   Pembe : Duyguları, aşkı, neşeyi, mutluluğu ve hayalleri temsil eden renktir. Kişinin özel hayatında bir parça gizlilik gerektiren durumlar olduğuna veya romantik, büyülü ve şefkat dolu bir ilişki hayal ettiğine ya da böyle bir ilişkinin başlangıcında olduğuna yorulur.

   Eflatun / Leylak : Hayat gücünün, yaşam sevgisinin, sezgilerin, seyahatlerin ve yeni haberlerin işaretidir. Kişinin gerçek hayattaki durumuna istinaden özgüveni sağlama, yakın bir dost arayışında olma veya sezgisel anlayışta artış veya eksikliğe yorumlanır.

   Kırmızı : Rüyalarda görülen kırmızı renk, yaşama arzusunu, cinsel tutkuları, şehveti ve öfkeyi temsil eder. Büyük bir aşk yaşandığına da yorumlanabilir.

   Beyaz veya Gümüş : Ay’ı ve kadınsı duyguların artışını simgeler. Saflığın, temizliğin, barışın, ışığın, aydınlığın ve bilgeliğin rengidir. Rüyanın geneline beyaz rengin hakim olması, o kişinin iç huzura ihtiyaç duyduğunu da gösterebilir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyada Görülen Rakamların Anlamları
  • Bazı rüyaların herkes için geçerli, evrensel anlamları mevcutken, bazılarının anlamı kişiye özgüdür. Bazıları uzun yıllar belli anlamlar ifade ederken, dönemin koşul ve gündemi gereği rüyada geçici bir süre farklı anlamlara gelen semboller de vardır.

   Örneğin, rüyada görülen 4 rakamı, normal şartlar altında maddi dünya, istikrar, kesinlik ve stabilite anlamına gelirken; aynı 4, bir derbi maçı sonrası bir Fenerbahçe’ li için ayrı, bir Galatasaraylıya ise ayrı duygu durumları hissettirmeye başlamış olabilir. Futbol sezonu bitti diye rahat rahat konuşuyoruz, affedin!

   Peki rüyada gördüğümüz sayılar genel anlamda ne ifade ediyor? İşte listesi:

   1: Bağımsızlık, diplomasi, yetenek, başlangıç

   2: İlişkiler, aşk, gizlilik, sırlar, kutuplaşma ya da umduğundan fazlasını bulma

   3: Bereket, aile, sorunlara çözüm üretme, organizasyon

   4: Maddi dünya, kesinlik, istikrar, güç

   5: İnsan vücudu, beyin, sezgisel kuvvet, yaratıcılık

   6: Huzur, denge, çekicilik, aşk da tatmin olma

   7: Zaman, yaşamsal döngüler, yönetim, himaye

   8: Doğruluk, adalet, yeniden doğuş, kavrama yeteneği

   9: Hamilelik, doğum, tedbir, temkinli olma ya da yeni bir dönemin başlaması anlamına gelir

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüyalar Hakkında İlginç Bilgiler
  • Insanoglu hayatinin yaklasik üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir.

   Eski çaglardan beri insanlari ilgilendiren rüyalara ilkel toplumlar da çok önem verilmistir. Rüyalarin, korkulan tanrilar tarafindan verilen armagan veya cezalar olabilecegine inanilmistir. Daha sonra kahinler rüyalari açiklamaya, yorumlamaya baslamislardir. Ilk rüya yorumcularinin ne zaman ortaya çiktiklari da belli degildir. Ancak Babil’in kahinlerinin büyük ün yaptiklari bilinmektedir. Kaldeliler, Astroloji vb. nin yani sira rüya yorumlarinda da basari kazanmislardir. Zamanla belirli rüyalarin anlamlari da kesinlesmistir. Eski Misirlilar, eski Yunanlilar ve Araplar rüya yorumlariyla ilgili kitaplar yazmislardir.

   Insanoglu hayatinin yaklasik üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku, günlük çalismalardan yorgun düsen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanidir. Ünlü ruhbilimci Sigmund Freud’un da arastirmalarinin büyük bölümünü olusturan uyku sirasinda, kisinin bilinç altinda düsüncelerinin, özlemlerinin ya da isteklerinin bir film seridi gibi göz önünden geçtigi varsayilir ki buna Rüya adini verilir.


   Freud’a göre bilincin gizledigi, tamamen sakladigi olgular ortaya çikabilmek için yol aramaktadir. Bunlardan bazilari da rüyalar haline girerek kendilerini gösterir. Freud’un yolunda ilerleyen doktorlar da günümüzde rüyalara önem verip, rüyalari bilimsel olarak açikla¤¤¤¤¤ hastalarini tedavi etmektedir.

   Bazi soyut kavramlarin açiklamalari bilimsel bir zemine oturtularak ifade edilebildigi halde, rüya kavramini bu sekilde açiklamak pek mümkün görünmüyor. Ancak bunu bilimsel verilerle degil de, dinsel yönden açiklanabildigi de bir baska soyut gerçektir. Bu açiklamaya göre ruh bedenden ayrildigi zaman, yasanan olaylarin tümüne rüya diyebiliriz.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Türleri
  • Uzmanlara göre uyku birkaç devreden oluşmaktadır. Uykusu gelen insan yatağına yatar ve gözlerini kapatır. Kısa süre sonra göz kapakları belli belirsiz titremeye başlar. İnsan o sırada uykuya dalmıştır ve rüya görmektedir. Bazen doktorlar, hastalarına belirli ilaçlar verirler. Bu ilaçlar uykuyu derinleştirebilir ve rüyaları da etkileyebilir. Bu durumda rüya da görülmeyebilir. Ancak ilaç almadan uyuyan bir insan mutlaka rüya görür. Rüyalar renkli ya da siyah beyaz olabilir. İnsanların çoğu, siyah beyaz rüya gördüklerini söylemektedirler. Yapılan araştırmalara göre kadınlar erkeklere göre daha renkli rüyalar görmektedirler.

   Rüyalar, genel olarak üçe ayrılmaktadırlar. Kafası yorgun, devamlı bir konuyla ilgilenen kimse uyuduğunda rüyasında karmakarışık şeyler görebilir. Veya bu insan ilgilendiği, önem verdiği konuyu da görebilir.

   Bu tür rüyalar yorumlanmazlar. Örneğin, televizyonda veya başka bir yerde heyecanlı bir sinema izleyen kişi rüyasında aynı şeyleri görebilir. Bu durum sadece etkisinde kalmaktır. Yani gerçek rüya değildir.

   İkinci tür kabus veya karabasan denilen rüyadır. Bunlar genellikle iyi başlar. Uyuyan kimse hoş bir olay vb. ile ilgilendiğini görür ve sonra bu rüya birden korkutucu bir hal almaya başlar. Güzel görüntü değişerek insana dehşet verir. Kabusların açıklamasını sinir doktorları ve psikanalistler yapmaktadırlar. Yani bu tür rüyalar yorumlanmazlar. Kabusları, rüyada bir kez görülen korkutucu sahnelerle karıştırmamak lazımdır. Karabasan gören insan korkar. Bir ara rüyada olduğunu hissederek uyanmak ister. Bunu başaramaz. Ama uyandığını sanır ve bu sırada kabus devam eder. Her insan ömründe birkaç kez kabus görebilir. Fakat sık sık karabasan görenlerin bazı olaylar, rahatsızlık vb. yüzünden sinirleri sarsılmış olabilir. Bu kimselerin doktorlarıyla konuşmaları faydalı olabilir.

   Üçüncü tür rüya olduğu gibi çıkandır. Böyle rüyalar çok değerlidir. Genellikle sezgisi güçlü olanlar, medyumlar hemen çıkan rüyalar görürler. Örneğin insan rüyasında yıllardır rastlamadığı ahbabını görebilir. Onunla konuşabilir. Bu rüyadan kısa bir süre sonra o ahbabı karşısına çıkabilir. Buna “Gerçek Rüya” adı verilir. Böyle rüyalar görenler, dikkatli davranmalıdırlar. Gördükleri şeyleri iyi değerlendirmelidirler.

   Dördüncü tür, en sık rastlanılanıdır. Yani uyuyan kimse rüyasında türlü şey görür. Sabah uyandığında da bunlardan bazılarını anımsar. İşte bunlar yorumlanabilir. Rüya tabiri denilen şey, dördüncü tür için gereklidir daha çok. Sabah uyanıldığında akılda kalan ve hatta insanı epey da etkilemiş olan rüyaları yorumlamalıdır. Yorum yaparken karamsar olmamalıdır. Her zaman iyiye yorum yapılmalıdır. Bazı rüyalar iyi sayılmazlar. Buna da üzülmemek gerekir. Çünkü rüya, insanın kendisini koruması için gereken bir uyarıda olabilir.

   Beşinci tür rüya ise rüya içinde görülen rüyadır. Genellikle insan rüyasında gördüğü rüyayı da yorumlar. Bu tür rüyalara da çok dikkat etmek gerekir. Çünkü böyle rüyalarda yapılan yorumun gerçekleşme oranı çok yüksektir.

   Altıncı tür rüyaların en ilginç sayılanıdır. Bu tekrarlanan rüyadır. İnsan, aynı rüyayı sık sık görür. Örneğin rüyasında daima aynı eve girdiğini, aynı sokakta durduğunu,vb. görebilir. Oysa kendisi ne o evi, nede sokağı bilmektedir. Fakat rüyada o ev, sokak, vb hiçte yabancı değildir. Veya insan devamlı olarak aynı olayı yaşayabilir. Bazı kimseler Hint Felsefesine ve Karma’ya inanmaktadırlar. Karma, insan bedeninin bir çok kez bedenlenmesidir. Yani insan öldükten sonra kısa süre sonra başka bedenle yine dünyaya gelmektedir. Karma’ya inananlar, bu tür rüyaların insanın eski yaşamıyla ilgili olduğunu ileri sürmektedirler. İnsan devamlı görmüş olduğu evde oturmuş olabilir. Oysa rüya yorumu yapanlar bunu kabul etmemektedirler. Böyle yinelenen rüyadaki şeylere dikkat etmek gerekir. Bu sayede insan bir süre sonra neyle karşılaşacağını anlayabilir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Uyku Nedir
  • Uyku Nedir?

   Uykunun sebebi veya fonksiyonu bilinmemektedir. Chicago üniversitesi uyku araştırmalarından Allan Rechtschaffen uykunun hiç bir fonksiyonu olmadığını tespit etmiştir. Adale yorgunluklarının azalmasına rağmen vücudun dinlenmesi için uykuya ihtiyacı olmadığını söylemiştir. Çünkü vücudumuzdaki hücrelerin kendi kendilerini tamir etme yeteneği vardır. Araştırmacıların tespitlerine göre bu esnada faaliyetten uzak olmasına, ya dinlenme veya uyku durumunda bulunmasına da gerek yoktur. Uyku sırasında alınan EEG kayıtları üzerinde yapılan incelemelerde beyinde faaliyetsizlik görülmemiştir. İngiltere Milli Fizik Laboratuarı Kompütür bilimleri bölümünde psikolog araştırmacı Dr. Evans’a göre uykunun tek maksadı rüya görmemiz için, zemin hazırlamasıdır. Stanford Tıp Merkezi Uyku Kliniği doktoru Dr.William Dument’in görüşüne göre ise; rüya görmek son derece önemlidir. Rüyalar fiziki dengenin oluşmasını sağlanmaktadır. Temple Üniversitesinden Koruyucu ilaç profesörü Dr.Fred.Rofers uykunun aktif hayattan tamamıyla uzaklaşmak olmadığını,bilakis yavaşlayan kalp de dahil olmak üzere uzuvlarımızın değişik bir tip yaşayış durumuna girdiğine inanmaktadır. Fakat yinede aklımıza şu sorunun gelmemesi mümkün değil. Uyku geceye ait bir alışkanlık olabilir mi? Uyku araştırmacılarının babası olarak bilinen Nathaniel Klietman uyku haline geçebilmek için bir faaliyet sisteminde kritik bir seviyenin altında şiddetli bir durum olması gerektiği inancındadır. Bütün kainata ölçülü bir hareket,yani ritim hakimdir. Med-Cezir, güneş ve ayın doğup batmaları,mevsimler,dünyanın ekseni etrafında dönmesi ve daha pek çok düzenli ve maksatlı hareketler hep bu ritmi bize gösterirler.

   Dr.Franz Halberg normal durumda ve 24 saatlik bir periyotta meydana gelen değişmeler için “circation” kelimesini kullanmıştır. Vücut dengesi zamana bağlı ritim değişmeleriyle sağlanır. Azalarımızın ritminin en kifayetsiz olduğu anlarda uyku bastırır.Gecenin ilk uyku dönemine hızlı olamayan göz hareketi manasına gelen “NREM-non Raped Eye Movement” denilmektedir.Vücudun dinlendiği en sakin uykudur bu.Nefesimiz düzgün ve sakindir. EEG kayıtları ve beyin faaliyetleri düzgün ve imtiyazlıdır.Horlamada bu uyku döneminde vuku bulur. Hızlı göz hareketi denilen (REM Ropel Eye Movement) faal uyku halidir.Vücut hareketsiz olmakla beraber yüzde ve parmak uçlarında düzensiz hareketler vardır. Horlama kesilir.Nefes düzensiz haldedir.Yani hızlı ve yavaş arasında ritim değişikliği görülür.Bazılarının kanaatlerine göre REM uyku hali değil bir çeşit sara nöbetidir. Gece uykumuzun 1.5 ile 2 saati REM uykusudur.NRAM ve Rem dereleri 70 ile 110 dakika arasında değişir.Ortalama 90 dakika olarak kabul edilmektedir. Ruhi depresyon geçirenler REM uykusu olmadığı sürece kendilerini daha rahat hissederler. Rüya görme hadisesi ekseriye REM döneminde olmaktadır.Pek çok kişi yatıştırıcı ve uyku verici ilaçları almalarına rağmen REM döneminde faal uyku halinden kurtulamazlar. Halbuki alınan ilaçlarda Rem’i tamamen veya kısmen ortadan kaldırılması aranmaktadır.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri Z Harfi
  • ZARF
   Zarf görmek maksadın hasıl olmasına, ince ve derin anlamlara, ilme yahut eşya konulan sandığı delalet eder. Rüyada kağıt zarf görmek , önemli bir sırrı öğrenmeye; içine her hangi bir kağıt koymak üstünlük ve öncülük anlamına gelir. Rüyada kağıt zarf görmek, gizli bir olayı ortaya çıkaracağınıza yorumlanır. Zarfın içine bir kağıt koymak girdiğiniz bir toplulukta lider olacağınızın işaretidir. Kapalı zarf haberdir. Temiz bir zarfa kağıt koymak ise paradır. Ayrıca zarfın rengine göre de yorum yapılır. Rüyada mektup zarfi görmek, Önemli birisinin sizden saklandigina delalet eder. Kapali bir zarf sirra; açik zarf görmek ise bazi sirlarin açiklanacagina; üzeri yazili zarf görmek ise, sizi kiskanan kimselerin bulunduguna isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zarf görmek, maksada ulasmaya, bazen de esya konulan sandiga ve ilme isarettir. Rüyada mektup zarfı görmek; sırlarınızın yakınlarınız tarafından açığa çıkarılacağına, mektubu zarfa koyduğunuzu görmek; önemli sevindirici haberler alacağınıza, bir zarftan mektup çıkartarak okuduğunuzu görmek; uzaktaki bir dostunuzun sizden mektup beklediğine işarettir.

   ZAHMET
   Zahmet ve meşakkat çektiğini görmek rahata kavuşmaya yahut kaçınılması gereken şeyleri yapmaya delalet eder. Rüyada zahmet çektigini görmek, mutluluk ve rahatlik içinde bulunduguna delalet eder. Abdulgani Nablüsi’ye göre, rüyada zahmet ve mesakkat çekmek is hayatinda haksiz kazanç elde etmege ve haram mal edinmege isarettir. Bir rivayete göre, rüyada zahmet çektigini görmek, kaçinilmasi gerekli isleri yaptigina yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zahmet çekmek, rahatliga isarettir. Rüyada zahmet çekmek memuriyetinde hile yapmaya, haksiz ve batil yollu insanlarin mallarim yemeye isarettir. Bu tabir, rüya sahibi zengin oldugu takdirdedir. Eger rüya sahibi fakir olursa rüya sahibinin perhiz yapmasina ve rahatliga isarettir. Bazen de rüyada zahmet çekmek kaçinilmasi gereken seyleri yapmaya isarettir.

   ZAM
   Rüyada her hangi bir maddeye zam yapildigini görerek sinirlendiginizi görmek, ücretinize veya maasiniza zam yapilmasini istediginize ve bunun reddedildigine isarettir.

   ZAMAN
   Mücerret ( Soyut) bir kavram olan zaman, Allah katında takdir edilen şeylere ve bunların tecellilerine, Zaman saymak ömrün kısalığına yahut dünyalık bir beklentiye kendini kaptırmaya, Takvim, zaman periodunda insanın elde edeceği müsbet ya da menfi kazannçlara, Takvimden bir yaprak koparmak, vaat edilen şeye bir gün daha yaklaşmaya ve fırsatları kaçırmamak için uyanık olmak gerektiğine delalet eder.

   ZAMANDAN BİR SAAT
   Bir kimse rüyada, gece ve gündüzden bir saatlik bir zamani görse, o zaman miktari altin ve gümüslere nail olur. Rüyada eserde varid olan cuma vaktindeki saat gibi duanin kabul edilecegi saati görse, kötülüklerin ve yaramaz seylerin gitmesine, fakirin zenginligine ve sözü yerine getirmeye delalet eder.

   ZAMK
   Ağaçların salgıladığı zamktan yediğini görmek bir kimsenin fazla olan malından istifade etmeye, Zamk görmek hayır ve menfaate delalet eder. Rüyasinda bazi agaçlarda bulunan zamktan yedigini görmek, bir kimsenin fazla malindan yedigine ve ondan faydalandigina delalet eder. Agaç zamki, bulundugu agacin anlamina göre yorumlanir. Arap zamki denilen ve sanayide kullanilan zamki görmek, hayir ve menfaat ile tabir olunur. Kitre denilen bir çesit zamk da bu sekilde yorumlanmaktadir. Ibni Sirin’e göre, rüyada zamk görmek, baskasinin malina ve esyasina isarettir. Zamk yedigini veya birinin kendisine verdigini veya satin aldigini veya buldugunu gören, halkin malindan faydalanir. Birine zamk verdigini gören, fazla malindan baskalarina bir miktar verir. Cabir’ül Magribi’ye göre, zamk görmek, küçük bir menfaattir. Zamk, hangi agacin ise menfaat de o cihetten gelir. Mesela badem agaci zamkindan yedigini gören bir badem tüccarindan menfaat görür. Yaninda zamk oldugunu ve ondan yedigini gören, kötü huylu ve çirkin bir adamdan menfaat görür.

   ZAN
   Biri için iyi düşünmek hayra ve hayra vesile olacak şeylere delalet eder. Rüyada her hangi bir zanda bulunmak, suç ve haram islediginize yorumlanir. Birisi için “Ben öyle zannediyorum” diye suçlamada bulundugunuzu görmek, o kisi hakkinda düsmanlik beslediginize ve bununda Allah (C.C) yaninda büyük bir günah olduguna isarettir.

   ZANGOÇ
   Rüyada bir kilise zangoçunu görmeniz, günahinizla islediginiz sevabin tartildigi takdirde birbirine denk olduguna isarettir. Zangoç ayni zamanda akrabalarinizdan birinin fakirligini size ihbar etmesi bakimindan bu rüya oldukça manali ve önemlidir. Mutlaka yardimina kosulacak kimselerin varligini gösterir.

   ZARAR / ZİYAN
   Zarar ve ziyan insanın işlediği günaha; İnsana erişen zarar ve musibet hastanın vefatına, yoksulluk ve manen kör olmaya, insana isabet eden kötülükten düşmanının sevinç duymasına delalet eder. Zarar rüyalarının tam tersi çıkar.

   ZAÇYAĞI
   Rüyada zaç ve zaçyagi görmek hayirli degildir. Kederli bir haber alacaginiza veya hafif bir yara alarak aci çekeceginize delalet eder.

   ZAGAR
   Rüyada zagar görmek, islerinizin yolunda gidecegine delalet eder. Zagar bazi yorumculara göre de müjdeli bir habere isarettir.

   ZAFİYET
   Rüyasında zafiyet geçiren önemli bir olay karşısında çaresiz kalacak demektir.

   ZAFERAN
   İnsanın vücudunda ve elbisesinde lekesi ve rengi belirmemiş olan zaferan hayırla ve güzel isimle anılmaya, Rengi elbiseye etki yapmış olan zaferan hastalığa, Zaferan öğütmek şaşılacak bir işte bulunmaya delalet eder. Rüyada görülen zaferan, kendisinde ölüm haberi bulunan ferahliga isarettir. Rüyada zaferan görmek, yapacagi bir is için verilecek zamana isarettir. Bazen zaferan, ferahlik, sevinç ve bu gibi yerlerde kadinlarin toplanmasina isarettir. Rüyada zaferanin görmek, sevindirici haberlere veya yabanci insana isarettir. Rüyada görülen zaferan, iyi sekilde methedilmeye ve güzel isme isarettir.

   ZAHİRE
   Rüyada zahire gören yakin zamanda zengin ve mutlu olur.

   ZÜMRÜT
   Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada zümrüt görmek alın terinizle kazandığınız para olarak yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva kurmak demektir. Rüyasında zümrütün çatladığını görmek, aşık olduğu kimseye gücenecek demektir. Rüyada mücevher taktığını gören kadın, çocuk sahibi olur demektir. Zümrüt takan kadının eşi ona sadık olacak demektir.

   ZAYIFLAMAK
   Rüyada çok zayıflamak i, yaşamındaki sıkıntılarla uğraşamayıp ruhsal sıkıntılara düşmek demektir. Rüyada insanlarında hayvanlarında zayıflaması kötüye yorumlanır.

   ZİNCİR
   Rüyada zincir görmek güçlü olunacağına yorumlanır. Bekar birisi için evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kimse gurbetten vatanına dönecek demektir. Boynunda zincir görmek, iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu görmesi çok büyük bir isteği olduğuna yorulur.

   ZEYTİN
   Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

   ZABIT
   Rüyada zabıt tutulduğunu görmek, ilginiz olmadığı halde adınızın kötü bir olaya karışacağına işaret eder.

   ZABITA
   Rüyada zabıta görmek başınıza bir sıkıntı gelecek demektir.

   ZABİT
   Rüyada zabit görmek istenilmeyen, kötü bir olaya isminizin karışması anlamındadır.

   ZAFER
   Çok zor bir sorunun üstesinden gelerek başarıya ulaşacaksınız demektir. Karşınıza çıkan tüm sıkıntıları aşacaksınız anlamındadır.

   ZAKKUM
   Rüyada zakkum görmek, kötü ve üzüntü verecek bir haber almak demektir.

   ZALİM
   İyi arkadaşlarınızın sağlıklarıyla ilgili haberlerin sizi mutlu edeceğine yorumlanır.

   ZAMBAK
   Rüyada zambak gören kimsenin işleri iyi olacak, bol para kazanacak demektir. Beyaz zambaklar görmek huzur ve mutluluğa erişecek anlamındadır.

   ZAMPARA
   Çok yoğun bir iş yaşamınız olduğuna, işleriniz dışında bir şeye vakit ayıramadığınızı bildirir.

   ZAR
   Rüyada zar oynamak ve kazanmak size yarar sağlamayacak, helal olmayan paraya ve mal kaybına yorumlanır.

   ZARF
   Rüyada kağıt zarf görmek, gizli bir olayı ortaya çıkaracağınıza yorumlanır. Zarfın içine bir kağıt koymak girdiğiniz bir toplulukta lider olacağınızın işaretidir.

   ZEBANİ
   Rüyada zebani görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinizi haber verir.

   ZEBRA
   Maceraya olan düşkünlüğünüzden sürekli tehlikeye atılıyorsunuz demektir.

   ZEHİR
   Rüyasında zehir içerek öldüğünü gören kimse yaşamında güzel gitmeyen olayla olacak anlamındadır. Rüyada zehirlenmekten kurtulmak yaşamının bundan sonra ferahlık ve bolluk içinde olacağına yorumlanır. Rüyada başkasını zehirlemek bir sıkıntı yaşayacağını ancak bu sıkıntıların zamanla bu sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır. Etrafınızda olan olaylar moralinizin bozulmasına neden olacak demektir.

   ZELZELE
   Başınıza çok büyük belalar geleceğine işaret eder. Çok kötü bir rüyadır.

   ZEMZEM
   Rüyada zemzem suyu görmek çok tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, üzüntünün ve sıkıntının biteceğine yorumlanır.

   ZENCİ
   Rüyasında zenci gören kişi geçinebilmek için çok çalışması gerekir anlamındadır. Evin içinde zenci görmek uzun süredir sonuçlandıramadığınız bir işi bitireceğinize yorumlanır.

   ZENGİN
   Rüyada zengin birini görmek çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi işaret eder.

   ZERDALİ
   Rüyada zerdali görmek, iyi bir haber olarak yorumlanır. zevk almayacağınız anlamındadır.

   ZEYBEK
   Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir.

   ZIMBA
   Rüyada zımba görmek, inatçı huyunuz yüzünden, çevrenizdeki insanları inciteceğinize işaret eder.

   ZIRH
   Sizi her konuda destekleyecek, başınız her sıkıştığında yardım edecek dostlara sahip olduğunuzu işaret eder.

   ZİL
   Rüyada zil sesi duymak güzel olaylara yorumlanır. Genç bir erkek için yüksek makamlara yükseleceğine işaret eder. Orta yaşlı kimse için bu rüya yaşamında iyi değişiklikler yapmaya yorumlanır. Bekar bir kız için mutlu olacağı bir evliliğe işaret eder. Eğer rüyayı gören evliyse geleceği oğlan çocuğunun doğumuna yorumlanır.

   ZİNDAN
   Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir.

   ZİRVE
   Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir.

   ZİYAFET
   Bu rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada ziyafet vermek iyilik yapmak demektir. Ziyafet sofrası görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir. Bir ziyafet sofrasına oturmak istediği makama yükselir anlamındadır.

   ZİYAN
   Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir.

   ZİYARET
   Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.

   ZURNA
   Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla tekrar bir araya geleceksiniz demektir.

   ZÜRAFA
   Çok güzel ve karlı bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri Y Harfi
  • YABAN KEÇİSİ
   Rüyada yaban keçisi görmek, kötü bir kadınla, yasak ilişkiye girecek ve mutsuz olacak demektir.;Rüyada görülen keçinin sağlıklı ve irice olması çok para kazanacağına ve servet sahibi olacağına yorumlan. Keçi hasta ve zayıf ise fakir olacağına yorumlanır.

   YABAN ÖRDEĞİ
   Rüyada yaban ördeği görmek veya satın almak, çok mutlu olacağınız bir davete katılacağınıza yorumlanır. Yaban ördeğinin pişirmek kimsenin çok para kazanacağına ve servet sahibi olunacağına yorumlanır.

   YABANCI
   Rüyada yeni biri ile tanışmak, yeni bir iş olanağı yakalamak olarak yorumlanır. Rüyada bir yabancı görmek, çok yakında sevdiği biriyle karşılaşır demektir. Yabancıdan bir şey aldığını görmek iyiye yorulur. Yabancıya bir şey verdiğini görmek kötüye yorulur, zarar edeceğinize yorumlanır.

   YAĞ
   Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

   YAGMUR
   Rüyada yağmur görmek daima iyiye yorumlanır. Yağmurda yürümek, sıkıntılarından ve hastalığından sıyrılmak demektir. Bu rüyayı gören kişi İşsizse çok güzel bir iş bulacağına yorumlanır. Para derdi varsa gelecekte para sıkıntısı çekmeyeceğine, aşıksa sevgilisine kavuşacağına yorumlanır.

   YAĞMURLUK
   Rüyada yağmurluk görmek, daha önce tanışmadığınız bir kimsenin işlerinizde büyük yardımı olacak anlamındadır.

   YAHUDİ
   Rüyada Yahudi ile konuşurken görmesi, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkacağına yorumlanır.

   YAKA
   Rüyada yaka görmek, bol paraya ve iş girişimlerinin başarıya ulaşacağına işaret eder. Yakanın sarkık ve buruşuk olduğunu görmek işlerde zarara yorumlanır.

   YAKMAK
   Rüyada bir şey yakmak servet sahibi olmak demektir. Fakat eşya yanmaz da rengi kararırsa bu derde yorumlanır.

   YAKUT
   Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

   YALAK
   Yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.

   YALAN
   Rüyada yalan iyi sayılmaz. Yalan söylediğini görmek düşünmeden yaptığınız işler yüzünden hem kendinize hem de etrafınızdakilere zarar vereceksiniz demektir.

   YALDIZ
   Rüyasında yaldız gören kimsenin hareketlerine dikkat etmediği taktirde çevrenizdekilere zarar veriyorsunuz demektir.

   YALI
   Rüyada yalı görmek, emellerine ulaşacağına yorumlanır.

   YAMA
   Rüyada yama gören kimse bir sorunun üstesinden geleceksiniz demektir.

   YAMYAM
   Rüyada yamyam görmek, doğru ve iyi niyetli yeni insanlarla tanışacağınıza yorumlanır.

   YANAK
   İnsanın rüyada yanağını görmesi, bolluğa, hayra ve refaha yorumlanır

   YANARDAĞ
   Rüyada yanardağın patladığını görmek, genç bir erkek için, yeni tanıştığı birisiyle aşk yaşayacağına ama bu aşkın mutluluk getirmeyeceğine yorumlanır. Bu rüya orta yaşlı biri için, gönülsüz olarak çevresinin değişeceğine işaret eder. Genç bir kadın için ise, çok seveceği iyi fakat iyi huylu olmayan birisiyle evleneceğine yorumlanır. Bir yanardağın gürültüyle faaliyete geçmesi önemli birisiyle bir sorun hakkında görüşme yapmak demektir.

   YANGIN
   Yangın rüyaları birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada bir konağın yandığını görmek, uzaktan sizi tedirgin edecek haber alacağınıza yorumlanır. Kendi evinin yandığını görürse, işlerinde büyük zarar edecek ve sağlığı bozulacak demektir. Eşyalarının yandığını gören kişinin el attığı her işte başarılı olacağına yorumlanır. Yanan şeyden sadece beyaz dumanlar çıkıyorsa, bu herkesi ilgilendiren bir olaydır. Kara duman çıkıyorsa, büyük derttir. Yangında sadece alev gözükmesi, zengin olunacağına yorumlanır.

   YANKESİCİ
   Yankesici tarafından soyulduğunu gören kimsenin harekelerine çeki düzen vermesi gerektiğini belirtir.

   YANKI
   Rüyada sesinin yankılandığını duyan kimse zor günler geçirecek ve bu zorluklar onu çok üzecek demektir. Bu rüyayı gören kimsenin kararlar alırken daha dikkatli olmalısınız demektir.duysanız, zor günler geçireceksiniz. Özellikle önemli konularda acele karar vermekten kaçının.

   YAPRAK
   Yeşil yaprak murada ermek anlamındadır. Sararmış, kurumuş, bir yaprak hayal kırıklığı yaşamak demektir. Bir ağacın, dalın yapraklanması, istediğiniz şeylerin olacağını işaret eder.

   YARA
   Rüyada yara genel olarak para kazanmak zengin olmak sayılır. Rüyada bir erkek kendisini yaralamış gördüyse yakınları onu hatalı işlere atılmaktan kurtaracaklar demektir. Rüyayı bir kadın görüyorsa, sevgilisi veya kocası tarafından aldatıldığına işaret eder.

   YARASA
   Rüyada yarasa görmek, aslında kötü şansa, hastalığa yakalanmaya ve tehlikeye yorumlanır. Ancak yarasa görmek amacınıza ulaşmak için çok emek harcamanız gerekir şeklinde de yorumlanabilir. Rüyada yarasa görmek, kötü işlere atılmaya ve yaşamda kötü değişiklikler yapmaya yorumlanır. Beyaz yarasa ölüme yorulur.

   YARDIM
   Birine yardım etmek, iş hayatında yükselip, hep çıkmak istediğiniz makama ulaşacağınızı işaret eder. Eğer rüyanızda size yardım ediliyorsa, gerçek yaşamda da bir iyi arkadaşınız size yardım edecek demektir.

   YAS
   Rüyasında yas tuttuğunu gören kimse sıkıntı ve dertlerinizden kurtulacak, rahat bir döneme girecek demektir.

   YASTIK
   Rüyada yastık görmek, genç bir erkek için; çok yakında önünüze çıkacak bir fırsatı iyi değerlendirirseniz mutlu ve rahat bir yaşam sürersiniz demektir. Orta yaşlı bir erkek için bu rüya çok eğleneceğiniz ve rahatlayacağınız bir tatile çıkmak anlamındadır. Bekar bir kadın için rüyada yastık görmek için parası olan ve iyi huylu birisiyle evlenmeye yorumlanır. Evli bir kadın içinse bu rüya çok iyi bir arkadaş sahibi olamaya yorumlanır.

   YATAK
   Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekarsa, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

   YATAKHANE
   Etrafınızda işinizdeki başarıları kıskanan insanların bulunduğunu işaret eder.

   YAY
   Sağlığınızın düzeleceğini bildirir. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz bir daha ciddi bir hastalık geçirmeyeceksiniz demektir.

   YAYLA
   Rüyada yayla görmek işinizi değiştireceğinize işaret eder.

   YAZAR
   Rüyada yazar olduğunu gören kimsenin işleri düzelecek, şansı açık olacak demektir.

   YAZI
   Rüyada yazı yazmak sahtekar bir kimsenin etrafınızda olduğuna ve size zarar verecek komplolar kurduğuna işaret eder.

   YELEK
   Rüyada yelek görmek, dertlerle uğraşmak anlamına gelir.

   YELPAZE
   Rüyada yelpaze rahata, sıkıntıdan ve kavgadan kurtuluşa, yoksulluktan varlığa yorumlanır.

   YEMEK
   Tek başına yemek yemek , kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

   YEMEK PİŞİRMEK
   Rüyada yemek pişirmek, istediklerine kavuşmaya yorumlanır.

   YEMİN
   Rüyada yemin ettiğini görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır.

   YENGEÇ
   Rüyada yengeç görmek, sert tutumlu, geçimi zor birine yorumlanır.

   YER ALTI
   Rüyada yeraltında olduğunu görmek, bir konuyu olduğundan çok büyüttüğünüzü bildirir.

   YETİM
   Rüyada yetim biri görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara zarar verir demektir.

   YIKANMAK
   Rüyada yıkanmak, hastalık ve dertlerden sıyrılmaya, kulak yıkamak güzel, hayırlı haberler almaya yorumlanır.

   YIKMAK
   Bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine, eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.

   YILAN
   Rüyada yılan görmek her türlü düşman demektir. Çok zehirli oldukları bilinen engerek, kobra, gibi yılanları görmek çok daha da tehlikeli düşman demektir. Rüyada yılanı evde görmek düşmanın size kötülük yapacağına yorumlanır. Bu rüya karı:kocanın kavga etmesine işaret eder.

   YILAN BALIĞI
   Rüyada yılan balığı görmek,etrafınızdaki kimselerin sizi kıskanacağına işaret eder.

   YILBAŞI
   Yılbaşı ile ilgili rüyalar evlenmeye ve aşka yorumlanır.

   YILDIRIM
   Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekilerin zor, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düştüğünü görmek, çok önemli bir hastalığa yakalanacağınızı belirtir.

   YILDIZ
   Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

   YOĞURT
   Rüyada yoğurt görmek, yemek, zengin olmak ve uzun yaşamak demektir.

   YOKUŞ
   Bir kimse rüyada bir yokuşu çıkıyorsa, olaylar karşısında daha güçlü olmalı, ve güçlüklere dayanmalı demektir.

   YOL
   Rüyada dar veya taşlı yolda yürümek, bazı kavgaların başınızdan geçeceğine işaret eder. Kenarları çiçekli bir yol görmekse, aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye başlayacaksınız demektir.

   YOLCULUK
   Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

   YONCA
   Rüyada yonca görmek, çok güzel bir paraya kavuşmaya yorumlanır. Yonca bulmak hayal kırıklığı yaşayacağınıza yorumlanır. Rüyasında yonca tarlasında yürüyen gören genç bir erkek hayatında başarı kazanmak için harekete geçeceğine işaret eder. Evli kadınlar için yeni bir eve taşınmaya yorumlanır.Orta yaşlı kimse için işlerinde çok başarı kazanacağına ve yükseleceğine yorumlanır. Genç kızlar için bu rüya evliliğe işaret eder.

   YORGAN
   Rüyada yorgan gören kişi mutlu olacak demektir. Akıllıca davranmak rahat bir geleceğe sahip olmanızı sağlayacak demektir. yorumlanır.

   YOSUN
   Rüyada yosun görmek, gereksiz işlerle uğraşarak, vaktinizi boşa harcadığınıza, daha önemli işlerle meşgul olmanız gerektiğine yorumlanır. Bu rüyayı genç kız görürse ilerde çok mutlu olacağına işarettir. Kadınlar görmüşse, uzun süredir görmediği bir arkadaşıyla karşılaşacağına yorumlanır.

   YUFKA
   Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder.

   YULAF
   Rüyada yulaf görmek, beklenmedik miktarda para kazanmak demektir.

   YULAR: Rüyada yular görmek, birisinden pahalı bir hediye alacağınızı belirtir.

   YUMURTA
   Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder.

   YUMAK
   Rüyasında yumak gören kimsenin işleri daha da karışacak demektir.

   YUMRUK
   Daha önce size kötülüğü dokunan bir insandan intikamınızı alacağınıza işaret eder.

   YUNUS
   Rüyada yunus balığı görmek, mutlu ve huzurlu bir evlilik yapacağınıza işaret eder.

   YUVA
   Rüyada bir kuş yuvası görmek, aile yaşamında huzura yorumlanır. Bekar biri bu rüyayı görürse, yakında güzel bir evlilik yapacağına yorumlanır.

   YÜK
   Rüyasında yük taşıyan bir kişi yüksek bir makama yükselir anlamındadır.

   YÜN
   Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret eder. Yün doldurmak, yakında evlilik yapacağınıza işaret eder.

   YÜRÜMEK
   Düz ve doğru bir yolda yürüdüğünü görmek o kişi hayatında çok olumlu değişiklikler yapacağını belirtir. Başı önde eğerek yürümek, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Yağmur altında yürümek, ihtiyarlığında çok rahat ve mutlu bir yaşantı süreceğine işaret eder.

   YÜZMEK
   Rüyasında yüzdüğünü gören kişi çok başarı kazanacağı iş yolculuğuna çıkacaktır. Kirli suda yüzdüğünü gören kimse kötü yollardan para kazanacak anlamındadır. Dipten yüzmek işleri herkesten gizleyerek yürüttüğünüzü işaret eder.

   YÜZÜK
   Rüyada yüzük görmek, iyiye işarettir. Yüzük takmak, yeni bir işe atılıp çok para kazanmaya yorumlanır. Nikah yüzüğü takmak güzel ve mutlu bir evlilik yapmak demektir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri V Harfi
  • VADE
   Altından kalkamayacağınız işlerin sorumluluğunu aldığınızı bu işlerin sonunda çok zor durumda kalacağınızı bildirir.

   VADİ
   Rüyada yeşil vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde devam edeceğine yorumlanır. Yemyeşil, güzel bir vadi, insanın muratlarına ereceğini, bildirir. Böyle bir vadiye gittiğini görmek sıkıntılardan uzak bir yaşam sürmek demektir.

   VAGON
   Rüyada vagon görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. Kömür yüklü vagon görmek, zengin olmaya yorumlanır. Boş vagon görmek ise, az ücret alacağınız bir işe gireceğinizi işaret eder.

   VAHA
   Rüyada vaha görmek, dertli günlerin sona erdiğine rahata ve bolluğa kavuşacağınıza yorumlanır. Çöl ortasında bir vaha, görmek, eski bir arkadaşınızla bir araya geleceğinizi işaret eder.

   VAHŞİ
   Rüyada vahşi hayvan görmek, para kazanacağınıza işaret eder.

   VAHİY
   Rüyada meleklerden biri aracılığıyla kendisine veya bir başkasına vahiy indiğini görmek; hayra, iyi habere ve Allah’ın sevdiği kulu olmasına yorumlanır.

   VALİ
   Yakın zamanda, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza işaret eder.

   VALİZ
   Bazı yarar sağlamayacak sorumluluklar alacağınızın işaretidir. Eğer valiz taşıdığınızı görürseniz, bu, yaşamınızda çok büyük zorluklar yaşayacağını bildirir.

   VAMPİR
   Rüyada vampir görmek, çevrenizdeki insanların iyiliklerinizi istismar ettiğine yorumlanır. Aşırı sinirli davranışlarınız evliliğinizi tehlikeye düşürecek demektir.

   VANTUZ
   Üstünüze aldığınız sorumluluklar, sizi çok zor durumda bırakacak demektir. Bir yakın dosta ihtiyacınız olduğunu belirtir.

   VAPUR
   Rüyada vapur görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır.

   VARİL
   Rüyada varil görmek, berekete ve kazanmaya yorumlanır.

   VASİYET
   Rüyada vasiyet hazırlamak rüyayı görenin uzun yaşayacağına işaret eder. Birisinin vasiyetini dinlemek, bir yükümlülüğün altına girmek demektir. Vasiyetname okuduğunu görmek, güzel haber almak demektir.

   VAŞAK
   Rüyada vaşak gören kimse, çevresine olduğundan farklı görünmeye çalışıyor demektir.

   VATAN
   Rüyada vatanını görmek, iyiye yorumlanır. Bu rüyayı görmek güzel haberler almak demektir. Eğer vatan orası dağılmış şekilde görülmüşse, bir müddet sonra bir yakınınızın hastalanmasına ya da ölmesine yorumlanır.

   VAZO
   Rüyada vazo görmek, kötü haber almak demektir.

   VEBA
   Rüyada veba hastalığı ile ilgili şeyler görmek, bugünlerde büyük bir maddi dert içine düşeceğinizi işaret eder.

   VEDA
   Rüyada birisiyle vedalaşan, gerçekten birilerinden ayrılır. Vedalaşırken ağlamak kötü olayların sona erdiğini bildirir.

   VEREM
   Rüyada verem ile ilgili şeyler, genellikle iyiye yorulmaz, içinizin sıkıldığına yorumlanır.

   VERGİ
   Rüyada vergi vermek , bazı sıkıntıların aşılacağına ve güzel günlerin yakında geleceğine yorumlanır.

   VESTİYER
   Rüyasında vestiyer gören kimse, etrafındakiler tarafından eli açık kimse olarak tanınıyor demektir. Bu özelliğinin sık sık suiistimal edileceğine işaret eder.

   VEZİR
   Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir.

   VEZNE
   Ömür boyunca para sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

   VİNÇ
   Rüyada vinç görmek, çok zor bir döneme gireceğinize ve çok büyük bir borcun altına gireceğinize yorumlanır.

   VİSKİ
   Rüyada viski içmek, servet sahibi olunacağına ve sağlığınızın iyi olacağına yorumlanır.

   VİŞNE
   Rüyada mevsiminde, güzel vişne mutluluk ve bol kazanç getirecek yeni işe atılacağınıza işarettir. Rüyada vişne yiyen kimse , bol para kazanacak demektir. Ekşi vişne de iyi kullanamayacağınız paradır. Vişne ağacı, insanın yaşamına güzellik girecek demektir.

   VİTAMİN
   Rüyada vitaminli ilaçlar içmek, sağlık durumunuza dikkat edilmesi gerektiğine yorumlanır.

   VİTRİN
   Bir vitrinin önünden geçmek, yanlış davranışlarınızdan dolayı komik duruma düşeceğinizi ve utanacağınızı işaret eder.

   VİZE
   Rüyada vize almak , yakın bir iyi arkadaşınızın desteği sayesinde içinde bulunduğunuz zor durumdan sıyrılacağınıza yorumlanır.

   VOTKA
   Rüyada votka içmek , karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeniz ve çok emek sarf etmeniz gerektiğine yorumlanır.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri T Harfi
  • TABAK
   Rüyada tabak görmek iyi, güzel olaylar olacağına yorumlanır. Rüyada temiz, sağlam ve boş tabak alan kişi çok para kazanacağı yeni bir işe atılır anlamındadır. Bir tabağa yiyecek koymak o kimsenin zengin olacağına işaret eder.

   TABANCA
   Rüyada tabanca güçlü ve saygı duyulan biri olmak demektir. Elinde tabanca olan kimse, yaşamında yüksek makamlara yükselir. Rüyada tabanca kullanmak, bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Tabanca satın almak, birilerinin sizin dedikodunuzu yapacağını belirtir. Tabanca temizlemek, bir işe başlayacağınıza yorumlanır. Tabanca ile ateş etmek, hırslı ve birine işarettir. Tabanca ile vurulmak, karşı cinsten birine kuvvetli bir şekilde aşık olduğuna yorumlanır.

   TABELA
   Rüyada tabela görmek, özel yaşamınızda yaptığınız hatalı davranışlar nedeniyle işlerinizde de başarısız olacağınıza yorumlanır.

   TABLO
   Rüyasında tablo gören kişinin , uzun süredir planladığı işleri kısa süre sonra gerçekleşeceğine yorumlanır.

   TABUR
   Rüyada askeri bir tabur görmek, yakında şansınızın çok iyi olacağına ve başarılı işler yapacağınıza yorumlanır.

   TABURE
   Rüyasında tabure gören kişinin, sıcak ve deniz kenarında bir yerde güzel bir tatil yapacağına ve rahatlayacağına işaret eder.

   TABUT
   Rüyada tabut görmek, zorlukların üstesinden gelmeye ve kazanca yorumlanır. Tabutu açık görmek, daha dikkatli olmazsanız birçok zorlukla karşı karşıya kalacaksınız demektir. Bazen kötü anlam içeren bir rüyadır.

   TACİR
   Rüyasında tacirden bir şey alan kimse, güvendiği bir insan tarafından aldatılacak demektir.

   TAÇ
   Başına güzel bir taç taktığını gören bekar kadın çok güzel bir evlilik yapar. Tacın baştan çıkarılması yada düşmesi, ayrılık ve başarısızlıktır.Rüyada taç giymek, çok kısa bir süre sonra büyük bir isteğinizi gerçekleştireceksiniz demektir.; Başkasını taç giyerken seyretmek , düşmanlarının karşısında yüksek bir seviyeye yükseleceğine yorumlanır. Rüyada taç evlilik, işte başarılı olmak, kısmet olarak kabul edilir.

   TAHT
   Rüyada taht görmek, çok yüksek makamlara yükseleceğinize yorumlanır. Tahtta oturduğunu görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder. Başkasının tahtta oturduğunu görmek, başka insanların size yardım etmesiyle başarı kazanacaksınız anlamındadır.

   TAHTA KURUSU
   Rüyada tahta kurusu görmek, çevrenizdeki size zararı dokunacak insanlarla çevrili olduğuna yorumlanır.

   TAKA
   Rüyada taka görmek, muradınıza ereceğinize yorumlanır.

   TAKKE
   Rüyada takke, daha önce yaptığınız, utanç verici bir olay ortaya çıkacak demektir. Takke almak, hayatınızda bazı değişiklikler yapacaksınız demektir. Eski bir takke görmek hayal kırıklığına uğrayacağınızı haber verir.

   TAKSİ
   Bir arkadaşınız, size büyük bir sırrını emanet edecek. Eğer rüyada taksi şoförlüğü yapıyorsanız, bir işe girecek fakat pek kar elde edemeyeceksiniz.

   TAKUNYA
   Rüyada takunya görmek, işlerinizin yavaş yavaş ilerlediğine yorumlanır.

   TAKVİM
   Rüyada takvim görmek, çok büyük miktarda para kazanmaya yorumlanır. Rüyada doğum tarihini düşünmek, hiç beklemediği anda çok büyük bir miras kalacağına yorumlanır.

   TAMBUR
   Rüyada tambur görmek, boş inançlarınız olduğuna yorumlanır. Tambur çaldığını görmek sıkıntılarınızın her geçen gün büyüdüğüne işaret eder.

   TANDIR
   Tandırla ekmek pişirip, yiyen kimsenin rızkı artar. Tandır görmek misafir

   TANRIÇA
   Yunan tanrı veya tanrıçalarını görmek, hayal aleminde yaşadığınızı, artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini belirtir. ağılayacağınıza işaret eder.

   TARAK
   Rüyada yeni bir tarak görmek yola çıkılacağının işaretidir. Eski bir tarak uzaklardan bir haber alır. Başına süslü tarakla taradığını görmek bekarlar için güzel bir evliliğe yorumlanır.

   TARÇIN
   Rüyada tarçın görmek, kötü haber alınacağına yorumlanır.

   TARHANA
   Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin sıkıntı ve zorluklarla karşılaşacağına yorumlanır.

   TARLA
   Rüyada tarla görmek çok bol para kazandıracak, karlı işlere girileceğinin işaretidir. Rüyada tarla ekmek emeklerinin karşılığını alacak demektir.

   TAS
   Rüyada görmek, çok güzel bir kadınla aşk yaşanacağına yorumlanır.

   TAŞ
   Rüyada taş görmek, düğün ya da nişan yapılacağına işaret eder.

   TATİL
   Rüyada tatil görmek, işlerinizin yoğunluğu nedeniyle çok yorgun olduğunuzu, dinlenmeniz gerektiğini bildirir.

   TAVA, TENCERE
   Tava veya tencere görmek ölüme işarettir.

   TAVLA OYUNU
   Rüyada tavla oynamak; manevi huzura kavuşacağınıza yorumlanır.

   TAVŞAN
   Rüyada hızlı koşan bir tavşan görmek, gizlenmesi lazım olan bir sırra yorumlanır. Tavşan avlamak, endişe ve şüphe içinde bir zamanın yaşayacağınıza işarettir. Rüyada yavşan satmak, satın almak veya yemek sağlık durumunun hafif bir hastalıkla yorumlanır.

   TAVUK
   Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir. Rüyada tavuk, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize yorumlanır. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.

   TAVUS KUŞU
   Zengin ve güzel bir kadınla tanışacağınıza işaret eder.

   TAZI
   Rüyada tazı görmek, işlerinizde basamakları hızlı bir şekilde çıkacağınıza ve başarı kazanacağınıza yorumlanır.

   TEBEŞİR
   Rüyada tebeşir görmek, son zamanlarda sağlığınızı çok ihmal ettiğinizi bildirir. Tebeşirle yazı yazdığını görmek, başarı kazanacağınızın işaretidir. Elinde tebeşir tutmak , özel yaşamınızda dertler yaşayacaksınız demektir.

   TECAVUZ
   Rüyada tecavüze uğramak , aşk yaşamınızda bazı sorunlar yaşayacaksınız kötü günler geçireceksiniz demektir.

   TEKERLEK
   Rüya sahibinin yaptığı ve yapacağı bütün işlerinin iyiye doğru dönmesiyle yorumlanır.

   TELEFON
   Rüyada görmek; çok güzel bir haber almaya, size birinden miras kalacağına ya da yüksek bir makama yükselmeye yorumlanır.

   TELESKOP
   Rüyada teleskopla ay ve yıldızlara bakmak; yüksek bir makama yükselmeye ve yüksek makamdaki insanlarla güzel sohbete yorumlanır.

   TELGRAF
   Rüyada telgraf almak, uzaktan gelecek iyi haberlere yorumlanır.

   TENEKE
   Rüyada teneke görmek, helal olmayan yollarla para kazanmaya yorumlanır.

   TEPE
   Rüyada dik bir tepeye çıkmak; çok zor bir işi üzerine alıp başarıla sonuçlandıracaktır. Eğer tepeye arkadaşlarıyla tırmanıyorsa; istemeyerek bir işi veya borcu üslenecek ve sorumluluk alır demektir.

   TERAZİ
   Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. Teraziyle bir şey tarttığını görmek kendisiyle ilgili önemli bir karar verecek demektir.

   TEREYAĞ
   Rüyada tereyağlı bir ekmek yemek, iyi şans demektir. Rüyada tereyağı almak veya satmak genç yaştaki erkek için; işlerinde başarı kazanmaya işarettir. Genç bir kız için bu rüya; hiç istemediği bir işte çok zorlanacağına işaret eder. Orta yaşlı kadınlar; için dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.

   TERLİK
   Rüyada terlik görmek mutluluk verecek haberler alacağınıza yorumlanır. bu rüyayı gören kimse, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecek demektir.

   TERZİ
   Rüyada terzi görmek, adil birisiyle tanışılacağına yorumlanır.

   TESBİH
   Rüyada tespih görülmek çok güzel haberler alınacağına işarettir. Tespihin kopması veya tanelerinin dağılması üzüntü verecek haberler alınacağına yorumlanır.

   TESTERE
   Eelinizi attığınız tüm işlerde başarıya ulaşacağınızı belirtir. Testere ile bir şey kesmek, düşmanlarınızı yeneceğinize işarettir.

   TEYZE
   Rüyada teyzesini gören kişi çok güzel bir rüya görmüştür. Bu rüya beklenmedik bir kişiden size miras olarak çok büyük miktarda para kalacak demektir.

   TESTİ
   Rüyada testi doldurduğunu görmek, işlerin çok iyi olacağına ve servet sahibi olunacağına işarettir.

   TIRNAK
   Rüyada tırnak kesmek kötü bir olaya işarettir. Güzel tırnaklar başarı kazanacağınız işlere gireceğinizi bildirir. Bakımsız tırnaklar, dert ve hastalığa yorumlanır.

   TIRTIL
   Rüyada tırtıl gören kimsenin etrafına dikkat etmesi gerektiğini, bu insanların güvenilmez kimseler olduğunu bildirir.

   TİLKİ
   Rüyada tilki görmek etrafınızda kötülük yapabilecek insanların olduğuna yorumlanır. Tilki kürkü giymek düşmanlarınızı alt edeceğinizi belirtir. Tilki sütü içtiğini görmek hastalıklarınızın iyileşeceğini bildirir.

   TİMSAH
   Timsahın karada yürüdüğünü görmek, onun çok tehlikeli düşmanlara sahip olduğuna işarettir. Eğer timsah sizi ısırdıysa, yaşamınız tehlike içindedir demektir. Timsahı öldürmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır. Gizli düşmanlarınız var demektir. Bu insanlara ve sağlık durumunuza dikkat edin.

   TİYATRO
   Rüyada sahnede ya da tiyatro oyununda oynamak genç bir erkek için çok istediği bir şeyi elde edeceğine işarettir. Orta yaşlı birisi için ise yakında birisiyle arkadaşlık edeceğine yorumlanır. Genç bir kadın için bu rüya hayatında önemli ve mutluluk getirecek değişikliğe gideceği demektir. Daha yaşlı ise; sevdiği bir arkadaşının ihanetine yorumlanır.

   TOPAL
   Rüyada kendisini topal görürse bu pek hayra sayılmaz. Bu rüya arkadaşlarının desteği ile bütün zorlukların üstesinden geleceğine işarettir.güçlükleri önleyeceğine yorumlanır.

   TOPLU İĞNE
   Bu rüya kötü bir olaya yorumlanır. Rüyada kendini toplu iğneler içinde kendisini görmek, aslında pek önemli olmayan olaylara yorumlanır.

   TOREN
   Rüyada bir törene katılmak görmek, sevgilinize ve eşinize güvenmeniz gerektiğine onun size olan sevgi ve saygısından emin olmanız gerektiğine işaret eder.

   TOPUZ
   Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir.

   TOZ
   Rüyada eşyaların toz içinde olduğunun görülmesi para kazanacağınıza yorumlanır. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin sıkıntılarını attığına ve ömürlü olacağına yorumlanır.

   TRAMPET
   Rüyada trampet sesi duymak, kısa zaman sonra birçok güzel olayın gerçekleşeceğini bildirir.

   TREN
   Rüyada tren görmek; iş yaşamınızda yükselme fırsatının ortaya çıkacağına işarettir. Trende birisini görmek; arkadaşlarının yardımı ile işlerinde başarı kazanacağına yorumlanır. Bilmediği bir yere tren yolculuğu yapmak çok yarar sağlayacak bir davete yorumlanır.

   TURŞU
   Rüyada turşu insanın çok istediği bir işten beklediği iyi sonuçları alamayacağı, hayal kırıklığı yaşayacağını işaret eder. Rüyada turşu kurmak, haram para kazanacağına işaret eder. Turşuyu kaba koyan kişi mutlu olamayacağı bir evlilik yapacak demektir.

   TUZ
   Rüyada tuz gören kişi yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor; ancak çevresindekiler buna izin vermiyor demektir. Rüyada tuz görmek etrafınızda iki yüzlü insanların olduğunu da bildirir.

   TÜFEK
   Rüyada tüfek kullanmak, akrabanız ya da iyi arkadaşlarınızla aranızda tartışmalar yaşayacağınıza ve kötü haberler alacağınıza yorumlanır.

   TÜLBENT
   Rüyada herhangi bir tülbent, şeref ve itibara yorumlanır.

   TÜNEL
   Tünel içinden trenle geçmek, sıkıntılı geçen günlerin sona ereceğine, rahata ve huzura kavuşacağına yorumlanır.

   TÜY
   Rüyada eline tüy almak, genç bir erkek için; çok istediği bir şeyin elde edileceğine işarettir. Kadınlar için; tüy yeni bir aşk yaşanacağına işaret eder. Rüyada tüy görmek dert ve üzüntüleri üzerinizden atacaksınız demektir. Tavuk tüyü, gereksiz ve size yarar sağlamayacak işlerle uğraştığınızı bildirir. Siyah tüy, aşk yaşamınızda hayal kırıklığı yaşayacağınıza yorumlanır.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri Ş Harfi
  • ŞADIRVAN
   Rüyasında şadırvan gören kimse mutlu, huzurlu bir yaşam sürecek, uzun ömürlü olacak demektir.

   ŞAFAK
   Rüyada şafak söktüğünü görmek refaha, rahatlığa ve mutlu bir yaşama yorumlanır.

   ŞAH
   Başarılı olması çok zor olan bir işi üstünüze alacak, başarıyla sonuçlandıracaksınız demektir.

   ŞAHIN
   Rüyada şahin gören kişinin çok dikkatli olması gerekir Aksi taktirde, bazı insanların size kötülük yapacak demektir. Ölü bir şahin görmek, veya bir şahin öldürmek, karşınıza çıkan sorunları aşıp düşmanlınızı alt edeceğinize işarettir.

   ŞAİR
   Asıl yapmanız gereken işleri yapmayacağınızı, sorumluluklarınızı yerine getirmeyeceğinizi işaret eder.

   ŞAL
   Rüyada şal görmek, çok yakında arsa ya da bir tarla alacağınıza yorumlanır. Rüyada omzuna şal aldığını görmek bekar bir kadın için yakın bir zamanda evleneceğine işarettir.Evliliğin nasıl olacağını da şalın rengi belirler.

   ŞALGAM
   Rüyada şalgam görmek, tüm sıkıntıları içinize attığınıza, çevrenizdeki insanlardan yardım istemelisiniz demektir.

   ŞALVAR
   Rüyada şalvar, giymek için evlenmek ve ile güzel bir aile hayatı demektir. Zengin olmaya ve makamında yükselmeye yorumlanır.

   ŞAM FISTIĞI
   Rüyasında Şam fıstığı yiyen kişi , boş, gereksiz, yarar sağlamayan işlerle vakit geçiriyor demektir.

   ŞAMDAN
   Süslü bir şamdan başarı simgesidir. Şamdanda mum yanması dertlerin geride kaldığını haber verir. Üstü değerli taşlarla kaplı bir şamdan büyük bir paranın neden olacağı mutluluktur.

   ŞAMPANYA
   Rüyada şampanya içmek çok hırslı olduğunu, artık hırsını dizginlemesi gerektiğini işaret eder. Kristal kadehteki şampanya, evlilik veya gönül işidir.

   ŞAMPUAN
   Saçlarınızı şampuanladığınızı görmek; bazı dert ve sıkıntılardan çok kısa bir süre sonra sıyrılacağınız anlamına gelir. Bol miktarda köpük görmek, hayal dünyasında yaşadığınızı; artık ayaklarınızın yere basması gerektiğini bildirir.

   ŞAPKA
   Rüyada şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı da kazancının artacağına yorumlanır Yeni bir şapka, taşınacağınızın veya işinizi değiştireceğinizin haberidir. Yaşamınızdaki bazı değişiklikler, sizin karlı çıkmanıza sebep olacak. Şapka kaybetmek, işyerinde sıkıntılar yaşayacağınız anlamına gelir.

   ŞARAP
   Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, güzel vakit geçirmek, çok para kazandıracak bir iş değişikliğine yorumlanır. Yalnız şarap içtiğini görmek, çok sinirlenip üzüleceği bir haber geleceğine yorumlanır. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, az bir paraya ve iyi şansa işarettir. Arap satın almaksa, çok önemli bir tartışmaya yorumlanır.

   ŞARKI
   Rüyada şarkı söylemek surette görülürse görülsün kötü haber, göz yaşı ve acı işaretidir.

   ŞAŞI
   Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlığınızın çok güzel olacağına yorumlanır.

   ŞEFTALI
   Rüyada olgun şeftali aldığını görmek para kazanmak ve gayri menkul almak demektir. Bekar bir erkek için bu rüya, zengin ve iyi huylu biriyle evlenmek demektir. Şeftalileri ağaçta görmek ise ünlü ve varlıklı bir aileden birisiyle evlenmek anlamındadır. Evliler için rüyada şeftali görmek ev içinde güzel geçim, huzur ve mutluluk işaretidir.

   ŞEHİT
   Rüyada şehit olmak ya da görmek çevrenizde saygı görecek makamlara yükseleceksiniz demektir.

   ŞEHRİYE
   Rüyada şehriye çorbası içmek, daha önce hiç tanışmadığınız birinden hem para yardımı göreceksiniz hem de çok önemli tavsiyeler alacaksınız demektir.

   ŞEHZADE
   Rüyada şehzade görmek, gelecekte çok başarılı olacağınıza yorumlanır.

   ŞEKER
   Rüyada şeker görülmesi, ferahlığa, sevince, kolay ve rahat bir rızka yorumlanır.Rüyada şeker almak, yemek, eğlenceli bir yaşam, zengin olmak anlamındadır. Çuvallarla dolu toz veya kesme şeker görmek çok fazla para kazanmak anlamındadır. Birine kutuyla şeker ikram etmek bağışta bulunacağınıza yorumlanır.

   ŞEKER KAMIŞI
   Rüyada şeker kamışı, şeker pancarı görmek, mutluluk sağlayacak, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir iyi arkadaşınızın çok ciddi sağlık problemleri yaşayacağına ve önünüze bol miktarda para kazandıracak iş fırsatları geçeceğine yorumlanır.

   ŞELALE
   Rüyada şelaleye bakmak, kişinin geleceğin etkileyecek, bir tesadüfün yaşanacağına yorumlanır.

   ŞEMSİYE
   Rüyada yağmur yağarken şemsiye ile yürümek, rüyayı gören kişinin çok zor bir duruma düşmesiyle ona büyük destek sağlayacak iyi bir arkadaşı olduğuna yorumlanır. Rüyada kapalı bir şemsiye güzel bir iş, açık şemsiye büyük güven duymak demektir. Büyük bir plaj veya bahçe şemsiyesinin altında oturduğunu görmek, her türlü dert, tasadan uzak olmak demektir.

   ŞERBET
   Rüyada şerbet içtiğini görmek malınızın ve de paranızın sağlayacağı imkanlarla ömrünüzün sonuna kadar rahat içinde yaşayacağınızı belirtir. Şerbet dağıttığını görmek ise insanları mutlu edecek davranışlar içine gireceksiniz demektir. Loğusa şerbeti içmek de çocuk sahibi olunacağına yorumlanır.

   ŞEYTAN
   Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı mağlup ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce sahip olduğunuza yorumlanır.

   ŞİİR
   Rüyada şiir okumak, yakında bir teklif üzerine yalan yere şahitlik yapacağına yorumlanır Rüyada şiir kitabı alan sevgilisinden haber alır. Şiir okuduğunu görmek duygu ve düşüncelerini açıklayarak istediği kimseyi etkileyecektir.

   ŞİLTE
   Hayatınızda yeni ve köklü değişiklikler olacak demektir. Şilte almak, yeni bir evliliğe yorumlanır.

   ŞİMŞEK
   Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin başına bir çok sıkıntı geleceğine yorumlanır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır.Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı görenin geleceği çok iyi olacak demektir.

   ŞİRKET
   Kötü giden işleriniz, dostlarınızın yardımı ve desteği ile düzelecek demektir.

   ŞİŞ
   Demir şiş görmek, işleriniz çok iyi olacak, kazandığınız parayla iyice güçleneceksiniz demektir. Birisine şiş batırmak, iki yüzlü insanlarla arkadaşlık edeceğinize işaret eder. Bir yerinizde şişlik olduğunu görmek, sağlık durumunuzun bozulacağına yorumlanır.

   ŞİŞE
   Rüyada şişe görmek mutluluk ve itibar kazanmak anlamındadır. Eğer şişe kırılmışsa üzüntü ve acı habere yorumlanır. Şişenin kırıldığını görmek eşinizin ya da tanıdığınızın ölümüne işarettir.

   ŞİŞMANLAMAK
   Aşırı şişmanladığını görmek, yaşamınızda bazı güzel değişimler yapacağınıza yorumlanır. Şişman insanlar görmek, zenginliğe yorumlanır.

   ŞÖHRET
   Kendini şöhretli bir kimse olarak görmek, davranışlarınızda dikkatli olmalısınız, aksi halde hem siz hem de çevrenizdeki insanlar çok üzülecek demektir.

   ŞÖMİNE
   Can derdi demektir. Kötü bir olay, moralinizi bozacak, sizi çok üzecek demektir. Eğer şöminede ateş yanıyorsa, bu şansınızın iyi olacağına açılacağına ve işlerinizin yoluna gireceğine yorumlanır.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri S Harfi
  • SAAT
   Rüyada saat görmek, kötü haberler almaya işaret eder.; Saati ayarlamak yaşamın gidişinin düzene girmesinin gerektiğine yorumlanır. Saatin sesini duymak bir çağrıya yorumlanır. Rüyada masa veya duvar saatinin çalışması bir, aile yaşamının iyi olacağına işaret eder. Kol saati veya cep saati özel işlerinizin karışık olduğuna yorulur. Saatin durması yada doğru çalışmaması, bir takım problemler çıkacağına yorumlanır.

   SABAH
   Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

   SABAN
   Rüyada saban görmek, zenginlik ve refah olarak yorumlanır..

   SABUN
   Rüyada sabun görmek, genç erkekler için ele para geçmesi ve işlerinde başarılı olacağına yorumlanır. Sabun kalıbını görmek, sıkıntılı ve üzüntülü kimseye yardımda bulunacağına işarettir. Sabunla bir şey yıkamak derttir. Sabunla elbise yıkadığını görmek dertlerinden kurtulmasına yorumlanır. Kalıpla sabun aldığını gören kişi kötü haber alır. Birine sabun veren bir yakınına kırılır.

   SAÇ
   İnsanın rüyada saçını görmesi uzun olmasına ya servet sahibi olmasına yorumlanır. Rüyada saçının dökülmesi bir yakınınızın sizi sırtınızdan vuracağını belirtir. Saç kesmek veya kestirmek kötü haber almak demektir ve dikkatli olunması gerektiğini bildirir. Saçlarını kazıtan erkek iş hayatında tatsız olaylar yaşar demektir. Rüyada saçını ağarmış olarak görmek gençler için uzun yaşamaya ve güçlü olmaya yorumlanır.Saçın dökülmesi para derdidir. Saçların birden gürleşmesi zenginliktir.Saç taramak, değerli arkadaşlık kuracağına işarettir.; Saç örmek, zengin ise daha da zengin olmaya ve işini büyütmeye yorumlanır. Saçlarını kestiren kadın özel yaşamında değişikliğe gider.

   SAÇAK
   Rüyada saçak görmek, güçlü birisinin koruması altında olmak demektir.

   SAFİR
   Kötü giden işleriniz düzelecek, huzura ve rahata ereceksiniz demektir.

   SAFRA
   Üstlendiğiniz sorumluluklardan kurtulacaksınız demektir.

   SAĞIR
   Rüyada sağır olduğunuzun görülmesi kötü şeylere yorulur.

   SAĞMAK
   Rüyada bir hayvanı sağmak, yeni işlere atılacağınıza ve başarılı olacağınıza işaret eder.

   SAKAL
   Rüyada sakal görmek, çevrenizdekilerin saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir.Sakalınızı kestiğinizi görmek, tüm sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir.

   SAKATLIK
   Rüyada sakatlandığını gören insan bazı konularda çözüm yolu bulamayacak demektir.

   SAKIZ
   Rüyada sakız görmek çok zor ve bin bir uğraşla kazanılacak bir paraya yorumlanır. Sakız çiğnemek bir dedikoduya işarettir. Sakızın üstüne yapışması iyi değildir; bir insanın huzurunuzu kaçıracağını işaret eder. Sakızı ateşe atmak, bir mal yüzünden başınızın belaya gireceğine yorumlanır. Sakız görmek gereksiz laflar etmek ve dedikodu yapmak anlamındadır. Sakız bulmak veya almak, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır.

   SAKSAFON
   Rüyada saksofon görmek, eğlenceli aşk saatleri geçireceğinizin haberidir.

   SAKSAĞAN
   Rüyada saksağan görmek, çok korkunç ve tehlikeli bir haber almak demektir.

   SAKAT
   Bazı hastalıklara yakalanacaksınız demektir. SAKSI: Rüyada saksı görmek, genç güzel bir kızla evlilik , eğer evli ise bol para kazanmak demektir.

   SAL
   Eğer bir erkek rüyada kendisini sal üzerinde, akıntıya kapılmış görürse, yaşamında ilk başta kötü fakat sonucu çok iyi bir değişiklik olacağına yorumlanır. Aynı rüyayı bir kadın görürse, hiç beklemediği ummadığı bir zamanda aşkta başarı kazanacağına yorumlanır.

   SALATALIK
   Rüyada salatalık görmek, eşinin çocuk doğuracağına yorumlanır.

   SALÇA
   Rüyada salça dertlerin azalacağına, işlerinizin iyiye gideceğine yorumlanır. Bir yemeğin üzerine dökülmüş salça, hileli bir durumu,kötülüğü gizlemek demektir.

   SALEP
   Salep görmek çevrenizdeki insanları etkileyeceksiniz, onların saygısını kazanacaksınız demektir. Salep içmek, sağlık durumunuzun çok iyi olduğuna işarettir.

   SALYA
   Çok iyi, yardımsever bir insanla tanışacak dost olacaksınız demektir.

   SALINCAK
   Rüyada salıncak görülmesi, önemli bir konu üzerinde son kararı vermeniz gerektiğini belirtir. Rüyada salıncağa binmek gönül eğlendirici kısa sürecek ilişkilere girecek anlamındadır. Salıncakta sallanmak evli veya bekar için çok önemli bir döneme girildiğini belirtir.

   SALYANGOZ
   Rüyada salyangoz görmek, işlerinizde yavaş yavaş başarıya ulaşacağınızı işaret eder. Aşkınıza karşılık bulacaksınız , elinize çok fazla para geçecek ve mutlu olacaksınız demektir.

   SAMAN
   Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır.

   SANCAK
   Rüyada askeri bir sancak görmek, çok para kazanacağınız bir iş gezisine gideceğinizi işaret eder.

   SANDAL
   Rüyada genç bir erkeğin kendini sandalda görmesi, dostu sandığı bir kişi tarafından ihanete uğrayacağına ve çok zor durumda kalacağına yorumlanır. Sandalla gezinmek, istediğiniz şeyleri elde edecek ve muradınıza ereceksiniz demektir. İleri yaşta birisi için bu rüya büyük para kaybı nedeniyle daha basit bir yaşama mecbur olacak anlamındadır. Genç bir kadın için, yeni ve güzel bir aşk yaşayacağına yorumlanır.

   SANDALYE
   Rüyada sandalye satın alan veya sandalyede oturan, işinde ilerler,başarılı olur demektir. Bekar bir kadın için, makam sahibi birisiyle evliliğe yorumlanır. Çalışan kadın için bu günkü durumundan daha başarılı olur üst makamlara çıkar demektir. Bir kimsenin hareketsiz sandalyede oturduğunu gördüyseniz, yakında bu kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

   SANDIK
   Sandık, nereden geldiği belli olmayan kısmettir. Rüyayı gören bekarsa, kısa zamanda evlenir. Rüyada türlü eşyayı sandığa yerleştiren kendine ev alacaktır.Rüyada içi dolu sandık görmek, zenginliğe işaret eder. Dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli olayları ortaya çıkaracağına yorumlanır. başkalarına ait sandığını açmak, evlenemeyeceğinize yorumlanır. Boş sandık kıymetsiz şeylerle ilgilendiğinize, işaret eder. Kırık sandık, yakında gelecek güzel bir habere işarettir. Boyalı ve işlemeli sandık, çok güzel ve mutlu bir hayat yaşamaya işarettir. Demir sandık, yüksek makamlara yükselmeye işarettir. Tahta sandık, yakında bir evliliğe yorulur. Kapağı kapalı sandık, üzüntüye yorumlanır.

   SANIK
   Rüyasında sanık olduğunu gören kimse, düşünmeden yaptığı davranışlar nedeniyle başı dertten kurtulmayacak demektir.

   SAPAN
   Olaylara gösterdiğiniz ani nedeniyle etrafınızdaki insanları incitiyorsunuz demektir.

   SARAY
   Bir kimsenin kendini bir sarayda görmesi genç bir erkek için, işindeki gayretlerinden dolayı umulmadık bir ödüle yorumlanır.Orta yaşlı biri içinse yeni ve çok para kazanacağı bir işe başlamasına yorumlanır. Bir kadın için kendisinin çok zevk alacağı çok neşeli bir toplantıya yorumlanır.

   SARDUNYA
   Rüyada sardunya uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı misafir edeceğinize işaret eder.

   SARI
   Rüyada sarı renkte elbise giymek, hastalığa yorumlanır.

   SARIK
   Toplumun önde gelen insanlarla bir arada olunacağına, onların bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlanacağınıza işaret eder.

   SARHOŞ
   İşlerinizin kötü gitmesi aileniz içinde huzursuzluğa neden olacak demektir.

   SARMISAK
   Rüyada sarmısak görmek dertli bir dönemden sonra, eliniz para geçecek ve maddi dertten kurtulacaksınız demektir. Kadınlar için bu rüya, yakında bir evlilik olduğunun habercisidir.

   SARNIÇ
   Elinizi çabuk tutmadığınız için önemli bir iş fırsatını kaçıracağınıza işaret eder.

   SATIR
   Rüyada satır görmek, üstüne aldığı işi başarıyla sonuçlandıracak diye yorumlanır.

   SATRANÇ
   Rüyada satranç oynamak, yolculuğa çıkmaya veya yarar getirmeyen işlerle uğraşmaya işaret eder. Ayıca iş hayatında ve sağlıkta da birtakım sıkıntılar yaşanacağına yorumlanır. Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz, birçok dertle uğraşacaksınız demektir. Oyunu kazanmak ise, sorunların üstesinden gelineceğine yorumlanır.

   SAVAŞ
   Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir.İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

   SAYFA
   Yaptığınız hataların farkına varacağınızı, pişmanlık duyacağınızı işaret eder. Sayfadan bir şey okuduğunu görmek, bol paraya kavuşacağınıza yorumlanır.

   SAYI
   Rüyada çift rakamlı sayı, iyiye, tek rakamlı sayılar ise kötüye yorumlanır. Büyük rakamlı sayılar ise para kazanmak demektir. SAZ: Rüyada saz çalındığının görülmesi, mutluluk verecek bir haber alınacağına ve rahatlayacağınıza yorumlanır.

   SAZAN BALIĞI
   Rüyada sazan balığı görmek iyi şeylere işaret eder. Mutluluk getirecek bir habere, bol paraya ve üne yorumlanır.

   SAZLIK
   Rüyada sazlık görmek, dert içine düşüleceğine ve bu dertten bir iyi arkadaşınızın yardımı sayesinde kurtulacağına yorumlanır.

   SEBZE
   Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok güzeldir. Rahat ve huzurlu bir hayatı haber verir. Domates uzaktan güzel haberler alınacağına yorumlanır.

   SECCADE
   İyi huylu ve güzel bir insanla evlilik yapılacağına işaret eder. Seccadede namaz kıldığını görmek, hacca gitmeye yorumlanır.

   SEDYE
   Rüya da sedye görmek, sağlığınızın ciddi bir şekilde bozulacağına işaret eder. Sedyeden kalkmak da önemli bir hastalığınızın iyileşeceğine yorulur.

   SEL
   Rüyada sel görmek gören kişinin, düşmanlarının saldıracağına yorumlanır ve dikkatli olması gerektiği işaret edilir. Rüyada sel evlilik hayatında birtakım sıkıntılar yaşanacağını işaret eder. Bu rüya işinizden istifa edeceğiniz ya da sağlığınızın bozulacağı demektir.

   SELVİ
   Başınıza kötü bir olay geleceğine işaret eder. Selvi ağacı dikmek

   SEMER
   Rüyada semer görmek, genellikle evliliğe ve bir eş sahibi olmaya yorulur.

   SENET
   Rüyada senet veya evrak imzaladığını gören genç bir erkek için , ilerde çok üzüleceği ve pişman olacağı bir mektup yazacak demektir. Orta yaşlı birisi için ibu rüya iş hayatında güven duyulmayan bir çalışan olduğuna yorumlanır. Genç kız için, bu rüya ani bir evliliğe; evli olanlar içinse başka bir eve taşınmaya yorumlanır.

   SEPET
   Dolu bir sepet görmek veya taşımak, yakında büyük başarılar kazanacağınızı haber verir. Boş bir sepet, üzüntü ve sıkıntıların işaretidir.

   SERAP
   Rüyasında serap gören, kişinin gerçekleşmesi imkansız hayalleri var demektir.

   SERÇE
   Rüyada serçe görmek, yakında doğacak erkek çocuğuna yorumlanır. Serçe yakaladığını görmek, çok iyi bir çocuğunuz olacağına işaret eder.

   SERGİ
   İşlerinizde başarılı olacaksınız, kazandığınız parayla mülk alacaksınız demektir.

   SERVET
   Rüyasında bir servete sahip olduğunu görmek, tanımadığı insanlarla ilişkilerinde dikkatli olmasının gerektiği konusunda haber verir.

   SES
   Rüyada insanın bir takım garip sesler duyması fakat sesleri tanıyamaması, kendisini ilgilendiren bir sorun hakkında pek doğru olmayan bir haber alacağına yorumlanır.

   SEVGİLİ
   Rüyada görülen sevgili, gerek kız gerek erkek olsun, güzel bir evliliğe yorumlanır. Eski bir sevgili görmek ise uzun zamandır ödeyemediği bir borç nedeniyle sıkıntıya düşeceğini belirtir. Evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile huzurunuzun bozulacağına yorumlanır.

   SEVİŞMEK
   Rüyada seviştiğinizi görmek, güvendiğiniz bir insanın size tuzak hazırladığına işaret eder.

   SIĞIR
   Rüyada sığır görmek. Çok güzel bir hayat yaşayacağınıza, verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız demektir. Sığır eti yemek, helal yollardan, çok para kazanacağınıza yorumlanır.

   SINAV
   Rüyada sınavda olduğunu görmek, geleceğinizin çok iyi olacağına işaret eder.

   SIRAT
   Rüyada sırat köprüsünü görmek veya onun üzerinde yürümek, her türlü yolculuğa yorumlanır. Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, büyük bir işe atılacağına ve bu işte büyük başarılar kazanacağına yorumlanır.

   SIRTLAN
   Kötü huylu bir kadınla karşılaşılacağına işarettir. Kendini sırtlanla beraber görmek böyle bir kadınla evleneceğinize, ama bu evliliğin kısa süreceğine yorumlanır.

   SİGARA
   Rüyada kendisini sigara içerken görmek, bir erkek için, karşılaşılacak bir çok zorluktan sonra başarıya ulaşılacağını belirtir. Orta yaşlı ise, bozmak zorunda kalacağı iyi bir arkadaşlığa işaret eder; Bekar bir kız rüyada sigara içmek varlıklı bir kişiyle evleneceğine işaret eder. Evli veya çalışkan bir kadın için üzüntülü ve sıkıntı verici günlerin yaklaştığına yorumlanır. Sigara almak yeni planlar içerisinde olduğunuzu işaret eder.

   SİHİRBAZ
   Hayatınızda bazı yenilikler yapacağınıza işarettir. Bu yenilikler etrafınızdaki insanları çok şaşırtacak demektir.

   SİĞİL
   Rüyada siğil çıktığını görmek, işlerinizin iyi olacağına, malınızın sürekli artacağına işarettir.

   SİKKE
   Rüyada altın sikke görmek, sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Gümüş sikke görmek, sevdiklerinizle hoş vakit geçireceğiniz bir toplantıya yorumlanır.

   SİLAH
   Rüyada silah görmek, kuvvete ve düşmanları alt etmeye ve zafer kazanmaya yorumlanır. Silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine yorumlanır.

   SİNCAP
   Çok güzel bir hayvandır ve mutluluğu haber veriri. Gerçekten iyi dostlara sahip olacak ve işlerinizde daima başarılı olacaksınız demektir.

   SİNEK
   Rüyada sinek gören kişi bir bulaşıcı hastalığa yakalanır. Rüya kadın gürenin aşk hayatının alt üst olacağına işarettir.

   SİNEMA
   Rüyada sinema ile ilgili bir şey görmek, sevdiğiniz insanlarla güzel vakit geçireceğinize işaret eder.

   SİNİ
   Yakında evleneceğinize işaret eder. Sini almak ev içinde, eşinizle bazı problemler yaşayacaksınız demektir.

   SİRKE
   Rüyada sirke görmek, bir iyi arkadaşınızla aranızın hiç gereksiz yere açılacağına yorumlanır.

   SİS
   Rüyada kendisini sis içinde yürürken görmek, dostlarınızın size yardım edeceğime işarettir. Rüyada ev içini sisli görürse, bazı anlaşmazlıklarla, ilginç şaşırtıcı olayların gerçekleşeceği ve bir tehlikenin yaklaşmakta olduğuna haber verir.

   SİYAH
   Siyah renk, paraya yorumlanır. Bir insanın rüyada siyah giymesi paraya, acıya hüzne yorumlanır.

   SOBA
   Rüyasında soba yakında gerçekleşecek evliliğe yorulur. Rüyasında soba satmak gören kimsenin işleri kötüye gidecek demektir. Soba yakmak, yeni atılacağınız işten çok kazançlı çıkacaksınız demektir.

   SOFRA
   Rüyada sofra görmek, sevinmek ve mutlu olmak anlamındadır. Sofra bezi görmek uzun sürecek bir yolculuğa çıkacağınız ve rahata yorumlanır.

   SOĞAN
   Rüyada soğan gören kişi için kaygı verici ve üzüntülü bir durum var demektir.

   SOLUCAN
   Çevrenizde kötülüğünüzü isteyen insanlar var demektir. Solucan öldürdüğünü görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize işaret eder.

   SOPA
   Rüyada sopa görmek, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, rahat bir yaşam süreceğinize işaret eder.

   SÖĞÜT
   Arkadaşlarınızın iyi insanlar olmadığını, onlarla arkadaşlık etmenin size zararı dokunacağını belirtir.

   SPOR
   Rüyasında spor yapan kişinin sağlık durumunun iyi olduğuna ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır.

   SU
   Rüyada görülen su, güzel bir yaşam ve iyi bir rızkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve iyiye yorumlanır. Sıcak su içmek, çok fazla üzüntü ve sıkıntı çekileceğine işaret eder. Suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmak anlamındadır. Bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, rüyayı görenin hastalanılmasına yorumlanır. Sudan içilmesi, para sıkıntısının olmayacağına rahat bir yıl geçirileceğine yorumlanır.

   SUBAY
   Rüyada subay görmek etrafınızdan saygı göreceğiniz makama yükseleceğinizi belirtir.

   SUCUK
   İşleriniz yüzünden çok yorulduğunuzu, biraz dinlenmeniz gerektiğini işaret eder.

   SUSAM
   Rüyada susam görmek, zengin olmak ve her geçen gün zenginliğin artmasına işarettir.

   SÜLÜK
   Bir kimsenin sizden yararlanmak için sürekli peşinizde olduğunu bildirir.

   SÜLÜN
   Çok güzel ve iyi huylu birisine aşık olacağınıza işarettir.

   SÜMBÜL
   Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir.

   SÜPÜRGE
   Bir kadının süpürge ile bir yeri süpürmesi, çok mutlu olacağına ve rahat bir yaşam süreceğine işaret eder.

   SÜT
   Rüyasında süt işlediğini gören bir erkek için bu rüya kendisini görmesi, iş yaşamında korkak davranması ve yeterince tecrübeli olmadığı için para kaybedeceğine işarettir. Orta yaşlı birisi için bu rüya zor bir işe sahip olduğunu ve başarılı olmak için mücadele etmesi gerektiğini belirtir. Olgun bir kadın içinse umulmadık ve çok mutlu edecek bir misafirin geleceğine yorumlanır. Rüyada süt sağdığını görmek , para kazanacak yolların bulunacağına işarettir. Süt içmek mutluluğun ve başarının işaretidir. Süt dökmek, yakın bir arkadaşınızın yüzünden zarara uğrayacağınızı bu duruma çok üzüleceğinizi belirtir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri R Harfi
  • RAF
   Rüyada raf görmek, yaşamınızın düzgün bir şekilde devam edeceğine ve çok güzel günler geçireceğinize yorumlanır. Boş raflar, kötü şansın ve üzüntünün haberidir. Rafların dolu olması ise muradınıza ereceğinizi haber verir.

   RAHİBE
   Rüyada rahibe görmek, dünya nimetlerinden çekilmeniz gerektiğine ve düzgün bir yaşantı sürmeniz gerektiğine yorumlanır. Sevgilinizden ayrılma olasılığınız da olabilir demektir.

   RAHİP
   Rüyayı görmek kadınsa, hamile kalacağına; erkekse, işlerinde başarılı olacaksınız demektir. Rüyada rahip görmek, iyi bir haberin alınacağına yorumlanır.

   RAKAM
   Rüyada rakam gören kişinin işleri açılacak, çok para kazanacak demektir.

   RAKI
   Rüyada içkili bir yerde içmek, eğlenmek , çok ağır bir hastalık demektir.

   RAMAZAN
   Ramazan ile ilgili rüyalar, her zaman hayra yorulur. Zenginlik, bereket, sağlık demektir.

   RAPOR
   Rüyada bir rapor görmek, birisinin ihanet edeceğine yorumlanır.

   RAY
   Rüyada tren rayı gören, çok uzun bir yolculuğa çıkacak demektir.

   REÇETE
   Rüyada reçete görmek, hafif bir rahatsızlık geçireceğinize işaret olarak yorumlanır.

   REÇEL
   Rüyada reçel yemek, işlerinde kâr yapacağı ve kazanacağına işaret eder. Evde reçel yapmak, çok mutluluk veren haber almak demektir.

   REHBER
   Rüyada rehber görmek, işlerini kendisi yapması gerektiğine, başkalarına yaptırmamasına yorumlanır.

   REKLAM
   Hatalı davranışlar nedeniyle arkadaş çevrenizden dışlanacaksınız demektir.

   RENÇBER
   Bol para kazanacağınıza, rahat bir yaşam süreceğine işaret eder.

   RENDE
   Rüyada rende görülmesi, bir işte bir miktar para kaybına uğrayacaksınız demektir.Bir şeyi rendelediğini gören, kimse başkasının kazancını alarak yaşamını sürdürecek demektir.

   RESİM
   Resim yaptığınızı gördüyseniz, yaşamınızdan ve şu anki işinizden memnun olduğunuzun belirtisidir Bu rüyayı fakir birisi görmüşse, hastalığa yorumlanır. Rüyayı gören zengin insan ise, resim görmek, iyi anlamdadır. Çevrenizde gerçek olmayan arkadaşlarınızın olduğuna işaret eder.

   RESSAM
   Rüyada ressam, her zaman başarı ile anılır.

   REYHAN
   Uykusunda baharda reyhan görmesi; sağlık ve rahatlığa ve çok güzel bir insanla mutlu bir beraberliğe işaret eder.

   RIHTIM
   Rüyada rıhtım görmek, bir yolculuğa yorumlanır.

   RİMEL
   Sağlığınız bozulacak demektir.

   RİYAKARLIK
   Bu rüyayı gören kişi, yakın bir arkadaşı tarafından aldatılacak ve dolandırılacak demektir.

   ROKET
   Rüyada roket görmek, çok büyük başarı kazanacak ve mutlu olacağınız bir kişiyle güzel aşk yaşayacaksınız demektir Roketin düşmesi ise, işlerin kötü gideceğine yorumlanır.

   ROMATİZMA
   Güvendiğiniz insanlar güveninizi boşa çıkaracak demektir.

   ROMA
   Rüyada Roma şehrinin görülmesi, ilginç aşk maceraları yaşayacağınızı işaret eder.

   ROMAN
   Rüyada Roman okuduğunu görmek, gereksiz işlerle uğraştığınızın haber verir.

   RÖNTGEN
   Rüyada röntgen görmek sağlığınızın bozulacağına işaret eder.

   ROZET
   Rüyada rozet görmek, yakında taşınacağınızı yeni arkadaşlar kazanacağınızı belirtir. Rozet taktığını gören biri, kalabalıkta başına ilginç olaylarla karşılaşacak demektir.

   RUJ
   Rüyada bir kadını ruj sürerken görmek, yakın bir zamanda güzel bir olayla karşılaşılacak demektir.

   RULET
   Davranışlarınızda yanlış yapıyor, etrafınızdaki insanları incitiyorsunuz demektir.

   RUŞVET
   Rüyada rüşvet alırsanız bu elinize kısa zaman sonra para geçecek. Ya da verdiğiniz borcu geri alacaksınız demektir.

   RÜZGAR
   Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, yeniliklere, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder. Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir. Sıcak bir rüzgar insanın değişiklikten rahatsız olacağını bildirir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri P Harfi
  • PAÇA
   İşlerinizin rahatlayacağına işaret eder. Paçanızın söküldüğünü görmek, para kaybedeceğinize işaret eder.

   PAÇAVRA
   Rüyada paçavra görmek, fakirleşeceğine işarettir. Paçavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginliğe yorumlanır.

   PADİŞAH
   Padişah rüyası onur, ün, yüksek mevkii olarak yorumlanır. Rüyada padişah mutlu bir rüya olarak yorumlanır. Eğer evli değilseniz evleneceğinize yorumlanır. Eğer evliyseniz geçimli ve mutlu bir hayatınız yaşantınız olacağına yorumlanır.

   PAKET
   Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir.

   PALAMUT
   Genç bir erkek rüyada meşe veya palamut topladığını görürse sonu, şüpheli olan bir işte başarıya; tecrübeli bir yaşta ise az ücretli bir işi kabul edeceğine; genç bir kadın için çok iyi bir şansa; daha büyük yaştakiler için yapacağı bir işteki başarısından, başkalarının da istifade edeceğini haber verir.

   PALASKA
   İş yaşamınızda başarılar kazanacaksınız demektir.

   PALMİYE
   İklimi çok güzel olan bir yere yolculuk demektir.

   PALTO
   Rüyada palto giymek, iyi bir makama yükseleceğine yorumlanır. Yeni bir palto, akademisyen olacağınızı işaret eder.. Paltonuzu kaybettiğinizi gördüyseniz, hatalı kararlardan nedeniyle mal kaybedeceksiniz demektir.Eski palto, yakın bir arkadaşınızı ölümünü belirtir.

   PALYAÇO
   Rüyada palyaço görmek yakında ölüm haberi alacağınıza yorumlanır.

   PAMUK
   Bu rüyalar genellikle iyi sayılır.Rüyada tarlada beyaz pamuk görmek, rahata kavuşmak şeklinde yorumlanır. Bembeyaz bir pamuk tarlası görmek en büyük isteğine ulaşmak demektir. Pamuk kozası hayırlı ve bol paradır.Pamuk toplamak görmek kendi emeği ile para kazanmak demektir.

   PANAYIR
   Rüyada panayır görmek, büyük bir alışveriş yapacağınıza ve bu alışverişten karlı çıkacağınıza yorumlanır.

   PANCAR
   Pancar gibi kış sebzeleri yemek hayatın karışıklığa uğrayacağına yorumlanır.

   PANJUR
   Rüyada panjur görmek, bazı yeni gizli bilgiler edineceğinize ve öğrendiklerinizi işinizde kullanacağınızı belirtir.

   PANSİYON
   Rüyada pansiyon, bir yolculuğa çıkılacağını ifade eder.

   PANSUMAN
   Sağlığınızın düzeleceğine ve ilerde ciddi bir hastalığa yakalanmayacağınıza işaret eder.

   PANTER
   Panteri öldürdüğünüzü gördüyseniz, bu, büyük başarılara kazanacaksınız demektir. Rüyada panter görmek, güzel aşk yaşayacağına, ancak para krizi içine düşüleceğine yorumlanır. İş hayatında başarısızlığı belirtir.

   PANTOLON
   Rüyada eski ve yırtık pantolon giymek acı ve üzüntüye yorumlanır. Güzel ve yün pantolon, rengi ne olursa olsun çok iyi şekilde yorumlanır.

   PAPA
   Rüyada papa ile konuşmak, sonu kuşkulu bir işe atılmaya işarettir. Papa ile ayinde bulunmak yakınlarından birinin ölümüne yorumlanır. Kendisini papa olarak görmek büyük bir felakete yorumlanır.

   PAPAĞAN
   Rüyada papağan görmek bir erkek,için güzel ve zeki bir kızla aşk yaşamak anlamındadır.

   PAPATYA
   Papatya toplayan genç kız veya erkek birine ilgi duyar. Baharda kırda papatya görmek güzel umut ve hayallerdir.Rüyada papatya iyi niyetli, yardım seven, herkesi güzel tutan bir ahbap, iyi arkadaş olarak yorumlanır.

   PAPAZ
   Rüyada papaz görmek günah işleneceğine yorumlanır.

   PARA
   Rüyada para almak :vermek veya tomarla para görmek, iyi şans ve zenginliğe yorumlanır. Para bulmak, şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir. Para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur. Para saymaksa, beklemediği kadar başarılı olacak bir işe yorumlanır. Gümüş para güzel haber, mutluluk demektir. Bakır para güzel, uğurlu bir iştir. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı söz olarak yorumlanır.

   PARFÜM
   Parfüm sürmek, bir aşk yaşayacaksınız demektir.

   PARK
   Rüyada parkta dolaşmak çok eğlenceli bir tatile yorumlanır. Park kapılarının üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzüleceğine ve onun için ağlayacağına yorumlanır. parka girememek önemli bir fırsatı kaçıracağını haber verir.

   PARMAK
   Rüyada parmak görenin, oğlu olacağına; parmağın yanması ise, günah ve suç işleyeceğine yorumlanır.

   PARMAKLIK
   Rüyada parmaklık görmek, kuvvet ve malının artacağına işarettir. Parmaklığın arasından geçmek etrafındakilerle iyi geçineceğine yorumlanır.

   PAS
   Tembel bir insan olduğunuzu belirtir. Artık çalışmanız gerekir demektir.

   PASAPORT
   Rüyada pasaport almaya çalışmak, işlerinizde bazı sıkıntıların olacağına yorumlanır.

   PASTA
   Pastayı kesen ve dağıtan kimse çevresindekilere yardımda bulunur, kendi malından onlara da pay verir.Rüyada pasta veya kurabiye yemek, herkes için geçici ziyaret ve bir takım eğlenceleri bildirir. Pasta almak, kendisinin birçok yeni arkadaşı olacağını işaret eder. Pasta yapılıyor veya pişiriliyor, geleceğini kendisinin hazırlamasını ve kurmasını işaret eder. Taze ve renkli pasta mutluluk verecek, güzel, iyi kısmettir. Pasta yiyen insan bolluğa sevinir.

   PASTIRMA
   Rüyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyleri yemek, hiç de iyi bir şekilde yorumlanmaz. İşlerde zorluğa ve bu nedenle işlerin ertelenmesine yorumlanır. Fakat rüyada bu şeyleri satın almak veya satmak, kısmet ve nimete yorumlanır. Bunlar para ve iş konusunda iyi haberler haber verir.

   PAŞA
   Paşa görmek, ün, itibar ve itibar işareti olarak yorumlanır.

   PATİKA
   Hayatınız boyunca para sıkıntısı çekeceksiniz demektir. Sürekli sorunlarla uğraşacaksınız.

   PATATES
   Patates ekmek, yeni ve çok para getirecek bir işe başlamaya yorumlanır.Rüyada patates görmek mal, şöhret, mutluluk ve refaha yorumlanır. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen isteğe işaret eder.

   PATLAMAK
   Başka insanların davranışları sizi çok üzecek demektir. Patlamada İnsanların yaralandığını görürseniz bu, yapmadığınız bir şey için suçlanacağınız anlamına gelir.

   PATLICAN
   Çevrenizde isminizin sarsılmasına yorumlanır. Patlıcan kızartması acı bir habere almaya yorumlanır.

   PATRON
   Rüyada patronu görmek, çok çalışkan ve enerjik bir insan olduğunuza yorumlanır. Bu rüya, iş değiştireceğinizi de işaret eder.

   PAVYON
   Vaktinizi boş insanlarla, hiçbir şey yapmadan geçiriyorsunuz demektir. Davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz demektir.

   PAZAR
   Rüyada pazarda olmak, insanlarla ilişkileriniz gelişecek ve bu durum işlerinizin de iyi gitmesine neden olacak demektir.

   PEÇETE
   Rüyada peçete gören kişinin ruhu temizdir demektir.

   PEHLİVAN
   Rüyada pehlivan görmek, akıllıca olmayan bir girişimde bulunacağınız anlamına gelir.

   PEKMEZ
   Rüyada pekmez görmek durumun iyileşeceğini belirtir. Pekmez yemek, bol miktarda para kazanacağınıza işaret eder.

   PEMBE
   Rüyada pembe renk görmek, boş hayallerin peşinde olduğunuzu belirtir

   PENCERE
   Rüyada pencere görmek üzüntülerden ve dertlerinden kurtulacağına işarettir.; eğer asta ise derman bulacağına işaret eder.;Bekar için ise evleneceğine yorumlanır.

   PENÇE
   Rüyada pençe görmek, kuvvete, geçim rahatlığına yorumlanır.

   PERDE
   Rüyada perde görmek İstenmeyen bir misafir, canınızın aşırı derecede sıkılmasına yorumlanır.

   PERİ
   Kişi rüyada perileri görür veya onlarla konuşursa, hiç ummadığı ve çok büyük bir paranın geleceğini işaret eder. Rüyada güzel bir peri görmek murada ereceğini haber verir. Perinin bir insanı okşaması mutluluktur. Işıklar içindeki peri mutluluk verecek haberi belirtir.

   PERUK
   Çok iyi niyetli, başkalarına önem veren, demokratik bir insan olduğunuza, bu huylarınız nedeniyle çevrenizdeki insanların saygısını kazandığınıza işaret eder.

   PERVANE
   Pervane gören kişi sabırsız şeklinde yorumlanır.

   PEŞTAMAL
   Rüyada peştamal görmek, bir arkadaşınızla kavga edeceğinize işaret eder. Peştamal kullanmak, erkek için de, kadın için de evlenmeye işarettir.

   PEYGAMBER ÇİÇEĞİ
   Rüyada peygamber çiçeği görmek, her istediği gerçekleşir demektir.

   PEYNİR
   Rüyada peynir yemek, iş yaşamında kandırılmaya yorumlanır. Peynir görmek veya almak, erkekler için ticarette büyük para kazancına işaret eder. Bekarlar için evliliğe, evli ve çocuklu bir kadın için miras kalacağına yorumlanır.

   PINAR
   Rüyada pınar görmek, itibar sahibi bir kişi ile iyi arkadaşlık edeceğinize yorumlanır. Suyu acı bir pınar görmek, şayet dikkat edilmezse sağlığınızın bozulacağına yorumlanır.

   PIRASA
   Rüyada pırasa görmek, bir sakattan gelecek iyilik demektir.; kendisinin pırasa yediğini görmesi, kimsenin haram malı yiyeceğine yorumlanır.

   PIRLANTA
   İşinizde göstereceğiniz başarı:ve yetenekleriniz sayesinde işinizde yükseleceksiniz demektir.

   PİDE
   Rüyada pide görmek, güzel bir iş ve para işareti olarak kabul edilir.

   PİJAMA
   Rüyada pijama görmek kötü bir haber olarak yorumlanır.

   PİL
   Bir insana aşık olacaksınız, ancak bu ilişki size mutluluk getirmeyecek demektir.

   PİLAV
   Rüyada pilav görmek, o ana kadar anlaşılamamış bir çok güç ve karışık sorunun çözüme ulaşacağına yorumlanır.

   PİLİÇ
   Rüyada piliç görmek çok kötü ve sizi zora sokabilecek bir haber alacağınıza yorumlanır.

   PIPO
   Rüyada pipo görmek, çok bilmişlik ve ukalalık işareti demektir.

   PİRE
   Birisinin pire ve bit görmesi, o kimsenin güvenilmez birisi olduğuna yorumlanır.

   PİRİNÇ
   Rüyada pirinç gören kişi zengin olur demektir. Başarının ve güzel arkadaşlıkların haberidir. Pilav yediğinizi gördüyseniz, bu zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

   PİSLİK
   Haram yollardan para kazanacağınıza yorumlanır. Pislikle oynadığını görmek, vaktinizi yararsız işlerle geçiriyorsunuz demektir.

   PİYANGO
   Piyango rüyalarına dikkat etmek gerekir. Çünkü bunlar olduğu gibi de çıkabilir. İkramiye çıktığını görmek birine gerçekten de çıkabilir. Ayrıca piyango görmek, bilinmeyen ilginç ve güzel bir olay olarak da yorumlanır.Piyangodan para kazandığını görmek, hiç umulmadık yerden çok miktarda bir paraya yorumlanır. Eğer kazanılmazsa, iş yaşamında fırsat yakalanacağına yorumlanır.

   PİYANO
   Yakında güzel bir olaylar gerçekleşecek demektir. Piyano çalmak, beğendiğiniz bir insanın kalbini kazanacaksınız demektir.

   PLAJ
   Rüyada plaj görmek cinsel hayatın dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada kumlu bir plaj bolluk demektir.

   PLAK
   Rüyada plak görmek kişi, gelecek günlerde eğlenceli zamanlar geçirecek demektir. Rüyada plak, yakında alacağınız haberdir anlamındadır.

   POKER
   Paranızı çok hesapsız harcamanızın sonucunda sıkıntıya düşeceksiniz demektir.

   POLİS
   Rüyada polis rakiplerinizi mağlup edeceğinizin işaretidir. Polis tarafından tutuklanmak, etrafınızda tehlike olduğuna yorumlanır.

   PORTAKAL
   Rüyada portakal görmek, çok güzel haber alınacağına ve aşk hayatında başarılı olacağına yorumlanır. İri bir portakal değerli bir eşya demektir. Portakal aldığını, gören kişi değerli eşya sahibi olacak demektir.. Rüyada portakallarla dolu bir ağaç ev alacak demektir.

   POST
   Rüyada post görmek, manevi bakımdan huzura erişileceğinin işareti demektir.

   POSTACI
   Rüyasında postacıdan mektup alan kişiyle birisi dalga geçiyor demektir. Posta kutusundan veya elden mektup almak , yakında çok önemli bir haber geleceğine yorumlanır.

   PRENS
   Aşık olduğunuz kimseyle evleneceğinize işaret eder. Bu evlilik uzun süreli ve mutlu olacaktır.

   PUL
   Uzun zamandır görüşemediğiniz bir yakınınızdan haber alacaksınız demektir.

   PURO
   İkiyüzlü bir insan olduğunuza işaret eder.

   PUSULA
   Etrafınızdaki tecrübeli insanların tavsiyelerine uymanız gerektiğine işaret eder.

   PUT
   Put yüzü güzel ancak kişiliği kötü ve insafsız bir adama yorumlanır. Rüyada altın bir puta tapılıyorsa, Allah’a ibadet edeceğine yorumlanır. Rüyasında putları kırdığını gören kimse yüksek bir makama çıkacak erişip düşmanlarını alt edecek demektir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri Ö Harfi
  • ÖDEMEK
   Rüyasında ödeme yapmak, hayatı boyunca para sıkıntısı çekileceğine yorumlanır.

   ÖDÜNÇ
   Bir şeyi ödünç vermek, bir yoksula yardıma işaret eder. Ödünç, tövbeye işaret eder. Yoksul kişiler için zenginliğe yorumlanır. Ödünç para istediğini görmek hastalık veya şiddete yorumlanır.

   ÖFKE
   Birine öfke hissetmek yakın zamanda gelecek bir sıkıntının başarıyla atlatacağını belirtir. Başka insanların öfkelendiğini görmek , yaşamınızda dertli günler demektir.

   ÖĞRENCİ
   Rüyada öğrenci, mutluluk işareti olarak yorumlanır.

   ÖĞRETMEN
   Öğretmen rüyası gören kişi çevresindeki arkadaş sandığı kişilere dikkat etmesi gerekir. Rüyada öğretmen olduğunu veya öğretmenlik yaptığını görmek bir sorumluluğu almak ve bunun sonunda başarılı olarak insanları yönetecek konuma gelmek demektir.

   ÖKSE OTU
   Bazı yani insanlarla tanışacağınızı, yeni arkadaşlar edineceğinizi işaret eder.

   ÖKSÜRMEK
   Rüyada öksürmek, insanları başkalarına şikayet edeceksiniz demektir. Öksürürken balgam çıkarmak dertlerinizden kurtulacağınıza işarettir. Kuru kuru öksürmek içinizde sıkıntı olduğuna yorumlanır. Kronik öksürdüğünü görmek başınızın sıkıntıdan kurtulmayacağına işarettir.

   ÖKSÜZ
   Rüyada öksüz görmek iş kurarak işsizlere iş imkanı sağlayacağınızı işaret eder. Sürekli maddi rahatlık içinde yaşayacağınıza yorumlanır. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, iyi arkadaşlarınızdan çok güzel haberler alacağınıza yorumlanır.

   ÖKÜZ
   Öküz görmek, paranızın ve malınızın artmasına, rahata ermeye yorumlanır. Bulunduğunuz bir toplulukta lider konuma geçeceksiniz demektir. Öküz almak büyük bir iyilik yapacağınızı işaret eder. Öküz satmak işlerinizin kötüye gideceğini işaret eder. Öküzün sizi kovaladığını görürseniz bu sizi iş yaşamında dertli günler beklediğine yorulur.

   ÖLDÜRMEK
   Bir kimseyi öldürdüğünü görmek, onunla iyi arkadaş olunacağını gösterir.

   ÖLÜM
   Rüyada ölü görmek hayra yorulur. Ölmüş insanların rüya aleminde söyledikleri doğru olarak çıkar. İnsanın kendisini ya da başkasını rüyada ölmüş görürse, onun ahlakının bozulmasına yorumlanır. Ölünün güldüğünü görmek vicdanınızın rahat olacağını işaret eder.

   ÖNLÜK
   Rüyada önlük giymiş olmak , yakında yeni elbiseler alacağınıza yorumlanır. Rüyada bir önlüğü yamamak, yeni bir aşk macerası yaşamak demektir.

   ÖPMEK
   Rüyada öpmek, istediklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Karşı cinsten birisiyle öpüşmek aşk yaşamak demektir. Sevgilisini öpen kişi sevgilisinden haber alır. Rüyada tanımadığı kadını öpmek hemen verilen kararla evlenmek demektir. Değerli bir taşı öpen kişi maddi şeylere aşırı önem veriyor demektir.

   ÖRDEK
   Rüyada uçan ya da gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde hayatınızı sürdüreceğinize, hayatınızdan memnun olduğunuza yorumlanır. Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmet anlamına gelir. Ördek yakaladığını görmek elinize toplu para geçecek demektir.

   ÖRGÜ
   Güzel ve mutlu bir hayat süreceksiniz demektir. Çok güzel bir aile sahibi olacağınıza işaret eder. Rüya gören eğer bekarsa, çok yakında evlenecek demektir.

   ÖRGÜ ÖRMEK
   Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, geleceği parlak bir arkadaşlığa yorumlanır.

   ÖRS
   İlerde çok zengin olacağınıza işaret eder.

   ÖRTÜ
   Rüyada örtü görmek, gizli ve sonu kötüye varabilecek bir komplonun hazırlandığına yorumlanır. Rüyada örtü gizlenen saklanan şeylerin gizli kalmayacağına işaret eder.

   ÖRÜMCEK
   Rüyada örümcek görmek,mutlu olacağınız bir haber almak demektir. Örümceğin evde dolaştığını görmek kimse parasız kalmak anlamındadır. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur.

   ÖRÜMCEK AĞI
   İşlerinizin bir süre bozulacağına ama sonra tekrar düzeleceğine işaret eder. Kadınlar için yakınlarıyla arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para derdine yorumlanır.

   ÖZÜR
   Rüyada özür dilemek, yakınınızdan yardım alacağınıza işaret eder

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri O Harfi
  • OBA
   Rüyada bir ırmak kıyısında ve yeşillikler içerisinde kurulmuş bir oba görmek büyük bir mutluluğa ereceğinize yorumlanır.

   OBJEKTİF
   Rüyasında fotoğraf makinesi objektifi gören kişide, nazar olacağına yorumlanır.

   OCAK
   Rüyada boş ocak görmek henüz hayata geçirmediğiniz plan halinde olan bir iştir. İçinde kömür bulunan ocak, iş yaşamınızda verdiğiniz emekler sonrasında olumlu değişiklikler olacak demektir. Bir ocağın sönmesi, işte bozulmaya, aile yaşamınızda sıkıntıya işaret eder.

   ODA
   Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

   ODUN
   Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için arkadaşının ihanetine Orta yaşta ise mevki sahibi olmasına yorumlanır. Evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır.

   OFİS
   Rüyasında ofis görmek Sevgilinize göz koyan birilerinin olabileceğine işarettir.

   OĞLAK
   Oğlak görmek, erkek çocuğa yorumlanır. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun öleceğine işarettir.

   OĞUL
   Rüyasında oğlu olduğunu gören kimse şanslı bir döneme girecek demektir. Rüyasında kendi oğlunu görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinize işaret eder.

   OJE
   Rüyada oje görmek, süse aşırı derecede düşkün olması ve bu düşkünlüğün etrafındakilerce kötü karşılandığını işaret eder.

   OK
   Rüyada ok görmek, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı, kuvvete yorumlanır.

   OKLAVA
   Rüyada oklava görmek Oklava iyi , çalışkan, dürüst, hizmetkar olarak tanımlanır. Oklavayla hamur açmak, emeğinizin ve çalışkanlığınızın karşılığını işaret eder. Oklavanın kırıldığını görmek gören kimsenin birine darılması demektir.

   OKUL
   Rüyada okul görmek, kültür bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza yorumlanır.Yetişkin birinin okula gittiğini görmek kimsenin davranışları hatalıdır. Rüyada okul görmek öğreneceği yeni bilgiler sayesinde hayatına yeni bir yön verir.

   OKUMAK
   Rüyasında kitap okuyan kimse, çevrenizdeki insanları etkileyeceğinize işaret eder. Ufak sorunları çok büyüttüğünüze de yorumlanır. Gazete okumak, sırlarınız saklayamadığınıza işaret eder.

   OLUK
   Sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacaksınız demektir. Oluktan temiz su akması, işlerinizde başarı kazanacaksınız, bol para kazanacaksınız anlamındadır. Oluktan kirli su akması arkanızdan size komplo kuran insanların bulunduğunu haber verir.

   OKYANUS
   Rüyada sakin okyanus görmek, iş yaşamında büyük başarılar kazanmak demektir. Dalgalı okyanus görmek ise, bazı sıkıntıları belirtir.

   OLTA
   Rüyasında olta gören kişi iş yaşamında büyük bir fırsat yakalayacak şeklinde yorumlanır.

   OMLET
   Rüyada omlet görmek, bir ziyafete davet edileceğinizin işareti olarak kabul edilir.

   OMUZ
   Rüyada omuz görmek bazı kimselerin sorumluluklarını ve geçimini üstünüze alacağınıza işaret eder.

   ONBAŞI
   Rüyada onbaşı görmek, yaşamında başarı kazanılacağına yorumlanır.

   OPERA
   Rüyada operaya gitmek sevdiğiniz arkadaşlarınızla eğlenceli zaman geçireceksiniz demektir. Uzun süredir kötü giden işlerinizde başarı sağlayacağınıza işaret eder.

   ORAK
   Çevrenizden bir kişinin öleceğine yorumlanır. Orakla ot biçmek düştüğünüz zor durumda dostlarınızın yardımını alacaksınız demektir.

   ORDU
   Rüyada ordu görmek, bozgunluğun önlenmesine; orduda bulunmak düşmanlar tarafından yapılacak bir saldırıya yorumlanır. Aynı zamanda aile içinde bazı sıkıntıların yaşanacağına yorumlanır. Sıkıntıların aşabilmek için desteğe ve güvene ihtiyacınız var demektir.

   ORKİDE
   :Çok güzel bir haber alacaksınız, aldığınız bu haber sizin hayatınızı değiştirecek demektir.

   ORMAN
   Orman içerisinde yürümek veya ağaç kesmek, işlerini yoluna koymak ve için bütün zorlukları aşmaya yorumlanır. Ormanda kaybolmak, iş yaşamınızda zorluklara işarettir. Yeşil bir orman görmek, elinizi attığınız işlerde başarı kazanacağını işaret eder.

   ORUÇ
   Rüyada oruçlu olarak görmesi, adağını yerine getirmeye yorumlanır. Oruçlu bir kimseyi iftar açarken görmek, o kimsenin iyi bir insan olmasına veya bir yere seyahat etmesine yorulur. Kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye edeceğine yorumlanır.

   OT
   Rüyada ot topladığını görmek fakirlikten kurtulup, zenginleşeceğine yorumlanır. Güzel kokulu ot görmek sıkıntılı bir olayın haberidir. Otların arasında yatmak yalnız kalınacağına ve özleme işaret eder.Ot kestiğini görmek de sıkıntılardan kurtulacağınızı işaret eder.

   OTEL
   Yolculuğa çıkacağınızı işaret eder.

   OTOBÜS
   Rüyada otobüs görmek, uzun zamandır görüşemediğiniz eski dostlarınızla görüşeceğinizi bildirir. Otobüste yolculuk yaparken görülmesi iftiraya uğrayacağınızı işaret eder.

   OTOMOBİL
   Rüyada otomobili kullanmak, hayatınızı istediğiniz gibi yaşıyorsunuz demektir. Eğer otomobili başkası kullanıyorsa, hayatınızı başkaları yönetiyor anlamındadır.

   OTOPSİ
   Otopsi ile ilgili rüyalar, çok kuşkucu birisi olduğunuzu ya da kötü bir haber alınacağınızı işaret eder.

   OY
   Rüyada oy pusulası görmek, iki seçenek arasında kaldığınıza, birisinin tercih edilmesi gerektiğine yorumlanır.

   OYA
   Oya yaptığınızı görmek, işlerinizin bozulacağına ve giriştiğiniz işlerden zarar edeceğinize işaret eder.

   OYUNCAK
   Rüyada her hangi bir oyuncak satın almak, yardımsever bir kişi olduğunuza ve çevrenizdekileri mutlu etmeyi istediğinize yorumlanır. Oyuncakla oynamak iyiliklerinizin istismar edileceğini bildirir.

   OYUNCAK BEBEK
   Aşk hayatınızda daha ciddi ilişkilere yönelin ;aksi halde hem kendinize hem de karşınızdakine zarar verirsiniz.demektir.

   OZAN
   Geçmişte kalan günlere özlem duyduğunuza yorumlanır

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri N Harfi
  • NABIZ
   Rüyada nabzın attığını görmek , hayat ve sağlık havadislerinin alınacağına yorumlanır.

   NACAK
   Artık geçim sıkıntısı geçmeyeceğinize yorumlanır. Rüyasında nacak ile odun kesmek, sağlık durumunuzun bozulabileceğine işaret eder.

   NADAS
   Rüyada nadasa bırakılmış toprak gören kişinin, emellerinin gerçekleşmesi için biraz daha beklemesi gerektiği demektir.

   NAFTALİN
   Rüyada naftalin görmek, sizden yaşlı bir yakınınızdan beklemediğiniz bir zamanda ve de beklemediğiniz miktarda para yardımı almak demektir.

   NAKARAT
   Rüyasında bir şarkının nakaratını dinlediğini gören kişi sizin bir sinir hastanesinde tedavi görecek demektir.

   NAKIŞ
   Rüyada nakış işlediğini görmek, iş hayatında başarı kazanırken aşk hayatında büyük bir hayal kırıklığına ye uğramak şeklinde yorumlanır. Nakışı başka birinin işlediğini görmek, başınıza gelecek bir olay nedeniyle karakolluk, mahkemelik ya da hastanelik olacağınız işarettir.

   NAL
   Nal talihin açılması ve uğurlu olaylar olarak yorumlanır.Rüyada nal görmek iyiye. Rüyada nal görenin şansı açık olacaktır. Yolda nal bulan bir kimsenin karşısına, hiç beklemediği bir anda güzel bir fırsat çıkacak demektir.

   NALBANT
   Rüyasında bir nalbant gören kişi, çok güzel haberler alacak demektir.

   NALBUR
   Geçmişte kalan bazı kavgalar yeniden ortaya çıkacak, bu durum da sizi sıkıntıya sokacak demektir.

   NAMAZ
   Rüyada kıbleye doğru namaz kıldığını görmek, dünya ve ahrette hayra yorumlanır. Kıbleye doğru değil de başka tarafa doğru namaz kıldığını görmek, dinden çıkacağınıza yorumlanır. Namazı yarıda bıraktığınızı görmek emellerinize kavuşamayacaksınız demektir. Cenaze namazı kılmak uzun ömre yorumlanır.

   NANE
   Rüyada yeşil nane para demektir. Rüyasında nane toplayan kişi biraz çalışırsa para kazanır. Nane satın almak büyük ve sevindirici bir kısmettir.

   NAR
   Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse pekte hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görmek çok para kazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak hastalık, üzüntüye yorumlanır.

   NARA
   Kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektir

   NAZAR
   Rüyada nazara uğramak, önemsiz birtakım şeyleri kendinize dert ederek, sıkıntıya düşünüyorsunuz demektir.

   NAZARLIK
   Rüyada nazarlık görmek çok güzel haberler almaya yorumlanır.

   NEFES
   Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkıldığına yorumlanır. Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğduğuna yorumlanır.

   NEFRET
   Bu kötüye yorulan bir rüyadır. Birinden nefret ettiğinizi gördüyseniz, kaza yapacağınıza işarettir.

   NEHİR
   Size yardımı dokunacak, çok iyi niyetli bir insanla tanışacaksanız demektir. Nehirde yüzdüğünü görmek, işinizde makam ve yetki sahibi bir kimseden yardım alacaksınız anlamındadır.

   NERGİS
   İyi ve güzel bir insanla bir birlikteliğe işaret eder.

   NEY
   Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de rahatlık ve mutluluğa yorumlanır. Ney çalmak hasta birisi için ölüme; çocuk sahibi olmak isteyen için çocuğu olmasına yorumlanır.

   NEZLE
   Rüyasında nezle olduğunu gören kimse olaylar karşısında daha dikkatli davranmalı demektir. Etrafınızda düşmanlarınız var demektir. İnsanlarla ilişkilerde daha dikkatli olmanız gerektiği demektir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.

   NİKAH
   Rüyasında tanımadığı bir kadınla nikahlandığını gören erkek, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakın zamanda evlenmek demektir. Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.

   NİKAH MEMURU
   Nikah memuru görmek, bekar biri için evliliğe; evli kimse için ayrılığa işarettir.

   NİLÜFER
   Evliler için eğlenceli bir tatile yorumlanır. Rüyada nilüfer toplamak zor bir işin sonucunda başarıya ulaşacağını işaret eder.

   NİNE
   Rüyasında nine görmek, çok iyidir. Her zaman iyiye yorulur.. Büyük bir mutluluk, sağlık ve zenginlik demektir.

   NİŞANLANMAK
   Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, güzel bir haber alacağınıza işarettir. Nişanın atılması pek iyiye yorulmaz.Rüyada bir nişana giden kişi yeni şeyler öğrenecek, yeni insanlarla tanışacak demektir. Rüyada nişanlandığını görmek beklediği fırsatın geleceğine yorumlanır.

   NİŞASTA
   Yakınlarınızla tartışacağınıza ve aranızın açılacağına işaret eder. Nişasta yediğini görmek arkadaşlarınız arasında sizin kötülüğünüzü isteyenler var demektir.

   NOHUT
   Rüyada nohut görmek, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyada nohut zorlukla kazanılan paradır. Rüyada bir yerden nohut aldığını görmek parayla ilgili bir söz vererek güç durumda kalır. Nohut yediğini görmek para kazanmak demektir.

   NOTER
   Rüyada noter görmek, pek hayra yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat gerektiğini işaret eder.

   NUH PEYGAMBER
   Rüyada Nuh peygamberi görmek, uzun hayata yorumlanır.

   NUMARA
   Rüyada rakam görmek, iş yaşamında iyi şansa yorumlanır. İş hayatında meydana gelecek olaylar demektir.

   NUR
   Rüyada nur, aydınlık ve doğru yol demektir. Kafir bir kimse bu rüyayı görürse Islama Allah’a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, yoksulluktan zenginliğe, işaret eder. İsyandan sonra tövbeye yorumlanır.

   NUTUK
   Kendinizi nutuk verirken görmek, emeklerinizin karşılığını yakında alacaksınız demektir

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri M Harfi
  • MAKİNE
   Rüyada bir makine görmek, çok para kazandıracak bir iş girişiminde bulunacağınıza yorumlanır.

   MAKİNİST
   Rüyada makinist, girişeceğiniz işte başarısız olmamak için başkalarının da tavsiyelerine dikkat edin demektir.

   MAKYAJ
   Rüyada makyaj la ilgili bir şeyler görmek iyiye yorulmazlar. Bu tür rüyalar aldatma, kandırma şeklinde ifade edilir. Makyaj yapan kimse aldatacak olan da o kimsedir. Makyaj yapanı tanınmıyorsa yabancı biri tarafından kandırılacaktır.

   MATBAA
   Rüyasında bir matbaa gören kişi,devletle olan bir işinin yoluna gireceğini bildirir. Yine bu rüya işlerinizin iyiye gideceğine işaret eder.

   MAĞAZA
   Genç bir erkek için yararlı bir işe işaret eder. Orta yaşlılar için kârlı bir işe yorumlanır. Kadın için aile yaşamının güzel, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Rüyasında büyük, güzel bir mağaza gören kimsenin umutları gerçekleşecektir. Rüyasında alış veriş yaptığını gören kimsenin hayatında olumlu bir değişiklikler olacaktır. Mağazada yangın çıktığını gören kişi sırlar bir şey öğrenir.

   MOBİLYA
   Bu rüya genç bir erkek gördüyse ev eşyası almaya;satması da bakarken görmesi iyi olacak bir iş için tartışmaya yorumlanır. Orta yaştakiler için işlerinin düzene girmesine işarettir. Bekar bir kadın için beklenmedik ani evliliğe; evli bir kadın içinse eğlenceye yorumlanır.

   MAAŞ
   Rüyasında maaş aldığını görmek, elden büyük miktarda para çıkacağına ancak bu paranın çok daha fazlasının elde edileceğine yorumlanır.

   MACUN
   Rüyada macun görmek hastalıkların iyileşeceğine yorumlanır.

   MAÇ
   Rüyada maç izlemek, zamanınızı boşa geçirdiğinizi işaret eder.

   MADALYA
   Madalya ile ödüllendirilmek, yeteneklerinizin sonunda ödüllendirileceğine ve işinizde en yüksek makama çıkacağınıza yorumlanır. Rüyada kendinizi kişilere veya kurumlara madalyalar dağıtıyor görmek, daha önce tanışmadığınız birinin size hizmette bulunacağına yorumlanır.

   MADALYON
   Rüyasında madalyon gören genç kız, çok kısa zaman içinde nişanlanır veya evlenir demektir. Nişanlılık veya evliliğin mutlu geçip geçmeyeceği madalyonun rengine ve türüne bağlıdır. Gümüş madalyon saflığı, temiz aşkı simgeler. Gümüş madalyon bu birlikteliğin çok iyi geçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir madalyon alan veya bulan erkek aklında olan gibi kişiyle tanışır ve evlenir.

   MADEN SUYU
   Rüyada maden suyu veya sodası görmek, midenizin rahatsız olduğunu işaret eder.

   MADEN
   Rüyasında maden ocağında çalışan kimse refaha ve mutluluğa erer, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alır demektir.

   MADENCİ
   Rüyasında başka madencilerle birlikte maden ocağına inen kişi erkekse bir arkadaşıyla anlaşma demektir. Tecrübeli bir adam için bu rüya işini büyüteceğine, bekar bir kadın için varlıklı birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok iyi olduğuna yorumlanır.

   MAĞARA
   İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.

   MAĞLUBİYET
   Rüyada bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelineceğinin işarettir.

   MAHALLE
   Rüyada mahalle görmek komşularınızla bazı sorunlar yaşayacaksınız demektir.

   MAHKEME
   Rüyada mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetle yorumlanır. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak sizi heyecanlandıracak olaylarla karşı karşıya olduğunu belirtir. Arkadaşlarınız, başınız çok sıkıntı açacaklar anlamındadır.

   MAHKUM
   Rüyada mahkum gören kimse kötü haberler alacak demektir. Eğer kendinizi mahkum olmuş gördüyseniz, özel hayatınızda yaşamınızda bazı sorunlar ve üzüntülerle karşılaşacaksınız demektir.

   MAHMUZ
   İşlerinizin kısa bir süre bozulacağına; ancak tekrar düzeleceğine işaret eder.

   MAHYA
   Sabrınız ve çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacaksınız demektir. Yakında terfi edeceksiniz anlamındadır.

   MAHZEN
   Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır.

   MAKALE
   Rüyada makale yazmak ilgilendiğiniz her işte başarı kazanacaksınız demektir. Makale okumak ise size yararı olmayacak işlerle vaktinizi geçiriyorsunuz demektir.anlamındadır.

   MAKARA
   Rüyada iplik sarılı makara görmek, iş yaşamınızın kolaylaşacağına ve düzeleceğine ; kuyu ve halat makarası görmek ise çok emek harcayacağınız işlere yorumlanır.

   MAKARNA
   Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır.

   MAKAS
   Eline makas almak güçlenmek demektir. Evli bir kadın makas görürse bir kız çocuk sahibi olur. Makas görmek bazen ikiz kız çocuk anlamına da gelir. Parlak çelik makas görmek başarı demektir. Rüyada makası kullanarak saç kesmek bir yolculuğa çıkmak demektir. Elinde makas gören adamın erkek veya kız kardeşi olur. Adam bekar ise evlenecek demektir. Makasla bir şey kestiğini görmek iş yaşamınızda iyi bir fırsatın çıkacağına yorumlanır.

   MAKBUZ
   Rüyada bir makbuz veya fatura karşılığını ödemek, iyiye yorulur. Rüyada, fatura veya makbuz vermek, işinizin iyiye gideceğine ve iş yaşamınızda büyüyeceğinize yorumlanır. Rüyada bir makbuzu veya faturayı kaybetmek kötü haber beklerken çok güzel haberler alacağınıza yorumlanır. Rüyada bir faturayı ödemeyi unutmak bir sorumluluktan kurtulmaya çalıştığınızı belirtir.

   MAKET
   Rüyada maket görmek, kötü haber olarak yorumlanır.

   MALAK
   Davranışlarınıza dikkat etmezseniz çevrenizdeki insanları teker teker kaybedeceksiniz demektir.

   MANAV
   Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe yorumlanır.

   MANDA
   Başınız sıkıştığında yardım isteyebileceğiniz güçlü ve cesur dostlara sahipsiniz demektir.

   MANDALİNA
   Rüyada mandalina yemek, sıcak yerlere güzel bir geziye çıkacağınız demektir.

   MANDOLİN
   Rüyada mandolin görmek yakınlarıyla ve arkadaşlarıyla neşeli günler geçirecek demektir.

   MANGAL
   İşlerinizin düzeleceğine, para sıkışıklığını aşacağınıza yorumlanır. Mangal yakmak karlı bir iş için girişimlere başlamak demektir.

   MANKEN
   Rüyada manken görmek biraz daha cesaretli olursanız elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızı işaret eder.

   MANOLYA
   Uzun zamandır haber alamadığınız bir yakınızla tekrar buluşacaksınız, bu olay sizi çok sevindirecek demektir.

   MANTAR
   Rüyada yenilen mantar bir süre mutluluk veren ancak güzellik getirmeyen bir iş, haram karışmış para demektir. Zehirli mantar toplamak görmek rüyayı görenin başı yanlış işler nedeniyle belaya girecek demektir.

   MANTI
   Rüyada mantı yediğini görmek sevdiği arkadaşlarından birinin ihanetine uğramak demektir.

   MANTO
   Rüyada yeni ve temiz bir manto görmek iyi ve mutluluk getirecek bir kısmet olarak yorumlanır. Yırtık, pis bir manto görmek ise derttir.

   MANZARA
   Rüyada manzara görmek başarılı ve saygı sahibi olacağınız anlamında dır.

   MARANGOZ
   Rüyada marangoz görmek küçük bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz demektir.

   MARGARİN
   Rüyada margarin yemek, mide rahatsızlığı olduğuna işaret eder.

   MARMELAT
   Rüyada marmelat yemek , ilk başta kötü şartlarda koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarının geleceğine yorumlanır.

   MARTI
   Rüyada martı gören kimse, uzun zamandır beklediği, mutluluk verecek haberi alacak demektir.

   MARUL
   Rüyada marul görmek, çok hırlı ve aç gözlü birisi ile tanışacağınız işaret eder.

   MASA
   Rüyada Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek varlığa , rahata; üstü boş masa görmek, yoksulluğa yorumlanır.

   MASAJ
   Rüyada masaj yapmak, dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bildirir. Birine masaj yapmak ise yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.

   MASAL
   Masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine yorumlanır.

   MASKE
   Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın etrafınızdakiler tarafından öğrenileceğine yorumlanır. Rüyada maskeli baloya gitmek mutluluk verecek haber alınacağına yorumlanır.

   MAŞA
   Rüyada maşa görmek sevdiği bir kimseye kavuşacağına, güzel haberler alacağına yorumlanır.

   MATARA
   Helal yoldan bol miktarda para kazanmak demektir. Mataradan su içmek mirasa konacağınıza işaret eder. Matara aldığını görmek de güzel ve mutlu bir evlilik yapacaksınız demektir.

   MATEM
   Matem ile ilgili rüyalar, genellikle güzel günlerin habercisi olarak yorumlanır.

   MATKAP
   Rüyada matkap görmek, dalavereci ve çok kötü huylu bir adama yorumlanır.

   MAUN
   Maundan yapılmış eşya görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir.

   MAVİ
   Rüyada mavi renk görmek , aile hayatında içinde güzel günler geçireceğinize yorumlanır. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza işarettir.

   MAVNA
   Üstlendiğiniz bütün işlerde başarı kazanacağınıza işaret eder.

   MAVZER
   Endişelerinizin yersiz olduğunu işaret eder.

   MAYA
   Rüyada maya görmek, ruh hastalığına yorumlanır. Hamur mayalamak, yeni işlere atılmak için hazırlık yapmak demektir.

   MAYDONOZ
   Rüyada maydanoz görmek, uzun zamandır rahatsız olduğunuz mide hastalığının iyileşeceğine yorumlanır. Sağlıklı, başarılı ve güzel bir yaşamınız olacak demektir. Maydanoz yediğini görmek sağlıklı olacağınızı, iş hayatında çok çalışmanız gerektiğini belirtir.

   MAYIN
   İşlerinizin kötüleşeceğini işaret eder.

   MAYMUN
   Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi hasmını yenmesi demektir. Maymunu omzuna alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır.

   MAYMUNCUK
   Rüyada maymuncuk görmek çok kısa bir süre sonra merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize yorumlanır.

   MAYO
   Rüyasında mayo gören kimse yeni arkadaşlara sahip olacaksınız demektir.

   MAYONEZ
   Rüyada mayonez görmek, davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini, bu düşüncesiz davranışlarınızdan dolayı çevrenizdeki insanları kıracaksınız demektir.

   MAYTAP
   Rüyada maytap görmek, eğlenceli ve neşeli günlerin geldiğine yorumlanır.

   MECNUN
   İş hayatınızda çok yorulacağınız için dinlenmeniz gerekir demektir.

   MEDDAH
   Arkadaşlarınızla çok eğlenceli vakit geçireceğinize işaret eder.

   MEHTAP
   Rüyada mehtap görmek , güzel bir aşk macerası yaşamak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmeli demektir.

   MEHTER
   Rüyada mehter takımı görmek ya da bir mehter marşı dinlemek, etrafınızda büyük bir sevinç havasının eseceğine ve düğün:derneğe yorumlanır.

   MEKTUP
   Rüyada bir mektup yazan kimse bir isteğine ve olumlu cevap alır. Mektup yazıp zarfa koyan kişi işinde başarılı olacak demektir.Rüyada evine postacının mektup vermek veya postacıdan mektup almak, birisine mektup yazacağına yorumlanır. Erkekler için işinde yükselmeye; iş yapan birisi için daha fazla para kazanmaya işaret eder. Çalışan kadınlar için de bu geçerlidir. Ev kadının ise çok iyi zaman geçireceğine ya da bir toplantıya, davete katılacağına yorumlanır. Genç kızlar için ilginç bir aşk anlamındadır. Mektup rüyaları da genel olarak belge ve kağıt gibi yorumlanır.

   MELEK
   Rüyada melek görmek güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Eğer melek size doğru geliyorsa, yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekir anlamındadır. Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şehit olacağına işaret eder. Meleklerin bir yere indiğini görmek eğer sıkıntı ve şiddet ve dert içindeyseler, kurtulacaklarına yorumlanır.

   MEME
   Rüyada kadın memesi görmek, bir kız çocuğunuzun olacağına, eğer bekarsanız çok yakında evleneceğinize yorumlanır.

   MEMUR
   Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlanır. Rüyada memur dert, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir.

   MENDİL
   Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa yorumlanır.

   MENDİREK
   İş yaşamında büyük başarılar elde edeceksiniz demektir.

   MENEKŞE
   Rüyada menekşe görmek rüyayı görenin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır.

   MENENJİT
   Rüyasında menenjit hastalığına yakalandığını gören kimse isteklerinizi gerçekleştiremeyecek, büyük hayal kırıklığı yaşayacaksınız demektir.

   MENGENE
   Rüyada mengene görmek, bir dertten çok yakında sıyrılacağınıza ve çok fazla miktarda para geçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir haber alacağınıza, yakınlarınızdan birinin evleneceğine yorumlanır.

   MENTEŞE
   Rüyada menteşe görmek, çok yakında dara düşeceğinize yorumlanır.

   MERA
   İşlerinizin ve hastalığınızın düzeleceğine, moralinizin iyi olacağına işaret eder.

   MERASİM
   Rüyada bir merasime katılmak, iş hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza, bunun sonucunda da servet sahibi olunacağına işaret eder.

   MERCAN
   Rüyada mercan görmek, zenginlik işaretidir. Çok güzel bir kızla aşk yaşayacağınıza yorumlanır.

   MERCEK
   Dostlarınızın tavsiyelerine kulak asmanız gerektiğine, aksi taktirde, onların kalbini kıracağınızı işaret eder.

   MERCİMEK
   Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınıza yönelik olarak komplolar kurduğuna yorumlanır.

   MERDANE
   Rüyada merdane görmek, dertli günlerin başlangıcına yorumlanır.

   MERDİVEN
   Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, üne ve üst makamlara ulaşmaya yorumlanır. Merdiven inmek çok önemli bir fırsatı kaçırmaya işarettir. Merdivenin kırıldığını görmek hasmının onu mağlup edeceğine yorumlanır.

   MERHEM
   Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı haberidir.

   MERMER
   Rüyada mermer görmek büyük uğraşlar sonucunda başarıya ulaşacağına ve de bu başarının sürekli olacağına yorumlanır.

   MERMER OCAĞI
   Rüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza yorumlanır.

   MERYEM ANA
   Huzurlu ve rahat içinde, sıkıntıdan uzak bir yaşam süreceğinize işaret eder.

   MESAJ
   Rüyada size mesaj geldiğini görmeniz yaşamınızda bazı değişiklikler olacak demektir. Mesaj yollamak ise, sıkıntılarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

   MESCİT
   Dürüst davranışlarınızın sonucunda çevrenizdeki insanların saygısını ve sevgisini kazanacaksınız demektir. Mescitte namaz kılmak muradınıza ereceğinizi belirtir. Mescit yaptırmak ta sevdiklerinizin bir araya geleceği bir toplantıya yorumlanır.

   MEŞALE
   Rüyada meşale görmek, eğitim hayatınızda büyük başarılar kazanacağınıza yorumlanır. Elinde yanan bir meşale tuttuğunu görmek hayatta çok başarılı olmak demektir. Sönen ve tüten meşale başarısızlık ve derttir.

   MEŞE AĞACI
   Rüyasında meşe ağacı gören ya da gölgesinde oturup dinlenen, genç bir erkekse hedeflerine ulaşabilmesi için çok fazla çalışması gerektiğini işaret eder. Daha yaşlı ise yakın bir arkadaşının yardım isteğine işarettir. Dul bir kadın için meşe ağacı kendisinden çok yaşlı birisiyle evlenmesine yorulur. Evli ise zor işte başarı kazanacağına yorumlanır.

   MEŞHUR
   Rüyada meşhur birisini gören kimse geleceğini rahat ve bolluk içinde yaşar demektir.

   METRES
   Rüyada metres tuttuğunuz ya da birisine metres olduğunuzu görürseniz, böylesine bir rüya başınızda büyük bir felaket dolaşmakta olduğuna yorumlanır

   MEVLİT
   Dinlemek, düşkün insanlara yardımda bulunacağınızı işaret eder. Rüyada mevlit okumak ise çevrenizdeki insanların saygısını kazanacaksınız anlamındadır.

   MEYDAN
   Rüyada meydan görmek, iyi haber alınacağına yorumlanır. Artık sıkıntılardan kurtuldunuz demektir.

   MEYHANE
   Rüyada meyhane görmek, rüyaların en hayırlısıdır. Bu rüya iş ve aşk hayatında, sağlık durumunda güzel şeyler olacak; iyi arkadaşlar kazanacak, elinize bol para geçecek demektir.

   MEYVE
   Rüyada meyve ağacı görmek, hayırlı bir iş yapacağını, bu sayede zenginliğinin ve saygınlığının artacağını işaret eder. Meyve yemek pek de hayırlı bir rüya olarak yorulmaz. Ağaçta olgunlaşmış meyve görmek bolluğun ve bereketin işaretidir. Yeşil ve olgunlaşmamış meyve, ise bazı kararlar alırken sakin olmanız gerektiğine işaret eder. Meyve yemek, mutluluk demektir.

   MEYVE BAHÇESİ
   Dolaşmak çok hayırlı bir rüya olup, mutlu ve rahat bir gelecek demektir. Meyve toplamaksa iyi ve güzel bir iş yapıp, büyük para sahibi olacağını işaret eder.

   MEYVE SUYU
   Hiç beklemediğiniz birisinin size kötü bir şaka yapacağına yorumlanır.

   MEZARLIK
   Rüyada mezarlık görmek, günahları için tövbe edeceğine işarettir. kendisini ölmüş görmek, uzun yaşamaya yorumlanır. Bir ölüyü ağlarken görmek iyi ve güzel işarettir. Mezar kazdığını görmek, öleceğine yorumlanır. Ölüye bir şey vermek veya ölüden bir şey almak ev iş yaşamında bereket olacağına işarettir. Kendi evinde ölü görmek, hayallerine kavuşacağına işarettir. Eğer eski mezar görmek, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağına işarettir.

   MEZAR TAŞI
   Rüyada, , mezar taşına bakmak, rüyayı gören yalnız ise uzun ve anlamsız bir yaşama ; evli ise uzun bir hayata yorumlanır.

   MEZBAHA
   Sevdiğiniz insanlardan ayrı kalacağınıza işaret eder.

   MIKNATIS
   Rüyada mıknatıs görmek, çok güzel bir aşk hayatının habercisi olarak yorumlanır.

   MISIR
   İşlerinizdeki durgunluk sona erecek, iş yaşamınızda hareketli bir döneme gireceksiniz demektir. Mısır topladığını görmek ise işlerinizin düzeleceğini, elinize para geçeceğini işaret eder.

   MIZIKA
   İçinde bulunduğunuz durumun çok iyi olduğunu, sevdiklerinizle güzel zaman geçireceğinizi belirtir.

   MIZRAK
   Eğer mızrak, demirden yapılmış ise; kuvvete ve kazanca, demirden değilse çok para getirecek bir işe yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi eğer bir fakirse zengin olacağına yorumlanır.

   MIZRAP
   Rüyada mızrap görmek, çok yakında eğlenceli oyunlu bir toplantıya, eğlenceye katılacağınıza yorumlanır.

   MİDE
   Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir.

   MİDYE
   Rüyada midye topladığını görmek, sıkıntı ve acı verecek anların ve büyük bir tehlikenin gelmekte olduğunu işaret eder.

   MİĞFER
   Rüyada miğfer görmek, kavga demektir.

   MİKROFON
   Rüyada mikrofon görmek, politikayla uğraşacağınıza yorumlanır.

   MİKROP
   Eğer korkmadan olayların üstüne giderseniz, bütün sıkıntılardan kurtulacaksınız demektir. Geleceğinizin parlak olacağına yorumlanır.

   MİLLETVEKİLİ
   Rüyada milletvekili görmek, işlerinizin kötüleşeceğine işaret eder.

   MİNBER
   İşinizde ve mesleğinizde yükseleceksiniz, çok fazla para kazanacaksınız demektir. Rüyada minberde oturmak, sevdiğiniz insanlarla beraber vakit geçireceğinize işaret eder.

   MİNDER
   Rüyada minder görmek, rahata ulaşılacak demektir. Minder satın almak, gelecek günlerin içinde bulunduğunuz durumdan daha iyi olacağına işaret eder.

   MİRAS
   Mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder.

   MİSAFİR
   Rüyada tanımadığı veya iyi duygular hissetmediği kimselere misafir olması, yine sevmediği bir kişi tarafından rahatsız edileceğine yorumlanır.

   MOLLA
   Kendinizi geliştireceğinize ve çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder. Kendisinin molla olduğunu görmek, zor durumda olan arkadaşlarınıza yardımda bulunacağınıza yorumlanır. MOR: Rüyada mor renk görmek, artık başarının sizinle beraber olacağına yorumlanır.

   MORFİN
   İşlerinizin hep ters gideceğine, bir türlü rahata kavuşamayacağınıza işaret eder.

   MOTOR
   Rüyada çalışan bir motor görmek, işlerin güzel olacağına, durmuş bir motor görmek ise işlerin bozulacağına yorumlanır.

   MOZAİK
   Rüyada mozaik görmek, çok kısa bir süre sonra bir geziye çıkacağınıza yorumlanır.

   MUCİZE
   Rüyada mucizeye şahit olmak, yapılması çok zor olan bir işi, herkesi şaşırtarak, başarıyla sonuçlandıracağına yorumlanır.

   MUHAFIZ
   Rüyasında muhafız gören, etrafındakilerin güvenini kazanacak demektir.

   MUHALLEBİ
   Rüyada muhallebi yemek, şansınızın açılacağına, isteklerinizin gerçekleşeceğine işaret eder. Muhallebi yapmak da zor durumdaki insanlara yardım edeceksiniz demektir.

   MUHALLEBİCİ
   Rüyada muhallebici görmek, güzel bir şekilde sona erecek aşk macerası demektir.

   MUHTAR
   Aile içinde huzurun kaçacağına işaret eder. Rüyada muhtar olmak, sonradan pişman olacağınız işlere kalkışmayın demektir.

   MUM
   Mum tutmak veya yakmak bekar erkek için güzel bir kızla evliliğe; bekar bir kadın için iyi biriyle evliliğe ve çocuğa yorumlanır. Eğer rüyayı gören gurbette ise yurduna dönmeye işarettir. Yoksul biri için para kazanmaya; tüccar için ise fazla para kazanmaya ve kârının artmasına; memur ise işinde yükselmeye yorumlanır. Çevrenizdeki insanlara güvenebileceğinizi ve uğraştığınız her işte başarılı olacağınızı işaret eder. Mumu üfleyerek söndürmek, bir yakınınızın ölümü demektir.

   MUMYA
   Rüyada mumya görmek, eski arkadaşınızdan umulmadık bir zamanda güzel bir haber alacağınıza işarettir.

   MUSİKİ ALETLERİ
   Rüyada müzik aleti çalmak emellerinize kavuşacaksınız demektir. Güzel bir geleceği de işaret eder. Bir müzik aleti satın almak, güzel sanat alanında ummadığınız kadar çok başarı kazanacağınıza işarettir. Eğer rüyayı genç bir kız görmüşse evlilik hayatının mutluluk içinde süreceğine işaret eder.

   MUSİKİ
   Rüyada müzik sesi işitmek, çok güzel bir rüyadır. Rüyayı görenin, en istediği şeyin gerçekleşeceğine yorumlanır.

   MUSALLA TAŞI
   Rüyada görülen musalla taşı, aile içinde kavgalara ve geçim sıkıntısı çekeceğinize işaret eder.

   MUSKA
   Rüyada boynunuzda bir muska görmek güzel bir haber alacağınız anlamına gelir.

   MUSLUK
   Rüyada musluk ile ilgili her şey iyiye, bolluğa, sağlığa, işlerin iyi olacağına ve güzel haberler alınacağına işarettir.

   MUŞAMBA
   İki yüzlü arkadaşlarınız olduğuna, ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder.

   MOTOSİKLET
   Rüyada motosikletle ilgili her şey ilginç ve çok iyi bir iyi arkadaş kazanacağınıza yorumlanır.

   MUTFAK
   Evinin mutfağında kendisini gören bir insan, bekarsa kısa süre sonra evlenecek anlamındadır.

   MUZ
   Rüyada muz görmek, anne karnındaki bebeğe ya da ölüye ya da cezaevinde bulunan bir kimseye yorumlanır. Muz ağacı dindar ve mal sahibi varlıklı zengin bir adama yorumlanır. Bu rüya, evleneceğiniz kişinin yanlış insan olduğuna işaret eder. Eğer evliyseniz, evliliğiniz sorunlu alacak ve para sıkıntısı çekeceksiniz demektir.

   MÜCEVHER
   Rüyada mücevher görmek, bu rüyayı görenin çok para kazanacağını, zenginleşeceğini ve aynı zamanda çocuğu olacağına yorumlanır. Bütün güzellikler ve zenginlikler sizin olacak demektir. Mücevher takmak ta başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınızı işaret eder.

   MÜDÜR
   İiş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir.

   MÜEZZİN
   İyi huyunuzu ve sabrınızı koruduğunuz sürece başarılı olacaksınız, demektir.

   MÜFTÜ
   Rüyasında müftü gören kimse akılı ve itibar sahibi bir kimsenin dostluğunu kazanacak demektir.

   MÜHENDİS
   Rüyada mühendis görmek, bir şeyin mahvolmasına olmasına, harap olan bir yerin yeniden yapılmasına yorumlanır. Kendisini mühendis olarak görmek, uzun hayat süreceğine yorumlanır.

   MÜHÜR
   Rüyada mühür görmek, emniyet ve güvene yorumlanır. Çok büyük emellere sahipsiniz demektir. Bu emellere kavuşmak için de çok fazla çalışmanız gerekir demektir.

   MÜNAKAŞA
   Rüyada bir başkasıyla tartışmak, erkekler için mahkemelik bir olayın lehinize biteceğine işaret eder. Kadınlar için daha önce küstüğü birisiyle barışacağına yorumlanır.

   MÜREKKEP
   Rüyada mürekkep görmek, davranışlarınızda dikkatli olmanız gerektiğine aksi taktirde bu davranışlarınızın yanlış anlaşılacağına yorumlanır.

   MÜŞTERİ
   Rüyada alış :veriş yapan birini görmek sıkıntıya düşmüş birisine yorumlanır. Bir şey satın alması veya satması o kimsenin muhtaç durumda olmasına yorumlanır.

   MÜZAYEDE
   Şanslı bir döneme gireceğinize işaret eder.Müzayedeye katıldığını görmek, yakınlarıyla tartışa yapılacağına, küskünlükler yaşanacağına yorumlanır.

   MÜZE
   Rüyada bir müzeyi gezmek, çok beğendiniz, üstesinden gelebileceğiniz yapmaktan büyük zevk alacağınız bir işe girene kadar çok iş yeri

   MÜZİK
   Rüyada sesle, ya da müzik aletleriyle müzik dinlemek, iş hayatınızda büyük başarı kazanacağınıza yorumlanır. Dinlediğiniz müzik kötü ise mantıklı olmayan kimselerin önerilirine uyduğunuz çok zor durumda kalacağınıza işaret eder. Rüyada dans müziği ile dans etmek çevrenizde sevilen bir insan olduğunuzu gösterir. Güzel ve romantik bir müzik dinlemek aşka ve mutluluğa yorumlanır. Hüzünlü bir müzik dinlemek sizi üzecek,canınızı sıkacak haberler almaya hazırlıklı olmanız gerektiğini bildirir

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri L Harfi
  • LABORATUVAR
   Rüyada laboratuar görmek sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini aksi taktirde çok ciddi bir hastalığa yakalanabileceğinizi işaret eder.

   LACİVERT
   Rüyada lacivert görmek, resmi bir toplantıya davet alacağınıza yorumlanır.

   LADES KEMİĞİ
   Rüyada lades kemiği ile ladese tutuşan, son zamanlarda iş yaşamında büyük bir hata yapmış demektir.

   LAHANA
   Rüyada lahana hayatınızda birçok sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Eğer lahana yeşilse, aşk yaşamınız altüst olacak; evliyseniz, eşiniz size ihanet edecek ve sizi çok üzecek demektir.

   LALE
   Çok güzel ve iyi bir kimseye aşık olacağınızı işaret eder. Lale dikmek çevrenizdeki insanlara yardımda bulunacağınıza işarettir. Laleyi koparmak işleriniz düzelecek demektir.

   LAMBA
   Rüyada ışık veren her şey gibi lamba da iyiye yorumlanır. Rüyasında lambayı yakan kişi, istediği işte başarı kazanır.Elinde lambayla yürüyen kimsenin hayatında güzel bir şey olur demektir. Lambanın çatlaması yada kırılması bir felakete yorumlanır. Rüyasında lamba yakan genç bir erkek için, çok sıkıntılı bir duruma düşeceğini; orta yaşlı bir erkek için ise hayatta başarıya ulaşmak için, henüz yeterince tecrübeli olmadığı demektir. Genç bir kız için bu rüya hoş ve eğlenceli bir yemeğe gideceğine; yaşlılar için ise , iyi bir işte beklemediği derecede şanslı olacağına yorumlanır.

   LASTİK
   Rüyada lastik görmek, iki yüzlü bir kişiyle tanışacağınıza, onunla bir iş yapmaya kalkıştığınızda büyük zarar edeceğinize yorumlanır. Bu işten hem para hem de saygınlığınızı kaybetmenize neden olacaktır. Rüyasında bir yere lastik diktiğini gören kimse etrafındakilere fikirlerini kabul ettirebilecektir. Parça halinde lastik herkesi hayrete düşürecek bir olaya yorumlanır.

   LAV
   Rüyada yanardağdan akan lav görmek , büyük bir aşk macerası yaşamak anlamındadır. Bu aşka çok dikkat etmeniz gerekir.

   LAVANTA
   Rüyada lavanta çiçeği olağanüstü şaşırtıcı birtakım durumlarla karşılaşılabileceği demektir.

   LEBLEBİ
   Rüyada leblebi görmek iyi olmayan bir işten gelen paradır. Leblebi yiyen bir kişi bir borcu ödemeye mecbur olacak demektir. Leblebi aldığını gören bir kimse birine kefil olacaktır. Leblebi kavurduğunu görmek i başkalarının yüzünden borca girmek demektir. Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

   LEĞEN
   Rüyada leğen, evlilik demektir.

   LEKE
   Rüyada leke tatsızlık, hoşa gitmeyen durum, kötü olaylar demektir. Elbisesinde leke olduğunu gören kişi dert alır. Rüyada lekeyi silmeye çalışmak, başka insanların sıkıntılarıyla uğraşmaktadır. Vücutta leke olduğunun görülmesi paraya yorumlanır.

   LEOPAR
   Rüyada leopar rakiplerinizin çok önemli sırlarınızı ele geçirerek işlerinizi altüst edeceğine yorumlanır.

   LEVHA
   Çok güzel geçecek bir iş yolculuğuna çıkacaksınız demektir.

   LEYLAK
   Güzel ve çok iyi niyetli birisine aşık olacağınıza işaret eder.

   LEYLEK
   Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Uçan bir leylek gören çok güzel haber alır. Rüyasında leylek gören için bu rüya , seyahat demektir. Aynı zamanda leylek görmek, evlilik veya çok iyi arkadaş edineceği demektir.

   LİKÖR
   Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz hastalığa yakalanabilirsiniz demektir.Rüyada likör içmekte yaptığınız işler nedeniyle herkesin gözünün sizin üzerinde olduğuna yorulur.

   LİMAN
   Rüyasında liman gören kimse, gelecekte çok mutluluk verecek haberler alınacak demektir.

   LİMONATA
   Limonata içmek, bir yerden güzel r haber alınacağı anlamındadır.

   LİMON
   Rüyada limon yemek veya görmek, bazı hayal kırıklıkları uğrayacağınıza yorumlanır. Etrafında onu kıskanan insanlar var demektir.

   LİSE
   Rüyada lisede okuduğunu gören kimsenin sabırlı ve gayretli olursa çok başarılı olacağına işaret eder.

   LOHUSA
   Bu rüya, erkekler için, güzel bir iş habercisi olarak kabul edilir. Kadının kendisinin loğusa olduğunu görmesi geçici bir rahatsızlık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa yorumlanır.

   LOKANTA
   Rüyasında temiz bir lokantada yemek yediğini görmek, istediği bir işin gerçekleşmesi demektir.Eğer lokanta kalabalık ise, bu iş için rakiplerinizle mücadele etmek zorunda kalınacağınızı belirtir.

   LOKMA
   Rüyada lokma tatlısı yemek kısmet ve paradır.

   LOKOMOTIF
   Rüyada lokomotif İş yaşamında kariyer sahibi olacak, birçok güzel yolculuğa çıkacaksınız demektir. Hasar görmüş ya da raydan çıkmış bir lokomotif, dertli günlerin geldiğini bildirir.

   LOKUM
   Rüyada lokum yemek kısa zamanda mutluluk verici bir haber alır. Bu haber sayesinde günleri mutlu geçer demektir. Rüyasında bir kutu lokum alan kimsenin hayatı gönlüne göre olur. Lokum ikram etmek başka insanları sevindirmek demektir.

   LÜLETAŞI
   Çevrenizde iki yüzlü insanlar var demektir. Eğer dikkat etmezseniz, bu insanlar sizin ayağınızı kaydıracak demektir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri K Harfi
  • KAHVE
   Rüyada kahve içmek, erkek için sonu mutlu olacak bir serüvene atılmak demektir. Genç kız için bu rüya zengin biri ile evliliğe yorulur Kahve rüyaları birkaç şekilde yorumlanırlar. Şekerli kahve içtiğini görmek haram bir mala yorumlanır. Şekersiz kahve ise bir rahatsızlığı ve sonrasında üzüntüyü işaret eder.

   KAHVEHANE
   Rüyada kahve görmek sorumluğu üstlendiğiniz işin üstesinden geleceksiniz demektir. Kahvehanede oturmak yaşayacağınız bir olayın sizi çok üzeceğini bildiriri

   KAMELYA
   Başarılı bir aşk macerası habercisi olarak yorumlanır.

   KALE
   Kale, sıkıntılardan sıyrılacağınıza işarettir. Uzaktan kale görmek, bir yerden başka bir yere taşınacağınız anlamındadır.

   KALP
   Cesaret, akıl, el açıklığına ve adalete yorumlanır. Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır. Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır.

   KALABALIK
   Rüyada kalabalık gören kimsenin işlerinde bütün engelleri aşarak, güzel bir yaşam süreceğine yorumlanır.

   KALBUR
   Çevrenizdeki insanların yardımıyla içinde bulunduğunuz zorluklardan kurtulacaksınız demektir. Rüyada kalbur almak anlayışlı biriyle evleneceğine yorumlanır.

   KALEM
   Yetenekli bir kişi olduğunuzu ve istikbalinizin parlak olduğunu belirtir. Kalemle yazı yazmak istediğiniz şeylerin gerçekleşeceğine yorulur. Hediye kalem alan birisi iyi bir işe girecek demektir.Rüyada kalemin kırıldığını görmek de kalkışacağınız bir işten zarar edeceğinizin haberidir.

   KALKAN
   Rüyasında kalkan gören kimsenin çevresinde düşmanları olduğunu, dikkatli hareket ettiğini işaret eder.

   KALAYCI
   Çok neşeli günlerin yakında geleceğine yorumlanır .

   KALDIRIM
   Kaldırım sonuç alamayacağınız işlerin peşinden koştuğunuzu işaret eder. Kaldırıma düşmek güzel bir haber alacağınızı bildirir.

   KALORİFER
   Rüyada kalorifer görmek, bir dönüm noktasına geldiğinize bunun sonucunda ya refah ve mutluluk ya da , dertlerin geleceğine yorumlanır. KAMA
   Rüyada genç erkeğin savunma amacıyla kama çekmesi, girişeceği bir işte kuvvetli bir rakiple karşılaşacağını işaret eder. Yaşlılar için, rekabet nedeniyle ortaya çıkan zorluklara yorumlanır.

   KAMARA
   Vapur kamarasının görülmesi,i arkadaş sandığınız bir kimsenin size ihanetine maruz kalacağınızı işaret eder.

   KAMAROT
   Fakir bir kimse için zenginliğine yorumlanır.

   KAMBUR
   Genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haber olarak kabul edilir. Rüyada kambur birisini görmek, hayatınızda bazı olumsuz gelişmeler olacak anlamındadır.

   KAMIŞ
   Rüyayı görenin hiç ummadığı bir anda yakınları karşısında zor ve küçük duruma düşebileceğine işaret eder.

   KAMP
   Rüyada kamp yaptığını görmek üstlendiğiniz sorumlukta başarısız olacağınızı bildirir. Kamp yeri görmek, sağlığınıza dikkat etmenizi belirtir.

   KAMYON
   Rüyada kamyon, kedere ve üzüntüye yorumlanır. Böyle bir rüya gören girdiği işten zarara uğrar.

   KAMÇI
   Kamçı ihtiyaç ve isteklerin sona ermesine yorumlanır. Aynı zamanda kamçı temiz bir arkadaşa işaret olarak yorumlanır.

   KAN
   Rüyada kan görülmesi, savaş ve felaket haberi olarak yorumlanır. Hayal kırıklığına uğrayacak ve üzüntülü günler yaşayacaksınız demektir. Arkadaşlarınıza dikkat edin demektir. Kan aldırmak dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.

   KAN ALDIRMA
   Rüyada kan almak, kötülükten ve hastalıktan kurtulmasına işaret eder. Alınan kan sağ elde olursa, gelirinin artacağına ve geçim sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.

   KANARYA
   Kanaryanın öttüğünü duymak, iyi haberler alacağınızın haberidir. Kafeste kanarya görmek aile içinde tartışmalara işaret eder. Rüyada kafesteki kanaryayı serbest bırakmak kötü huylarınızı terk etmeniz gerektiğine yorumlanır.

   KANAT
   Rüyada kanat görmek iş ve aşk hayatında başarı kazanacaksınız demektir.

   KANCA
   Başınız sıkıştığında size yardım etmeye hazır dostlarınızın olduğuna işaret eder.

   KANDİL SİMİDİ
   Rüyada kandil simidi görmek, hayra yorumlanır.

   KANGREN
   Rüyada kangren kötü ve çok üzücü bir haber almak demektir.

   KANDİL
   Rüyada kandil yakmak elinize kısa zamanda bol para geçecek demektir. Kandili yanarken görmek, sağlık durumunuzun çok iyi olacağına yorumlanır. Kandilin söndüğünü görmek ise bir hastalığa tutulacağınıza işaret eder.

   KANSER
   Kanser sağlık durumunun bozulmasına yorumlanır. Rüyanızda kanser yendiğinizi görmek, para derdiniz sona erecek ve zengin olacaksınız demektir.

   KANTAR
   Mahkemelik bir işiniz olduğuna ve bu mahkeme sonucunda haklı olduğunuzun anlaşılacağına yorumlanır. Kantarda bir şey tartmak vereceğiniz kararlarda daha adil olmanız gerektiğine yorumlanır.

   KANUN
   Kanun ile ilgili bir rüya görenin, hareketlerinde adaletsiz davrandığı ve davranışlarına dikkat etmesi gerektiği belirtilir.

   KAPI KİLİDİ
   İşlerin yoluna gireceğine yorumlanır.

   KAPI
   Rüyada bir kapıdan geçmek, iftiraya uğramak demektir.Kapalı bir kapı görmek önemli bazı fırsatları kaçırdınız demektir.

   KAPLAN
   Rüyada kaplana binmek veya kaplanı tuttuğunu görmek, rakibini yenecek demektir. Kaplan kuvvetli, kendini beğenmiş, yüksek makam sahibi bir insan olarak yorumlanır. Bir kaplanla karşılaşan kimseye birisi bir iyilik yapar. Yaşlı, zayıf ve tüyleri dökülmüş bir kaplan görmek arzu ettiği yardımın olmayacağı olarak yorumlanır.

   KAPLICA
   Kaplıca kötü alışkanlıklarının kendisine zarar vereceğine yorumlanır.

   KAPLUMBAĞA
   Kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.

   KAPTAN
   Rüyada kaptan iyiye yorumlanır. İşler iyileşecek kazanç düzelecek demektir. Hayaliniz olacak anlamındadır. Eğer rüyayı kadınsa, çevresine kıskanç insanlarla dolacağı ve birçok düşmanı olacağına işarettir.

   KAR
   Kar rüyası iki şekilde yorumlanır. Kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder. Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

   KARA
   Rüyada her şeyin kara olduğunun görülmesi zor ve üzüntü verecek bir döneme girişileceği, işlerin bozulacağına yorumlanır.

   KARA SİNEK
   Kara sinek köyü niyetli ve patavatsız bir kimseyle tanışacağınıza yorumlanır. Rüyada kara sinek yediğinin görülmesi haram yollarla para kazandığınıza işaret eder. Kara sinek öldürdüğünü gören kimsenin düşmanlarını alt edeceğini ve rahat bir dönem geçireceğini işaret eder.

   KARABİBER
   Karabiber görmek, acı bir haber alacağınızı ifade eder.

   KARADENİZ
   Karadeniz ile ilgili bir şey görmek, zor durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır.

   KARAKOL
   Karakol görmek, hiç ummadığı birisinin iftirasına uğrayacak demektir.

   KARANFİL
   Anlamı renge göre değişir. Kırmızı karanfil yoğun bir aşka; beyaz karanfil temizlik ve saflığa; alacalı karanfil mutluluğa ve güzel günlere; sarı karanfil, keder ve sağlık problemlerine yorumlanır.

   KARANLIK
   Karanlıktan korktuğunu veya karanlık bir mekanda olduğunu görmek, atıldığınız işte başarısız olmak demektir. Karanlık odaya ışık vurması, birçok sıkıntının üstesinden geleceğiniz anlamındadır.

   KARASEVDA
   Kendisini karasevdaya tutulmuş görmek, boş yere kendini üzdüğünü bunun gereksiz olduğunu belirtir.

   KARAVANA
   Asker karavanası görmek, bir dostunuzla beraber birlikte seyahate çıkacağınıza yorumlanır.

   KARDEŞ
   Rüyada bir kimse kardeşini görürse, akrabalarından ya da dostlarından güzel alacağına işarettir. Bu rüya erkekler için para durumunuzun iyileşmesi, kadınlar içinse, dertli bir anda hiç ummadığı bir kişiden yardım görmesi demektir. Rüyada öz kardeşini görmek güzel ve sevindirici haber almak anlamındadır.

   KARGA
   Çevrenizde iki yüzlü, kötü niyetli insanlar var demektir. Karga sesi de insanların tavsiyesi sonucu girdiğiniz bir işten kayıplarla ayrılacağınıza yorumlanır.

   KARINCA
   Karınca görmek bolluk ve bereket işaretidir. Rüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir.Rüyada görülen karınca uzun ömre yorulur. Karıncayı bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanın ölmesine işarettir. Karıncayı evinden yemek ile çıkıyor görmesi, onun fakir olmasına yorumlanır. Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir. Karıncayı evinden çıkarken görmesi onun ailesinin sayısının azalacağına yorulur.

   KARİKATÜR
   Karikatürü rüyada görmek, çok yakında rahatlayacağınız bir haber alacağınıza ve tanınmış bir kimse ile arkadaşlık kuracağınıza yorumlanır.

   KARNAVAL
   Karnavalda eğlenmek kötü ve üzücü bir haber alacağınıza yorumlanır.

   KARNIBAHAR
   Rüyada karnıbahar görmek, büyük miktardaki alacağınızı zor da olsa tahsil edeceğinizin işaretidir.

   KARNIYARIK
   Rüyada karnıyarık görmek obur olduğunuzu ve bu huyunuzun insanları rahatsız ettiğini işaret eder.

   KARPUZ
   Karpuz satın almak, yeni bir işe para yatıracağınıza; karpuz kesmek, kötü haber almaya; karpuz yemek dedikodunuzun yapılacağına yorumlanır. Tarladan karpuz almak, bir akrabalarını ya da arkadaşlarınızla kavga edeceğinize yorumlanır.

   KARTAL
   Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

   KARTON
   Rüyada karton görmek insanlara karşı çok kırıcı davranıyorsunuz, bu huyunuzu değiştirmeniz gerekir demektir.

   KARTPOSTAL
   Kartpostal görmek, bir yolculuğa çıkılacağı şeklinde yorumlanır.

   KARTVİZİT
   Birisinin size yardım teklif edeceği demektir.

   KARYOLA
   Rüyada karyola gören kimse is nedeniyle sürekli seyahate gideceği anlamına gelir.

   KASA
   Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır.

   KASABA
   Kendisini ufak bir kasabada görmek dedikodulardan dolayı üzüntüye uğrayacağına yorumlanır

   KASAP
   Aileden biri ciddi bir hastalığa yakalanabilir.

   KASATURA
   Rüyada kasatura, uğraştığınız bir, kesin ve parlak bir başarı kazanacaksınız demektir.

   KASE
   Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir. Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır.

   KASIMPATI
   Rüyada kasımpatı gören kimse sevgilisiyle kavga edecek demektir.

   KASIRGA
   Kasırga davranışlarınıza ve çevrenize karşı dikkatli olmalısınız, aksi halde işleriniz bozulacak demektir.

   KASKET
   Çok güzel bir iş teklifi alacaksınız demektir.

   KAŞ
   Rüyada kaş, genellikle iyiye, işlerin ve sağlığın düzeleceğine yorumlanır.

   KAŞAR
   Kaşar peyniri hayra yorulmaz, bir hastalığın habercisi olarak yorumlanır.

   KAŞIK
   Rüyada kaşık , bolluk ve bereket demektir. Eğer kaşık dolu ise zenginliğe, boş ise fakirliğe yorumlanır.

   KATIR
   Rüyada katıra binmek, çok zahmetli bir işten başarıyla çıkmaya işarettir. Katır satın almak aile yaşamınızda bazı sıkıntılara yorumlanır. Katırdan düşmek, işlerinizde para kaybedeceğinize işarettir. Katırdan çifte yemek, ihanete uğramak demektir.

   KATIR TIRNAĞI
   Katırtırnağı çiçeğini görmek, sizin ince ve sanatçı ruhunda olduğunuzu işaret eder.

   KATİL
   Bir katil tarafından öldürülüyorsanız, muradınıza eremeyeceksiniz demektir.. Bu rüya gizli düşmanlara sahip olduğunuzu haber verir.

   KATLİAM:
   Rüyada katliam hafif bir hastalığa tutulacağınızı haber verir.

   KATRAN
   Rüyasında katran gören kimse insanların kötülüğü için uğraşıyor demektir. Ayrıca haram yoldan para gelirine de yorumlanır.

   KAUÇUK
   Rüyasında kauçuk gören kimse çok sıkıntı çekecek, işleri bozulacak demektir.

   KAVAK
   Kavak ağacı görmek, ev sahibi olacağınıza, yani arkadaşlar kazanacağınıza yorumlanır.

   KAVAL
   Kötü bir haber alacağınıza ancak bir süre sonra sıkıntılarınızın geçeceğine yorumlanır.

   KAVANOZ
   Rüyada kavanoz görmek davranışlarına dikkat etmek ve, harekete geçmeden önce düşünmek gerektiğini, işaret eder. Boş kavanoz, sıkıntı ve yoksulluğun haberidir. Dolu bir kavanoz ise tam tersidir.

   KAVGA
   Rüyada kavga etmek, uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder.

   KAVUK
   Gelecekte güzel işere atılacaksınız ve bu işlerde başarı kazanacaksınız demektir.

   KAVUN
   Rüyada kavun görmek, yaşamınızda önemli değişiklikler olacağına yorumlanır.

   KAYA
   Rüyada kaya gören kişinin, inadından vazgeçmesi, daha anlayışlı olması gerektiği demektir.

   KAYAN YILDIZ
   Rüyada yıldızın birdenbire kayması, rüyayı görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçekleşmesi demektir. ayan yıldız suya veya denize düşmesi tam tersi anlamındadır.

   KAYIK
   Kendisini kayıkta görmek, herkes için küçük eğlenceleri, huzurlu günleri ifade eder.

   KAYBETMEK
   Rüyada bir şeyi kaybettiğini görmek , geçmişte yaşadığınız günleri özlediğinizi belirtir.

   KAYBOLMAK
   Kendini koybolmuş gören kişi, kendisini olayların akışına kaptırmış demektir. Bu bıkkınlıktan kurtulması gerektiğini bildirir.

   KAYINBİRADER
   Rüyada kayın biraderini görmek bir yakınızla aranızın açılacağına yorumlanır.

   KAYINPEDER
   Rüyada kayın peder yakınlarınızla veya dostlarınızla kavga edeceksiniz anlamındadır. Rüyada kayınpederinizi neşeli gördüyseniz ailenizle hoş zaman geçireceksiniz demektir.

   KAYINVALİDE
   Kayınvalide, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya

   KAYISI
   Kayısı görmek, güzel bir haber alınacağına yorumlanır. Kayısı yemek şanslı olacaksınız demektir.

   KAYIŞ
   Rüyada kayış gören kişi acı verecek ve üzüntüye sebep olacak haber alacak demektir.

   KAYMAK
   Rüyada beyaz kaymak yemek veya kaymak satın almak, gelecek rahatlığı ve mutluluğu işaret eder.

   KAYNAK
   Bir su kaynağı gören insan, uzun ve sağlıklı yaşam sürer demektir.

   KAZ
   Kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır.

   KAZANÇ
   Rüyada bol miktarda gelir sağlandığının görülmesi, tersine elinizden para çıkacağına yorumlanır.

   KAZA
   Rüyada kan çıkmadığı taktirde kaza iyiye yorulur. Kaza yaşamda iyi değişiklik demektir. Başına bir kaza geldiğini gören insanların hayatı için ve daha isabetli kararlar verir.

   KAZIK
   Hiç beklemediğiniz birinin hakkınızda dedikodu yaptığı şeklinde yorulur.

   KAZMA
   Rüyada kazma görmek, umulmadık bir zamanda elinize bol miktarda para geçeceğinin işareti olarak yorumlanır.

   KAZMAK
   Toprağı kazmak mücadeleli bir hayat sizi bekliyor demektir. Rüyada toprak kazan birisini görmek ise , iş hayatında başarıyı ve servet kazanmayı ifade eder. Yaşlılar için ise bu rüya beklenmedik, büyük değişiklik anlamındadır. kadınlar için de artık şanslı olunduğuna şansa dayalı işlerde başarılı olunacağına yorumlanır.

   KEBAP
   Rüyada kebap yapmak kolay yollardan para kazanacaksınız demektir. Kebap yemek önemli bir hastalık demektir.

   KEÇİ
   Keçi görmek muradınıza ereceğinize işaret eder. Bir keçinin saldırısına uğradığınızı görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektiği anlamındadır.
   Keçi sütü içmek emeklerinizin karşılığını alacaksınız demektir.

   KEÇİBOYNUZU
   Rüyada keçiboynuzu görmek, aslında önemsiz olan bir olay nedeniyle aşırı tepki göstereceğinizin işaretidir.

   KEDİ
   Uğursuzluğun işaretidir. Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Dişi kedi kötü bir kadını belirtir. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçimini sağlamak demektir.

   KEFAL
   Sağlığınızın bozulacağına işarettir.

   KEFEN
   Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

   KEKEME
   Kekeme görmek, çocuk sahibi olacağınıza yorumlanır.

   KEKLİK
   Rüyada keklik görmek, etrafınızdaki insanların saygısını kazanacaksınız demektir. Keklik eti yemek aile içinde kavga edeceğinizi işaret eder.

   KEL
   Kel bir adam, dertlerin geldiğinin habercisidir. Rüya sahibi erkekse bu, çok kavgacı bir kadınla evleneceği anlamına gelir. Rüya sahibi kadınsa bu, ileride kocasına hükmedecek demektir.Rüyada kel görmeniz, çevrenizdekileri son zamanda fazlasıyla üzmekte olduğunuzun haberidir.

   KELEBEK
   Zenginlik ve boşansın habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri olduğunuza yorumlanır.Kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarınızdan ya da yakınlarınızdan güzel haberler alacaksınız demektir. Rüya sahibi kadınsa, sadık biriyle evleneceğine yorumlanır.

   KELEPÇE
   İnsan kendisini, zincir ve kelepçe vurulmuş olarak görürse, iyi bir şekilde yorumlanmaz.

   KEMAN
   Rüyada keman, karışık bazı gönül maceralarının başlangıcı olarak yorumlanır.

   KEMENÇE
   Rüyada kemençe görmek, işlerinizde acele etmeniz gerektiğinin haberidir.

   KEMER
   Rüyada kemer görmek, dertli duruma düşüleceğine yorumlanır.Hayatınızı etkileyecek ve size uğursuzluk getirecek biriyle tanışacaksınız.

   KEMİK
   Rüyada kemik görmek genç erkek için, başarılı bir iş yapacağına yorulur. Daha yaşlı erkek için, pek önemsenmeyen bir hastalığın ilerleyeceğine işarettir. Genç bir kız için sanatçıyla evliliğini haber verir.

   KEP
   Kep takan kimse yeni birisiyle aşk yaşayacak demektir.

   KEPEK
   Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancın elde edileceğine yorumlanır.

   KERESTE
   Rüyada kereste, ev sahibi olunacağına yorumlanır.

   KEREVİZ
   Rüyada kereviz görmek, mutluluğun ve zenginliğin belirtisidir. Kereviz yemek, etrafınızdaki insanlar tarafından çok sevildiğinizi anlamındadır.

   KERPETEN
   Rüyasında kerpeten gören kişi, kendi hatalı hareketleri yüzünden dert içine düşecek anlamındadır.

   KERPİÇ
   Rüyada kerpiç ya da kerpiçten yapılmış bir ev, kız çocuğunun habercisidir.

   KERTENKELE
   Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.Rüyada kertenkele düşmanlarınızın saldırısına uğrayacağınız anlamına gelir.

   KERVAN
   Misafir demektir.Uzak bir yerden size çok miktarda misafir geleceğine yorumlanır.

   KESE
   Rüyada kese görmek işlerinizin iyi gitmesi sonucu büyük miktarda para kazanacaksınız demektir. Rüyada dolu kese ömrünüzün sonuna kadar rahat bir yaşam süreceğinize yorumlanır. Boş kese görmek ise tam tersi anlamdadır.

   KESER
   Rüyada keser görmek, bir işin menfaatinize uygun bir biçimde son bulacağına yorumlanır.

   KESTANE
   Genellikle iyiye yorulmaz. Rüyayı görenin ya da bir yakınının sağlık durumunun ciddi bir şekilde bozulacağına ve sıkıntıya yorumlanır.

   KETEN
   Rüyada keten giymek işlerinizde başarı sonucu zengin olacağınızı işaret eder.

   KEVGİR
   Dertlerden kısa zamanda kurtulacağınıza yorumlanır. Hayatınızın sonuna kadar rahat, huzur ve mutluluk içinde yaşayacağınıza işaret eder.

   KEVSER
   Kevser cennet ırmaklarından birinin adıdır. İnsan rüyasında cennette bulunan Kevser nehrinden içtiğini görürse tövbe eder demektir.

   KEZZAP
   Acı bir haber alınacağına işarettir. Kezzap içmek ise çok önemli bir karar vereceksiniz demektir.

   KIL
   Bol para kazanmaya ve paranın getireceği mutluluk ve rahata işaret eder.

   KILIÇ BALIĞI
   Etrafınızdaki insanların tavsiyelerine uymalısınız demektir.

   KILIÇ
   Hayatınızla ilgili planlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçeceğinize yorumlanır. Rüyada kılıç kuşanmak, işinizde yükseleceğinize ve yüksek makama erişeceğinize işaret eder. Kılıçla vurmak bir arkadaşınızın yardımına koşacaksınız demektir.

   KINA
   Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir.

   KIR ÇİÇEĞİ
   Umulmadık, beklenilmeyen eğlence ve ziyafete işarettir. Yakında bir davet alacaksınız demektir.

   KIRLANGIÇ
   Uzun zamandır haber alamadığınız bir kimseyle karşılaşacaksınız demektir. Kırlangıç yakalamak, sevdiklerinizi çok üzeceğinize yorumlanır.

   KIRMIZI
   Rüyada kırmızı görmek yakında romantik bir aşk yaşayacaksınız demektir. Bazı tartışmalar yaşayacağınız anlamına da gelir.

   KISRAK
   Kişinin bütün istediklerine ulaşacağını işaret eder.

   KIŞLA
   Rüyasında kendisini kışlada gören bir kişi , uğradığı haksızlığa cevap verememenin ezikliğini yaşıyor demektir.

   KITLIK
   Geçim sıkıntısına düşerek, zor bir dönem geçireceğinize işarettir.

   KIVILCIM
   Ömrünüzün sonuna kadar zorluk içinde yaşayacağınızı, sıkıntılarla uğraşacağınızı işaret eder.

   KIZ
   Rüyasında kız çocuğu gören kişi, birçok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza işarettir. Güzel bir kız çocuğu mutlu, düzenli bir aile yaşamına yorumlanır.

   KIZAK
   Davranışlarınız ve söyledikleriniz yüzünden insanların kalbini kırdığınızı belirtir.

   KIZAMIK
   İşleriniz düzene girecek ve çok para kazanacaksınız demektir.

   KIZILCIK
   Rüyanızda kızılcık toplamak ya da yemek, elinize az miktarda para geçecek, geçim sıkıntısına düşeceksiniz demektir.

   KİBRİT
   Ummadığınız bir anda yaşamınızda önemli değişiklikler olacak demektir. Rüyasında yanan kibrit gören, genç bir erkek iyi bir para kazanacağı rahatlayacağı yeni bir işe atılacaktır.; Orta yaşlı bir erkek için başkalarının sebep olacağı bir tartışmaya işaret eder. Bekar bir kız için, çabuk gerçekleşen ve mutluluk getiren bir evliliğe işarettir. Evli bir kadın içinse, aile içinde kavgaya ve bazı rahatsızlıklar olacağına yorumlanır.

   KİL
   Rüyasın da kil gören kişi, bir işte başarısız olacak ve üzüntülü günler geçirecek demektir.

   KİLİM
   Rüyada bir kimsenin arkasına bir kilim aldığını görmesi veya kilime sarılması, baş insanlara ihtiyaçlarını anlatmasına yorumlanır.

   KİLİSE
   Rüyada kiliseye girmek rüyayı gören ve bekar ise evleneceğine, evli ise çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada kilise görmek, bilime ve ağlamaya yorumlanır.

   KİLİT
   Rüyada kapıyı kilitlemek, hayatta herkesten kuşku duyduğuna ve yakın arkadaşlarını kıracağına yorumlanır. Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

   KİMYAGER
   Rüyada kimyager, iş hayatınızın karışık duruma geleceğini işaret eder

   KİRA
   Rüyasında ev kiralayan kişi, önemli bir senet imzalamak anlamındadır. Kira vermek ise para durumunuzun iyileşeceği demektir.

   KİRAZ
   Rüyada kiraz ağacı görmek, sizin ve yakınlarınızın mutlu günler geçireceğine, sağlığınızın tamamen düzeleceğine işaret eder. işlerinizde de başarılı olacaksınız şeklinde yorumlanır. rüyada kiraz görmek yaptığınız İyilikler nedeniyle insanların saygısını kazanacağınıza işarettir. Kiraz yemek ise , sahip olmayı çok istediğiniz bir şeye sonunda kavuşacaksınız demektir.

   KİREÇ
   Rüyasında kireç gören kişi duygularına karşılık bulur demektir. Kireçle badana yapmak sıkıntıların sona ereceğine işaret eder.

   KİRPİ
   Rüyada kirpi görmek, yaşamınızda yeni bir döneme gireceğinizi, doğru ve önemli kararlar vereceğinizi ve bu kararlarınızda başarıya ulaşacağınızı işaret eder.

   KİST
   Rüyada kist gören kişi maddi sıkıntı çekiyor demektir.

   KİTAP
   Rüyada kitap görmek, güce kavuşacağına ve yükseleceğine yorumlanır. Orta yaşlı erkekler için kitap görmek değişik bir tecrübeye girişileceğine işaret eder. Genç kadınlar içinse bu rüya iş yaşamında başarıya ve yükselişe işarettir. Daha yaşlı kadınlar için rahatlık ve huzurlu bir geleceğe yorumlanır.

   KOÇ
   Koç, şerefli ve saygın bir adamı işaret eder. Birçok koç beslemek, hasmını yeneceğine yorumlanır.

   KOĞUŞ
   İçinde bulunduğunuz zor durumdan kısa bir süre sonra kurtulacaksınız demektir. Güzel günlerin geleceğinin habercisidir.

   KOL
   İşlerinizde kendi kararlarınızı kendiniz vermek zorundasınız demektir. Rüyada kolların olmadığını görmek, başkaları tarafından korunduğuna işaret eder.

   KOL SAATİ
   Rüyada bir insanın kol saati vermesi ya da alması, iki insanın geleceğinin birbirine bağlı olduğuna veya pek yakında birbirlerine yardımda bulunacaklarına yorumlanır.

   KOLONYA
   Rüyasında kolonya koklayan kişinin, dert içinde olduğuna ve bu dertlerin devam edeceğine yorumlanır.

   KOMİSER
   Komiser görmek, ileride yüksek makamlara ulaşacağınıza yorumlanır.

   KOMİDİN
   Rüyasında da komidin gören kişinin, korkulu ve sıkıntılı dönem geçireceğine yorumlanır.

   KOMPOSTO
   Rüyasında komposto içen kişinin güzel günlere kısa süre sonra erişeceğine yorumlanır.

   KONAK
   Rüyada konak, başka insanların emri altında çalışmaktan sıkıldığınıza kendi işinizin başına geçeceğinize yorumlanır.

   KOMUTAN
   Rüyasında komutan gören kişinin, yakın zamanda ün ve şeref sahibi olacağına yorumlanır.

   KONSER
   Rüyada bir konserde müzik dinlemek, genç bir erkek için, başarı kazanacak bir işe ortakla girmek için fırsatın çıkacağına işarettir. Orta yaştakiler için, işlerinde şansının iyi olacağına ve aile yaşamında mutluluğa yorulur. Genç bir kız için, çok hoşlanacağı bulunacağına; yaşlı kadınlar için, çok değerli bir hediye alacağı demektir.

   KOLTUK
   Rüyada bir koltuğa oturmak, gerçekleşmeyecek emelleriniz yanlış düşünceleriniz olduğuna yorumlanır.

   KOLYE
   Etrafınızdaki insanlar tarafından saygı duyulan, sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek, aşık olacağınıza yorumlanır.

   KOMA
   Kendini koma halinde görmek, karşılaşacağınız kötü bir olayın sizi çok etkileyeceğine yorumlanır.

   KOMŞU
   Rüyasında komşu görmek birtakım dedikodulara uğrayacağınız anlamındadır. Mücadeleli ve tartışmalarla dolu bir döneme girdiğinizi işaret eder.

   KONSER
   Rüyasında konsere giden kimse, çok şanslı bir döneme girmiş, güzel bir iş teklifi alacak demektir.

   KONSERVE
   Rüyasında konserve gören kişinin mazide kalan olaylarla uğraşacağına, işlerinizin kötüleşeceğine, sıkıntılı dönemler geçireceğinize yorumlanır.

   KONTRAT
   Herkes için dikkatli olunması gerektiğini belirten bir işarettir.

   KORKU
   Eğer rüyada korkuyorsanız, bilinç altında bazı korkularınızın bulunduğuna işarettir. Bu korkular çok yakında ortaya çıkacak ve bu korkularla yüzleşeceksiniz bazı zorlukların üstesinden geleceksiniz demektir.

   KORKULUK
   Birçok sıkıntıyla karşılaşacaksınız; ancak bu sıkıntıların üstesinden geleceksiniz demektir.

   KORNA
   Rüyada korna sesi duymak, çok yakın zamanda beklemediğiniz kadar iyi bir durumla karşı karşıya kalacağınıza yorumlanır.

   KOŞMAK:
   Rüyada koşmak, sağlık durumunun hafif bir şekilde bozulacağına yorumlanır.

   KORSAN
   Rüyada korsan görmek sahte arkadaşlarınız yüzünden yaşamınız tehlikeye girecek demektir. Korsan olduğunuzu gördüyseniz, bu saygınlığınızın kaybolacağına , arkadaş ve akrabalarınızın sizden desteğini çekeceğine yorumlanır.

   KOVA
   Boş kova görmek, para kaybetmek, dolu kova görmek, para kazanmak; yarı yarıya dolu kova görmek, beklenmedik bir habere yorumlanır.

   KOVAN
   Rüyasında arı kovanı gören kişi, büyük çapta başarı kazanacak şeklinde yorumlanır.

   KOYUN
   Rüyada koyun görmek, kadına işarettir. Koyuna ulaştığını gören kimse kadınla evlenecek demektir. Koyunun kendi önünde yürüdüğünü gören kimsenin bir kadına aşık olacağına ancak amacına ulaşamayarak vazgeçeceğine işaret eder. Rüyada koyun sağmak rüyayı görenin, o sene için hayırlı bir iş yapacağı demektir.

   KOZA
   Koza görmek, yakında ev sahibi olacağınıza yorumlanır.

   KÖÇEK
   Rüyasında kendisini köçek olarak görmek, işlerinizde yaptığını< hatalar yüzünden zarar edecek, sıkıntıya düşeceksiniz demektir.

   KÖFTE
   Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır.

   KÖK
   Rüyada kök , çocuk sahibi olunacağına yorumlanır.

   KÖLE
   Köle görmek sizi korkutan ve size endişe veren şeylerden kurtulacaksınız demektir. Köle olduğunu görmek emeğinin karşılığını alarak, iş yaşamında yükselmeye yorumlanır.

   KÖMÜR
   Rüyasında kömür ve ocak gören kişinin para ve mal kazanacağına yorumlanır.

   KÖPEK
   Rüyada kendisine köpek aldığını görmek, onun diğer insanlarla hoş muhabbetler etmesine yorumlanır. Köpeğin ısırdığını görmek, bir iyi arkadaşınız nedeniyle sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Kendisini köpekler uluyor veya havlıyorsa isteklerinin gerçekleşeceğine ve güven içinde olacağına yorumlanır. Eğer köpekleri öldürdüğünü görürse, düşmanlarını alt edeceğine yorumlanır.

   KÖPEK BALIĞI
   Köpek balığı görmek, iyiye yorulmaz. Kötü bir haber alınacağına yorumlanır.

   KÖPRÜ
   Rüyada köprü bazı sıkıntıların üstesinden geleceğinize yorumlanır.

   KÖPÜK
   İlerde aldığınız tüm işerde başarıya ulaşacaksınız demektir. Sizi çok iyi bir gelecek bekliyor.

   KÖR
   Rüyasında kişinin kendisini kör olarak görmesi onun her işe atılmaması gerektiğini ve bu insanın hata yapmasını bekleyen düşmanlarının olduğunu gösterir.

   KÖRÜK
   Yeterince gayret göstermezseniz geçim sıkıntısına düşeceksiniz demektir.

   KÖSELE
   Rüyasında kösele gören insanın sevgilisinin ondan soğuduğuna ve bu aşkın peşini bırakması gerektiğine yorumlanır.

   KÖSTEBEK
   Rüyada köstebek , kötülüğünüzü isteyen bazı kişilerin sizi alt etmek için aleyhinizde komplo kurduğuna ve dikkatli olmanız gerektiğine yorumlanır.

   KÖŞK
   Köşk rahatlık, refah ve saadettir. Rüyada kendisini bir köşk içinde görmek, düşmanına karşı başarı sağlayacağına onu alt edeceğine işaret eder.

   KÖY
   Rüyada köy görmek çok çalışmaktan dolayı iyice yorulduğunuza, dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.

   KÖY İMAMI
   Rüyasında köy imamı gören kişinin muradına çok kısa süre içerisinde ereceğine yorumlanır.

   KRAL
   Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır.

   KRALİÇE
   Rüyada kraliçe ile ilgili rüyalar, genellikle iyiye , ün ve şerefe yorumlanır.

   KREMA
   Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz ciddi bir hastalığa yakalanabilirsiniz demektir.

   KRİSTAL
   Rüyada kristal görmek aşk ve iş yaşamınızda bazı sıkıntılar yaşayarak, ruh sağlığınızın bozulacağına yorumlanır.

   KROM
   Rüyasında krom gören kişinin , iradesinin sağlam olduğuna ve elini attığı her işte başarı kazanacağına yorumlanır.

   KUBBE
   Rüyada kubbe gören kişi bekar ise evlenecek; evli ise eşini aldatacak demektir.

   KUĞU
   Rüyasında kuğu gören kişinin, çok iyi kalpli birisi ile evleneceğine yorumlanır.
   Kulak ağrısı: Önemli bir işinizin çözümleneceğine işarettir.

   KULE
   Uygunsuz davranışlarınız hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar veriyor demektir. Davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini bildirir.

   KULÜBE
   Rüyasında kulübe veya yazlık bir evde oturduğunu gören bir kişinin, çok sevdiği birinin misafir olacağına yorulur. Bir kadın için, hoş bir sürpriz veya güzel bir armağan sahibi olunacağını işaret eder.

   KUM
   Geçmişte yaşadığınız sıkıntıları artık yaşamayacaksınız anlamındadır. Rüyada kum görmek, para ve mal demektir.

   KUM SAATİ
   Vaktinizi hiçbir yararı olmayacak işlerle harcıyorsunuz demektir.

   KUMA
   Daima kötüye yorulur. Hastalığa, kötü şansa ve işlerinizin kötüleşeceğine işarettir.

   KUMARHANE
   Bir yakınınızı size ihanet edeceğine yorumlanır.

   KUMAR
   Rüyada kumar oynayıp kazanmak, kötü ve şahsiyetsiz insanlarla çevrili olacağınıza işaret eder. Eğer kumarı kaybederseniz, hareketleriniz nedeniyle bir yakınınıza zarar vereceksiniz demektir.

   KUMBARA
   Rüyanda kumbara, gören kimsenin, büyük miktarda para kaybına uğrayacağına yorumlanır.

   KUMAŞ
   Rüyada kumaş görmek, derde düşüleceğini işaret eder.

   KUNDAK
   Rüyada bebek kundağı görmek,i pek yakında muradına erecek anlamındadır.

   KUNDURA
   Rüyasında yeni bir kundura giyen kişinin evleneceğine veya servet sahibi olacağına; eski kundura giyen kişinin derde düşeceğine yorumlanır.

   KUNDUZ
   Rüyasında kunduz gören insan için güzel bir aşk hayatının başlayacağına işaret eder.

   KURANI KERİM
   Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin Tanrı tarafından i korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse, hastalıktan kurtulur. Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.

   KURBAĞA
   Çok akıllı ve bilgili bir arkadaşınızın olduğuna ve onun öğütlerine önem vermeniz gerektiğine işaret eder. Rüyasında kurbağa görmek veya sesini işitmek, bir grup tarafından başkan seçileceğine; kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır. Çok yakın bir iyi arkadaşınız olduğuna da işaret eder. alın.

   KURAKLIK
   Tam tersine yakın zamanda yakında bolluk ve bereketle kavuşulacak anlamındadır.

   KURBAN BAYRAMI
   Rüyasında Kurban bayramı gören kişi için geride kalmış bir sevincin geri gelmesine, isteğe ve her türlü tehlikeden kurtuluşa yorumlanır. Kendisini Kurban bayramında görürse, eğer bu kişi hapiste ise kurtulacağına, borcu varsa borcunun ödeneceğine yorumlanır. Kendisini Kurban bayramı

   KURBAN KESMEK
   Rüyasında kurban kesen kişi için, borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve servet sahibi olacağına eğer istiyorsa hacca gideceğine, hasta ise iyileşeceğine yorumlanır. Hasta kurban kesen ölür.

   KURDELE
   Kurdele kesmek neşeli arkadaşlar kazanacağınıza ve mutlu olacağınıza işaret eder. Eğer kurdele siyahsa sıkıntılı bir hayat geçireceksiniz; eğer siyah değilse, bu çok neşeli bir hayat süreceğiniz anlamındadır.

   KURŞUN
   Rüyasında kurşun gördüğünü gören kişi iş yaşamında bazı başarısızlıklara ve mağlubiyetlere uğrayacağınızın, çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmezseniz n ihanete uğrayacağınızın belirtisidir.

   KURT KÖPEĞİ
   Kurt köpeği görmek, iyi bir arkadaşınızdan boşuna kuşku duyacağınıza yorumlanır.

   KURUYEMİŞ
   Rüyada kuruyemiş görmek, yaptığı işlerde kârının artacağına; kuruyemişin kırılması ise, sevmeyeceği birisiyle tanışacağına; yemişleri yemesi, endişeye düşeceğin işaret eder.

   KUSMAK
   Düşünmeden hareket ettiğinizi, bu durumun ilerde sizi zor duruma düşüreceğini işaret eder.

   KUŞAK
   Rüyasında kuşak gören kişinin, güvenli bir iş anlaşması yapılacağına yorumlanır.

   KUTU
   Rüyada kutu görmek yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. İçi para dolu kutu görmek de güzel bir maaşla emekli olacağınıza yorumlanır.

   KUŞ
   Rüyada kuş görmek mutluluğun ve bereketin simgesidir. Yaralı bir kuş, dertli günlerin geleceğinin habercisidir.

   KUYRUK
   Rüyasında kendisini kuyrukta beklerken gören kimse eğer sabır gösterirse, ilerde çok başarılı olacak demektir. Kendisinin kuyruğu olduğunu görmesi yeni insanlarla tanışacağına yorumlanır.

   KUYRUKLU YILDIZ
   Rüyada kuyruklu yıldız , büyük bir servet kazanacağınızın ve şansınızın açıldığını işaret eder. Yıldız ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur.

   KUYU
   Kuyudan su çekilmesi, bir erkek için, yaptığı kötü bir iş nedeniyle uyarılacağına; orta yaşta bir erkekse, yeni bir işe girişeceğine yorumlanır. Eğer bu rüyayı genç bir görürse gören kadına teklif yapılacağına; evli kadın ise, tehlikeli bir olayla karşılaşacağına yorulur.

   KUYUMCU
   Rüyasında kuyumcu gören insanın sahtekarlık ve yalancılıkla karşılaşılacağına işarettir. Bu rüya aynı zamanda ilme, doğru yola, evlada ve evlenmeye yorumlanır.

   KUZGUN
   İşlerinizde yaşayacağınız problemleri, çevrenize yansıttığınıza işaret eder.

   KUZU
   Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır.

   KÜKÜRT
   Rüyasında kükürt görmek, yorgun olunduğuna ve bir süre dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.

   KÜL
   Rüyada genç bir erkeğin rüyasında kül görmesi, çok iyiye yorulur. Pek yakında karlı ve para getirecek işlere başlayacağına işarettir.; Bekar bir kız bu rüyayı görürse hayal kırıklığı yaşayacağına yorumlanır. Yaşlı bir kadın için, kötü niyetlerden vazgeçmesine yorumlanır.

   KABADAYI
   Rüyada kabadayı gören kişi, etrafındaki insanların sevgisini ve saygısını kazanacak demektir.

   KABAKULAK
   Kabakulak hastalığına yakalanmak dert içine düşecek ve bu dertten sonunda kurtulacak anlamındadır.

   KABAHAT
   Rüyada kabahat işlemek kötüye yorulur. Kötü bir haber alacağınızın işaretidir.

   KABARE
   Rüyada kabareye gitmek kısa bir zaman sonra arkadaşınızın önemsiz bir olay nedeniyle bozulacağına yorumlanır.

   KABİN
   Bir düşmanınızın sizin için tuzak hazırladığını dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder.

   KABLO
   Riskli işere atılacaksınız ama sonuçta istediğiniz gibi sonuçlanacak demektir.

   KABRİSTAN:
   Rüyada kabristan dini hayata dalmak demektir.

   KABUS
   Düşmanlarınızı alt edeceğiniz anlamını taşır.

   KABUL GÜNÜ
   Kendisini kabul gününde gören kişi hakkında bir dedikodu yapıldığına işarettir.

   KABİR
   Bir insanın kabir yaptığını görmesi bir evi onarması demektir. Kabir kazmak ise, bekarlar için düzenbazlıkla gerçekleşen evlilik demektir. Kabre girmek ise iş yaşamında sıkıntılar yaşanacak anlamındadır.

   KAÇMAK
   Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.

   KADAYIF
   Paranızı har vurup harman savurduğunuzu deha dikkatli para harcamanız gerektiğini belirtir. Kadayıf yemek para kazanacağınız bir işe girişmek demektir.

   KADEH
   Kadeh görmek hayra, evliliğe ve çocuğa yorulur. İçki dolu kadeh hayırsız, zevk düşkünü bir çocuğa işaret eder. Su dolu kadehten su içmek çocuk sahibi olmak demektir.

   KADIN
   Genellikle iyi yorulmaz. Rüyada kadın dedikodu, kötü haber ve yalanı ifade eder. hoşa gitmeyecek olay olarak tanımlanır. Güzel ve genç bir kadın ise izleyecek mutluluktur demektir.

   KADINBUDU
   Sizinle alakası olmayan bir şey yüzünden başınızın belaya girecek ve bu beladan çok zor sıyrılacaksınız anlamındadır.

   KADINGÖBEĞİ
   Rüyasında kadın göbeği gören kimsenin dedikodusunun yapıldığına yorumlanır.

   KADİR GECESİ
   Rüyada Kadir Gecesini görmek, işlerinde başarılı olacağına, muradına ereceğine ve onun Allah’ın sevgili bir kulu olduğuna yorumlanır

   KADİFE
   Kadife satın alan, satan, giyen herkesin, üne kavuşacağını işaret eder.

   KAFA
   Rüyada kafa görmek varlıklı ve çevresinden saygı göreceğine işaret eder. Elinde kafa görmek işlerinizi düzeleceğine yorumlanır. Kafayı önüne eğmiş görmek pişman olacağınız hareketler yapacağınıza işaret eder.

   KAFES
   Kafes rüyası hayra yorulmaz.Rüyada kafes görmek, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Boş kafes gelmekte olan bir sıkıntıyı belirtir. Kuş kafesi ise Birilerini alt etmek için planlar kurduğunuzu anlatır. Kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder.

   KAFTAN
   Rüyada kaftan giymek hareketlerinize ve sözlerinize dikkat etmeniz gerektiğini işaret eder. Rüyada kaftan görmek kimsenin para ve ün sahibi olacağına yorumlanır.

   KAĞIT
   Rüyada kağıt görmek muradınıza ereceksiniz demektir. Bir kağıda yazı yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinizin haberidir. Ailenizde bazı kavgalı günler yaşayacaksınız demektir.

   KAĞNI
   Rüyada kağnı çok iyi sonuçlar verecek yolculuğa yorumlanır.

   KAHİN
   Rüyasında kahin gören insan daha önce aşk yaşadığı biriyle tekrar aşk yaşanacağına işarettir.

   KAHKAHA
   Rüyada kahkaha ile gülündüğünün görülmesi, genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haber olarak yorumlanır.

   KÜLAH
   Rüyasında külah gören bir kişinin, şansınızın açılacağına yorumlanır.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri J Harfi
  • JAGUAR
   Rüyada bu hayvanı görmek, bir uğur, bir güzel haber demektir.

   JANDARMA
   Rüyada jandarma gören kişiyi, kısa bir zaman içinde büyük bazı işler bekliyor demektir. Ancak, bu rüyayı gören emeğinin karşılığını fazlasıyla alacaktır.

   JAPON
   Rüyayı gören evli ise hayra yorulur.Rüyasında Japon görmek bekar için, sadık birisi ile evleneceğini işaret eder.

   JAPON GÜLÜ
   Rüyada Japon gülü görmek, büyük bir yolculuk işaretidir.

   JELATİN
   Rüyada jelatin görmek, hiç beklemediğiniz bir yakınınızdan ihanet göreceğinize yorumlanır.

   JENERATÖR
   Bir kimsenin rüyasında jeneratör görmesi, o rüyayı gören kimsenin hiç beklemediği bir anda aldığı sorumluluklar sonucu çok yükseleceğine yorumlanır. Rüyayı gören kadınsa erkek çocuğu olacak demektir.

   JET
   Rüyasında jet uçağı gören kimse çok kısa zamanda kıskanılacak başarılar kazanacak demektir.

   JETON
   Rüyada jeton görmek çok para kazanmak demektir.

   JİLET
   Rüyada jilet görmek, uzun zamandır sonucu belirsiz olan bir işin sonunun iyi biteceğine yorulur.

   JÖLE
   Rüyada jöle gören kimse çok eğlenceli geçecek bir davete katılacak demektir.

   JUDO
   Judo yapmak daha gerçekçi olmalısınız, gerçekleşmeyecek hayaller peşinde koşmamalısınız anlamındadır.

   JÜPİTER
   Rüyasında Jüpiter yıldızını gören, çalışamayacak kadar hastalanacak demektir.

   JÜRİ
   Rüyada jüri görmek, kısa bir süre sonra kendisinin ön sırada olacağı kalabalık bir merasime katılacak demektir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri İ Harfi
  • İSTIFA ETMEK:
   İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş yaşamınız için yeni girişimlerde bulunacak, fakat istediğinizi elde edemeyeceksiniz demektir. Başkalarının istifa etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir.

   İBADET
   Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin mutlu yaşamı olacağına işarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

   İÇ ÇAMAŞIRI
   Rüyada iç çamaşırı görmek çok değerli hediye demektir. İç çamaşırını çıkarmak ise, eğer dikkatli olunursa hafif atlatılacak hastalığa işarettir.

   İÇMEK:
   Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.

   İÇKİ
   Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

   İDAM
   İnsan rüyasında idam edildiğini görürse, başarılı olacağına yorumlanır. Asılmak, fakirler için hayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır. Bekarlar için, evlilik işaretidir. Rüyada idam mahkumu olmak uzun ve şerefli yaşamak.demektir.

   İDRAR
   Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir.

   İFLAS
   Rüyada iflas etmek çok kazançlı ve kârlı işlere atılacak, bunlardan birçok yara ve kazanç sağlayacak demektir.

   İFTİRA
   Rüyada bir iftiraya uğramak, beklenmedik bir haber almak demektir.

   İĞNE
   Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.

   İHANET
   İhanete uğramak, genç bir erkek için, aşk acısı ya da iş nedeniyle sıkıntı demektir. Orta yaşta biri için yakınlarından birinin ihanetini fark edeceğine işarettir. Genç kız için dertli ve üzüntülü olacağına aşkı ile kavga edeceğine yorumlanır.

   İHTİYAR
   Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır.

   İHALE
   Rüyada bir ihaleye katılmak, rüyayı görenin şansının aniden döndüğüne işlerinde.kötüleşmeye.yorulur.

   İHRACAT
   Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.

   İHTİLAL
   Rüyasında ihtilal olduğunu gören kimsenin ruh doktoruna görünmesi gerekir.

   İHTİYAR ADAM
   İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluk işaretidir. Rüyasında ihtiyarlığını gören kimse uzun ömürlü olacak demektir.

   İKİZ
   Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza yorumlanır.

   İKSİR
   Rüyada iksir, çok çalıştığınız için sağlığınızın bozulacağına işaret sayılır.

   İLAÇ
   Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi
   olduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak, bazı sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal etmek uzun süredir sonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret eder.

   İLAHİ VARLIKLAR
   Melek, evliya gibi ilahi varlıklar görmek iyiye yorumlanır

   İLANI AŞK
   Rüyada birisine ilanı aşk edildiğinin görülmesi, bir dosttan büyük yardım görüleceğine.yorulur.

   İLKBAHAR
   Rüyada ilkbahar mevsimini görmek iyiye yorumlanır. İlkbahar rüyası bereket.ve.bolluk.demektir. Rüyasında ilkbahar mevsimini gören kimse bir yıl boyunca mutlu ve huzurlu olur.

   İLAN
   Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü miktarda para sahibi olmak anlamı taşır.

   İMAM
   Rüyasında imam gören kimse iş yaşamında yükselir, iyi bir makama sahip olur. Rüyasında imam olduğunu gören kimse çevresinin saygısını kazanacak, yüksek makama yükselecek demektir.

   İMPARATOR
   Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para gelecek demektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa çıkılacağını.bildirir.

   İMPARATORİÇE
   İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli olmanız sizi başarısız kılacak demektir.

   İMTİHAN
   İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten kurtulmak, imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek umulmadık kötü bir haber demektir.

   İMZA
   Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur.Bu rüyayı gören kişi kısa süre içinde dertlerinden.kurtulacak.feraha.kavuşacak.demektir.

   İNCİ
   inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafından sevilmek demektir. Ağzına inci sokmak, dininin güzel olduğuna yorumlanır İnci görmek mutluluğa inci almak, başkanlığa seçilmeye işarettir. Buna karşılık rüya boynuna inci takan kız evlenir anlamındadır.. İncileri tek tek ipe dizen kişi mutluluk gözyaşı dökebilir

   İNCİL
   Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk demektir. Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata kavuşacağına yorumlanır.

   İNCİR AĞACI
   Rüyada incir ağacı görmek iş yaşamında başarılı olmaya yorumlanır. İncir ağacı diken kimse yeni bir iş girişiminde bulunur.

   İNAT
   Rüyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerinde başarılı.olacağına.yorumlanır.

   İNCİL
   Rüyada İncil okuma dünya görüşünüzün yanlış olduğunu bildirir ve değiştirmeniz gerektiğini işaret eder.

   İNCİR
   Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve kıskançlığa sebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır. mutluluk, evlenmek olarak yorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret eder.Rüyada kendisini incir yerken görmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.

   İNEK
   Kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Rüyasında süt sağan kişi yeni işlere atılacak ve bol para kazanacak demektir. Rüyada süt içmek de içinde bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

   İNFİLAK
   Rüyada çok şiddetli bir patlama, yaşamınızda çok ciddi bir değişiklik olacağına.yorulur.

   İNSAN
   Rüyasında tanımadığı bir kişiyi gören insan işlerinde birisinin yardımını alacak demektir. Rüyada insan eti yemek de hareketlerinize dikkat etmelisiniz; aksi taktirde çok zarar göreceksiniz anlamındadır.

   İNTİHAR
   İntihar gençlik çağının dertli, yaşlılığın rahat olacağına işarettir. İntihar görmek, sıkıntılı habere yorulur. İntihara kalkışmak, bir aşk haberine işaret eder. İntihar ettiğinizi gördüyseniz, bu, yakında çeşitli tersliklerle karşılaşacağınız demektir.

   İP
   Rüyada ip görülmesi, uzun ömrü işaret eder, iyi haberler haber verir. Kalın ip, dertli günler geçireceksiniz demektir. Özellikle aşk yaşamınızda karmaşıklık yaşayacaksınız anlamındadır.

   İPEK BÖCEĞİ
   rüyada ipek böceği görmek güzel ve çalışkan birisiyle evlenmek anlamındadır. İpek böceğinin öldüğünü görmek, sıkıntılı ve acı bir dönem geçireceğinize işaret eder.

   İPEK
   Rüyada ipek görmek çok iyi sayılır. İpek saflık, iyi niyet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Saf ipek görmek, iyi bir habere işarettir. İpek iplik, uzaktaki bir tanıdığın ziyaret olasılığına yorulur. İpek iç çamaşırı, kısa zamanda geçecek dertli günlere.işarettir.

   İRİN
   Rüyada vücutta irin çıkması bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Vücuttan irinin aktığını gören kişinin bütün sıkıntılarından sıyrılacağına ve rahata kavuşacağına işaret eder.

   İRMİK
   Ölüm.haberi.alınacağına.yorumlanır.

   İSKAMBİL
   İskambil kağıdı oynayan bir kimsenin işlerinde hile vardır. Para için oynamak, maddi dertlere yorumlanır.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanız muradınıza ereceksiniz demektir.

   İSKELE
   Rüyasında iskele gören kimsenin işleri düzene iyi olacak demektir. İskelenin yıkıldığını görmek işlerinizin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğinize işaret eder.

   İSKELET
   İskelet görmek, her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir tuzağa yorumlanır.

   İSKEMLE
   Rüyada iskemle gören kişi eğer erkekse, o kişinin işlerinizin güzel gideceğine ve tatile çıkmaya işarettir. Eğer aynı rüyayı bir kadın görürse yakında evleneceğine yorumlanır.

   İSPİRTO
   Rüyada ispirto gören kişi boşuna vakit geçiriyor demektir.

   İSTASYON
   Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir; çünkü ortam uygun değil demektir.

   İSTİRİDYE
   Rüyada istiridye veya midye görmek, çevresi geniş bir kimseyle tanışacağınızı ve bu olay sonrasında yaşam şeklinizde iyi değişiklikler olacağını gösterir.

   İSKARPİN
   Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberidir. Eski iskarpin, bir dostun ihanetini işaret eder. Patlak iskarpin, sonucunda başarı sağlanacağını anlatır. Siyah iskarpin, bir düğün olacağının işaretidir.

   İSYAN
   Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan

   İŞ
   Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır.

   İŞARET
   Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır.

   İŞÇİ
   Çevresine karşı saygınlığı ve güveni kaybetme olasılığı ver anlamındadır.

   İŞKEMBE
   Rüyasında işkembe gören kişinin arkasından dedikodu yapılıyor demektir. İşkembe yediğinin görülmesi de iş yaşamınızda emeğinizin karşılığı alarak terfii edeceğinize yorumlanır.

   İŞKEMBE ÇORBASI
   Rüyada işkembe çorbası içmek, iş yaşamı nedeniyle çok yorgun olduğu anlamına gelir.

   İŞKENCE
   Rüyada İşkence gören refaha, huzura ulaşacak demektir. işkence yaptığını gören ise sorunlu zaman geçirecek anlamındadır.

   İTFAİYE
   Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye aracının gelmesi önemli insandan yardım görecek demektir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek önemli göreve gelmek anlamındadır.

   İTİRAF
   Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır.

   İTİRAZ
   Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir komployla karşı karşıya demektir.

   İZ
   Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder.

   İZCİ
   Rüyasında izci olduğunu gören kimse kalabalık bir toplulukla yolculuğa çıkacak demektir.

   İZİN
   Bir yerden izin aldığını görmek çok zor bir döneme girdiğinizi ve daha fazla çalışırsanız üstesinden geleceksiniz demektir.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri H Harfi
  • HACI
   Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği bir yerden kısmeti var demektir.

   HAKSIZLIK
   Kendisine haksızlık yapıldığını görmek tam aksine iyilik görür. Fakat başkasına haksızlık yapmış demektir. Onun çevresindeki insanların tavsiyelerine itimat etmesi gerektiği demektir.

   HALI
   Zenginliğin ve bolluğun haber verir. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir. Halı üzerinde yürüdüğünü görmek, mutlu olacağınızı işaret eder.

   HAMİLELİK
   Hamile olduğunuzu gördüyseniz, mutsuz bir evlilik hayatınız olacak. Rüya sahibi gerçekte de hamileyse, sorunsuz bir dönem geçirecek ve sağlıklı bir çocuk sahibi olacak demektir.

   HAMUR
   Hamur yoğurduğunu gören kimse kendi gayreti sayesinde başarılı olacak demektir. Tek başına girişim yaparak arzu ettiği konuma geleceğini işaret eder. Hamur mayalamak aileden aldığı parayı, sermayeyi artıracak ve bir servet sahibi olacak anlamındadır. Hamur kızartmak, murada ermek demektir.

   HANÇER
   Rüyada hançer güç, kuvvet anlamına gelir. Elinde hançer olduğunu gören kimse güçlenir. Elindeki hançeri kendine saplayan, işle ilgili hata işlemiş demektir. Başkasına saplayan, bir iyilik yapar ve karşılığını alır anlamındadır. Paslı hançer kişinin inat, huysuzluk nedeniyle çevresindekilerle arasının bozulacağını haber verir.

   HAP
   Hap içtiğinizi gördüyseniz, çok ağır sorumluluk üstleneceğiniz, ancak yeteri karşılığını alacaksınız demektir.

   HAPİS
   Uğursuzluk ve mutlu olamamak anlamına gelir. Hapishaneden birinin çıktığını görmek, sevinmek anlamına gelir.

   HARABE
   Harabe rüyaları iki farklı şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün ümidi yok olur. Kısmeti kapanır. Evinde türlü sıkıntı, bela ortaya çıkar. Harabeden çıkan kimse, sıkıntıları aşmış karanlıkları geride bırakmış demektir. Yeni bir hayata başlamak anlamındadır.

   HARİTA
   İş hayatınızda canınızı sıkacak bazı değişiklikler olacak. Fakat kısa sürede işler yoluna girecek.

   HASTA
   Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir..

   HAVUÇ
   Bir yerde havuç topladığını gören kimse çok çalışmasına rağmen az para kazanır demektir. Fakat rüyasında havuç satın alan işlerini kolaylıkla yoluna koyar ve para sıkıntısı çekmez anlamındadır. Havuç yemek mide ve karaciğerle ilgili bir hastalığa yorumlanır.

   HAVUZ
   İçinde temiz su bulunan bir havuza baktığını görmek geleceğinin çok parlak olmasına yorulur. Fakat içindeki su kirli, bulanık ve yosunluysa geçmişte kaldığı sanılan sorunlar, kavgalar tekrarlanacaktır. Bu yüzden hayal kırıklığı da yaşayabilir.

   HAYVAN
   Rüyada bir sürü hayvan görmek, aşıklar için çok mana yüklüdür ve bu rüya, yakında olacak düğünü haber verir.

   HEDİYE
   Birinden hediye aldığını görmek, aşk yaşamında hem de iş yaşamında şanslı ve mutlu olacağınızı haber verir.

   HELVA
   Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir.

   HEMŞİRE
   Büyük bir sorununuzu aşabilmek için başkalarının yardımını alacaksınız demektir.

   HEYKEL
   İşinizi değiştirecek daha iyi bir işe gireceksiniz demektir

   HIRSIZ
   Bazı hasımlarınız var demektir. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktan sonra amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksiniz demektir.

   HİZMETÇİ
   Dertli günlerden sonra, maddi açıdan rahata ereceksiniz anlamındadır.

   HOROZ
   Rüyada horoz görmek çok iye yorulur. Horoz dertlerin geçeceğini bildirir. Horoz ayrıca güçlü elinde türlü imkan bulunan biri olarak ta yorumlanır.

   HUBUBAT
   Rüyada görülen buğday başakları kazancın artmasına, çavdar, yulaf veya arpa görmek ya da pazardan almak veya evde yemek ev yaşantınızda bazı pürüzleri bildirir.

   HURMA
   Rüyada hurma almak ve yemek, helal kazanca, kuru hurma hastalıkların derman bulacağına ve eğlenceli zaman geçirmek anlamına gelir.

   HÜKÜMLÜ
   İnsanın hükümlü görmesi, iyi arkadaşı olduğunu sandığı kimselerin ona üzüntü ve acı çektireceğini işaret eder.

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
  • Rüya Tabirleri G Harfi
  • GARAJ
   Özel hayatta da düzen demektir.

   GAZETE
   Gazete daima iyi haber, ferahlık verecek söz olarak yorumlanır.Rüyasında bir gazete aldığını görmek kendisini ilgilendiren geleceği için önemli bir gerçeğe ulaşır.

   GEBELİK
   Gebelik rüyaları kötüye yorumlanır, sıkıntı demektir. Rüyasında gebe olduğunu gören kişi büyük sıkıntıyla karşılaşır. Ve bu sıkıntı kolay kolay bitmez demektir.

   GECE
   İş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacaksınız. Canınız sıkılacak; fakat güçlü olmaya çalışın.

   GELİN
   Rüyada gelin görmek daima iyiye yorumlanır. Gelin neşe, huzur, güzel haber ve yaklaşan güzel günler demektir. Gelin olduğunu gören bekar ise evlilik olacağına işarettir. Ancak gelinlik temiz ve güzel ise mutlu olunacak, yırtık yada kirliyse sonu belirsiz bir evlilik olarak yorumlanır.

   GEMİ
   İçi aydınlık temiz bir gemi, iş yaşamında başarı demektir. Pis ve bakımsız gemi işlerin kötü olacağına işaret eder.bozulacağına işaret eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Bir erkekler ilgili bu rüya işle ilgili güçlüktür. Batan bir gemiden çıktığını gören kimse bir darlıktan kurtulur.

   GEYİK
   Rüyada dolaşan geyik görmek tanımadığınız insanların neden olacağı sorun demektir. Bir geyik yakaladığını gören kişi tanımadığı birinin sorununu çözer ve bundan dolayı kısmet alır demektir. Bir geyiği vurduğunu gören, kişi uzaktan alacağı bir habere çok üzülür anlamındadır. Geyiği seven veya okşayan biri tanımadığı biriyle macera yaşar demektir.

   GİYSİ
   Yırtılmış, eskimiş giysiler; tanımadığınız bir kişinin size kötülük yapacağı anlamındadır. Temiz ve yeni giysiler varlığın haberidir.

   GONCA
   Kısa sürede başarılı olup güzel bir yaşam süreceğiniz anlamındadır.

   GÖBEK
   Kocaman şişman bir göbek; ciddi sağlık sorunlarına ; güzel sağlıklı göbek iş yaşamındaki başarılara işarettir.

   GÖÇ ETMEK
   Göç ettiğinizi görmek, hastalanacağınız anlamına gelir. İş hayatında da bazı yanlış davranışlar yapacaksınız demektir.

   GÖĞÜS
   Şekli düzgün göğüs şans demektir. Şekilsiz göğüsler, aşk yaşamınızda hayal kırıklıkları yaşayacaksınız anlamındadır.

   GÖKKÜŞAĞI
   Mutluluğun ve başarının haberidir. Uğraştığınız her işte başarılı olacaksınız demektir.

   GÖK
   Rüyada gökyüzüne çıkmak, hüznü işaret eder. Eğer merdivenle çıkıyorsanız, bu, başarı ve şöhret sahibi olacağınız anlamına gelir.

   GÖL
   Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret eder.

   GÖMÜLMEK
   Eğer diri diri gömüldüğünüzü gördüyseniz, yakın zamanda ciddi bir hata yapacaksınız demektir.

   GÖZLÜK
   Etrafınızda bazı gerçek olmayan dostlarınız olduğunu bildirir.

   GÖZ
   Size zarar vermek isteyen bir kişinin sizi gözetlediğine haber verir.

   GÖZYAŞI
   Rüyada gözyaşı dökmek iyiye yorulur. Bu kimse bütün dertlerinden sıyrılarak rahata erer anlamındadır. Bu rüya sevinç ve mutluluk olarak da yorumlanabilir.

   GÜÇ
   Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir.

   GÜLMEK
   Kahkahalarla güldüğünüzü gördüyseniz, birçok yeni arkadaş sahibi olacaksınız ve uğraştığınız her işin başarıyla sonuçlandıracaksınız demektir. Alaycı gülmek, sağlığın bozulmasına işaret eder.

   GÜL
   Rüyada gül iyiye yorulur. Yeni açan gül toplamak bir genç kız ise çok kısa bir süre sonra evlenir. Güllerin rengine göre rüyaların anlamları değişir. Bahçesinde gül ağacı gören bir erkek mesleğinde. Aynı şekilde gören kadın ise bereket , şöhret ve mutluluk olarak yorumlanır.

   GÜMÜŞ
   Rüyada gümüş görmek çok iyidir. Gümüş huzur, mutluluk, güzel haber ve hayırlı kısmet olarak yorumlanır. Gümüş para güzel sözdür. Hasta birisi rüyasında gümüş görürse kısa hastalığı iyi olur. Gümüş rüyası gören bekarsa iyi bir evlilik, evliyse bir çocuğa yorumlanır.

   GÜNEŞ
   Zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Güneşin batışını izlemek, bazı kararlar almadan önce iyice düşünmeniz gerektiğinin habercisidir.

   GÜRÜLTÜ
   Gürültülü yerde olmak, eğleneceğinizi umduğunuz bir aktiviteden

   GÜVERCİN
   Rüyada güvercin güzel bir haber demektir. Çiçeklerin arasına konan güvercin aşkla sevgiliyle ilgili haberdir geleceğini anlatır. Uçarak yaklaşan güvercin çok çabuk haber alacağınızı belirtir

  • Yorum Ekle
  • Paylas    
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
Köşelik
 • Son Yorumlar
 • Tıpkı sevilmeyen bir öğretmen gibiydi kalbim. Parmak kaldıranlara inat, hep dersten anlamayanları seçti.
 • Gönderen : melisa

 • 1905'te doğdu aşkımız sarı-kırmızı akar kanımız cimbom feda olsun sana canımız ölene kadar hep yanındayız
 • Gönderen : mery

 • guzel
 • Gönderen :

 • bunu yaşayan bilir
 • Gönderen : nur

 • vaybeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • Gönderen :

 • ha hooooooo
 • Gönderen :

 • çok güzel bir şarkı bütün gün bunu dinledimmmm ve artık favori şarkım buuuuuuu
 • Gönderen : melis

 • küçük insanlarla büyük işim olmaz benim
 • Gönderen :

 • çok güzel
 • Gönderen :

 • Dostlarım icin bir kez daha:))
 • Gönderen : Mısra Yıldız

 • Dostlarım icin bir kez daha:))
 • Gönderen : Mısra Yıldız

 • çok doğru
 • Gönderen : ela

 • oooooooooooo
 • Gönderen : ela

 • Süper bir şarkı yaaaaaaa
 • Gönderen : Süper kız

 • fena
 • Gönderen : cixx

Köşelik
gonder
güzel sözler Sitenin tüm haklari saklidir